Burdaki yazıları okuyunca evliliği bir daha düşündüm yardım!!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve seker_89 tarafından 22 Ekim 2009 başlatılmıştır.

22 Ekim 2009
    Konu Sahibi : seker_89
  1. seker_89

seker_89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba bende bu siteye yeni üye oldum burda bi cok sey var üzüntüler sıkıntılar sevinçler
    kısmet olursa bende bu yaz evliliği düşünürum ama kafam cok karıstı burda bişeyler okuduktan snra evliliğin bu kadar zor ve karmasık oldugunu acıkcası bilmiyordum erkek arkadasımla ben farklı kültürdeniz o biraz kıskanc ama ailesi cok rahat ve serbest evlenince degişicegini umuyorum ve kaynanamla aynı binada oturmayı düşünüoruz aslında ben deil o düşünüo bana göre melek bile olsa yakın oturulmaz ii olmak varken kötü olmakta var tabiii evli olanlardan birer fikir almak istiorum evlilik deyince neler yapılması lasım 2 tarafıda hoş tutmak için kocanı elde tutmak için yanii kısacası mutlu bi aile olmak için simdiden fikir veren herkese tesekkürler eeeee ögrenmek lasım kiii yanlıs yapılmasın :1hug::1hug::1hug:

2. 22 Ekim 2009
  3. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148

lütfen şu,evlenince değişir düşüncesini bir kenara bırakın..evlenipte kim değişmiş Allah aşkına..herkes böyle düşünüyor,bu düşünce ile evleniyor,sonrada vayyyy böyle oldu deniliyor,bile bile lades deniyor...ilk ders benden olsun sana.)

4. 22 Ekim 2009
  5. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    evlenirken ne gibi beklentiler içine girdin hayalcimi gerçekcimisin?

ev işleri, yemek ,işleri bunların çoğu bayana kalıyor sanmaki adam ucundan tutup sana yardım edecek etsede cicim aylarında,
    sonra kaynana ile beraber oturmalar hergün ya size gelecek yada siz ona gideceksiniz

ve erkekler evlendikten sonra anne manyağı oluyorlar senin sözünü değil annesinin ağzına bakıyorlar,buda zoruna gitmesin çoğunluk olarak ,

tabi erkeğin olgunluğu ne kadar bilemem ama karışmalar onun ailesinden mutlaka olacak

bunlara katlanmaya hazırmısın?

bekar gibi asla olamıyacaksın ,

evlenirken beklentilerin ne?

6. 22 Ekim 2009
  7. seker_89

seker_89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İlla hayatımızda biri olucak bence herkes elinde sonunda bi insanla beraber bi yuva kurucak ama bunun en sorunsuz sekilde ii anlaşarak gecmesi herkesin istegidir beklentilerime gelince yalansız mutlu veee aldatma olmayan bi evlilik aslında erkek arkadasıma cok güveniorum ama kimseye cok güvenilmezmiş burda okuduklarımdan bunu anladım :KK43: cok fazla anne manyagı deil tabi bu evlendikten snra ne olur bilinmez suan varsa yoksa benım hayatında ilerde böle olmucagını düşünmeye basladım ayy burdaki yazıları okuyunca daha fazla düşünmeye basladım :KK70:delikafaduldendelikafadulden

8. 22 Ekim 2009
  9. anobis

anobis deli kıs :) Üye

Beğenildi:
    147
    Ödül Puanları:
    113
    evlenince hiç bir erkek değişmez..

asla ailesine yakın olma.. benim kaynanam ve kayın babam dünya iyisidir ama yakın olsak yakamızı bırakmayacaklardı bunu biliyorum iyiki ayrı uturuyorum diyorum

çat kapı gelip dururlar hergün bize gel derler yorgunsun argınsın dinlemezler.. bence ayrı otur.

10. 22 Ekim 2009
  11. seker_89

seker_89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende ayrı istiyorum ama kiraya gitmektense kendi evinde rahat olursun diolar evini satıp ev alsınlar diorum binaya yabancı sokmak gibi bi adetleri yok komple binada amcası dedeleri var :KK43: kafam karısık bu konudaaaaaaa

12. 22 Ekim 2009
  13. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    çok tatsız olaylar olur sanırım onlara hep uyum sağlamak zorunda kalacaksın

ikiniz tek başına hareket edemiyeceksiniz mutlaka akıl vermeler olur

idarecimisin yoksa özgürlükçümüsün

nişanlın büyükleri çokmu sayar onların dediğini mutlaka yaparmı?

14. 22 Ekim 2009
  15. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108

Birincisi, nesrin111 benden önce yazmış ama tekrar edeyim. Kimse evlendi diye değişmez, hele hele kıskançlık hiç değişmez. Eğer sizi huzursuz eden bir kıskançlığı varsa devam edeceğinden emin olabilirsiniz. Hatta bu kıskançlık sizin aileniz ile olan ilişkileriniz gibi farklı alanlara yayılarak da büyüyecektir.
    ıkincisi, asla anne ile aynı apartmanda oturmayın. Bu insanların iyiliği kötülüğü ile ilgili değil, bakın zaten "anne" dedim, sizin anneniz de olsa kayınvalideniz de olsa; herkes kendi evini bilsin.
    Üçüncüsü de, eşinizin ailesi ile farklı kültürlerden geliyoruz demişsiniz. Nasıl bir farklılık bilemiyorum tabi ama bu farklılıktan çok; eşinizin ya da ailesinin veya sizin ya da ailenizin kuracağınız yeni aileye kendi kültürünü dayatma niyeti olup olmaması daha önemli bir kriter. Farklılıklar elbet olacak ama bence bu işte taraf olan herkesi iyi tartın, baştan "Herkes kendi bilir." dense bile sonradan "Ben doğruyum." diye diretmeye başlayacak insanlar varsa, evlilik zor yürür.
    Ama buna rağmen saygı ve uyum varsa ve bir de aşıksanız evlilik çoook güzel şey, hiç gözünüz korkmasın. Karşışıklı güç savaşı yapılmadığında evlilik evcilik oyunu kadar keyifli ve sakin olabiliyor.
    Mutuluklar dilerim.

16. 22 Ekim 2009
  17. bensibelim2

bensibelim2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.521
    Ödül Puanları:
    123
    ben olsam hayatta kaynanamlarla ayni binada oturmam

buradaki yazilarin senin de basina gelecek diye bir sey yok ama olabilir de.. o yuzden önceden tedbirini alman lazim

18. 22 Ekim 2009
  19. aLLeGRia

aLLeGRia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    kira da olsa kendi evinizde oturun bence canım..
    aile apartmanıymış baksana dedeler amcalar falan..zorluk çekersin..