Burnumda Septum Deviasyon oluşmuş ameliyat olmam zorunlu mu?

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve haykolik tarafından 14 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Ekim 2010
    Konu Sahibi : haykolik
  1. haykolik

haykolik OLmuYoRsA ZıRlaMaYaCaKSıN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Rahat nefes alamama şikayetiyle gittim doktora röntgen ve Tomografi istediler. Bunların sonucuna göre ameliyat dedi doktor. Ayrıca sinüslerinde kist var dedi. Ben Devlet hastanesine gittiğim için doktora sormak istediklerimi rahatça soramadım.

Şimdi sinüs kistleri ilerde beni daha rahatsız eder mi? Ya da daha kötü sonuçlar doğurur mu ? Bu Septum Deviasyon varmış zaten bende yaş ilerledikçe daha da zorlaşır dediler nefes alman dogruluğu var mıdır ?

Yaşım 24 bu arada... Rahatlıkla nefes alamıyorum ama ameliyat olmayı da göze alamıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
    Teşekkürler...

2. 15 Ekim 2010
    Konu Sahibi : haykolik
  3. Op. Dr. Naci Celik

Op. Dr. Naci Celik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    Nefes alma nedeniyle ameliyat olmak diye bir zorunluk yok. Zaten nefes alamıyorsanız zorunlu olarak ameliyatı koendiniz istersiniz. Septum deviasyonu daha ileride kötü olur mu derseniz evet olabilir veya hayır hiç değişmeyebilir. Yani ileride bozulacaksa şimdi olmanın bir anlamı var mı? ama derseniz ben estetik ameliyatta yaptırmak istiyorum o zaman ikisini bir arada yapıyoruz zaten. Bunların hepsi sizin tercihinize bağlıdır.
    saygılarımla

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.