Bursa da doğum için hastane önerisi lütfen..

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve iLayda tarafından 20 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : iLayda
  1. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben zübeydehanımda 3,5 ay önce doğum yaptım.
    merak etme artık eskisi gibi değil o hastane. yani epey gelişmeler var.
    kimse kimseye bağıramaz. yani sen bilinçli olduktan sonra kimse buna cesaret edemez.
    yani bana kimse bağırmadı. zaten buna asla da müsade etmezdim. bağıran olursa da ağzının payını verirdim. ama benimle beraber doğum yapacak birsürü kişi vardı onlara da öyle kötü muamele falan olmadı. hatta sonda takılırken ben epey bağırdım. buna rağmen çok sabırlı davrandılar.
    ama şu var tabi özel hastane gibi öyle çok da ilgi bekleme. normal yani. özel hastanelere de o kadar para vermeye değmez canım ya. sonuçta normal doğum yaparsan 1 gün sezeryan yaparsan da 2 gün kalıyorsun. o parayla bebeğine birsürü şey alırsın. ben özel hastanede doğum yapabilecekken yapmadım. doktorum (Dr Özer Kutlu) bana hiç de öyle bir öneride bulunmadı. yani orada yaptım doğumu spinal sezeryan ve 2 gün sonra çıktım. hiçbir sorun da olmadı. benle aynı gün bülent beyin hastaları da vardı. onlar da sorunsuz doğum yapıp çıktı merak etme.
    soracağın başka şeyler olursa siteye girdikçe yine cevaplarım. Allah hayırlı doğumlar versin canım. inşallah hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın.

2. 7 Ekim 2009
  3. E.G.E

E.G.E Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    Chillie bende doğumumu Zübeydehanımda yaptım ve okadar memnun kaldımki gerek hemşireler gerekse hastabakıcılardan. ben tam 10 gün hastanede yattım durumum riskliydi...ve inan doğuma giderken kollarında fenalaştığım hemşire beni ertesi gün hastanede aramaya başlamış doğumdan sonra hangi odada yatıyorum durumum nasıl diye..benim ablamda 2 doğumunu Zübeydehanımda yaptı ve doktoru Bülent Kayhan dı. oda son derece gerek ameliyattan gerekse ordaki servisten hemşirelerin tutumundan son derece memnundu.Yapraknilinde dediği gibi bu iş birazda bizimle ilgi bilinçli olucaksın kendini haklarını koruyacak savunacaksın...hastaneden ayrılırken teşekkür yazısı bile yazmıştım okadar memnun ayrıldım. Benim doktorumda (Özer Kutlu)beni kesinlikle özele yönlendirmemişti.Acıbademde sezeryan 8 bin tl normal 4,5 civarı 2 gece içinde kesinlikle değmez diyorum.....

4. 7 Ekim 2009
  5. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar, herkesin özel hastanelerde doğum yapmaya gücü yetmeyebilir.
    maddi durumu buna müsait olmayabilir,
    doktorunu zübeydehanımdan seçmiştir,
    doktoru özel hastaneye gelmek istemeyebilir,
    doktoru geldiğinde ise fiyat neredeyse 2 katına çıkıyor buna da gücü yetmeyebilir
    yani hepsi olabilir,
    doğumuna sayılı günler kalmış ve zübeydehanımda doğum yapmayı planlayan hamileleri
    korkutmanız doğrumu sizce,
    yok hemşire gelmiyormuş, yok bağırıp çağırıyorlarmış, yok ilgisizlermiş.
    valla hasta ve hasta yakını bilinçli olduktan sonra bunların hepsi aşılır,
    ben hiç böyleproblemlerle karşılaşmadım çok şükür.
    gerçi benim doktorumun (op.dr özer kutlu) o hastanede ayrı bir saygınlığı var
    onun adını duyan bütün personel 2 kat fazla ilgilndi.
    doktor seçimi de çok önemli.

mesela ben doğum yaptığımda ilk gün epey ağrım olmuştu ve kalkamamıştım ama 2. gün gaz problemi falan yaşamamak için mecburen kalkmama gerekti ve doktorum özellikle yürüyüş yapmamı önerdi.ben de koridora çıktım yürümek için, o anda da bir temizlik personeli bayan yerleri siliyor, tam ben geçerken ablacım ya yeni sildim şu an ıslak kurusun öyle geçsen daha iyi olur dedi. ben zaten sezeryanlıyım, ağrım sızım var, zar zor kalkmışım yataktan tekrar gidicem, yerlerin kuumasını bekliycem zor iş yani.
    valla abla sen böyle söylüyorsun, doktorum da yürümen lazım mutlaka yürüyeceksin diyor nasıl yapsak ki bu işi ben en iyisi özer beyi çağırayım da sen ona anlat derdini, hastanız yerler kuruyunca yürüsün falan dersin dedim :1shok:.
    geri döndüğümde kadın yoktu,şikayet edicem falan sandı herhalde.
    yani o da kendince haklı belki ama sonuçta orada benim sağlığım çok daha önemli ve zorla kalkmışken gidip yatıp tekrar gelmem çok daha zor olacaktı. onun yerleri tekrar silmesi daha kolay olurdu yani.

demek istediğim hasta bilinçli olacak, hasta zor durumdaysa, ağrısı sızısı çoksa hasta yakını bilinçli olacak ve bir problem olduğunda anında yetkili kişilere bildirecek.
    bana kimse o yüzden saygısızlık falan yapamadı, her zamanda geldi hemşireler sağolsun.
    bir kişi denemek için bağırsaydı da görürdü o zaman, sağlık bakanlığına kadar şikayet ederdim yani :mymeka:
    sonuçta hasta hakları denilen bişey ver yani :kahve:

6. 7 Ekim 2009
  7. E.G.E

E.G.E Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    yapraknilcim zaten zübeydehanımdada hasta hakları birimi var ve sık sık koğuşları geziyordu bir problem varmı diye..valla bende inanaılmaz memnun kaldım ve benim zaten risklide olduğu için başımdan hemşire hiç ayrılmadı..bizim insanlarımızdada sorun var bence...herkez birbirine karşı saygılı olucak olmak zorunda...orda hasta bakıcılara da nasıl davranıldığına bizzat şahit oldum ben...

8. 7 Ekim 2009
  9. E.G.E

E.G.E Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    yooo hiçte azar işite işite doğum olmadı. ki ben 10 gün hastanede yattım hiç kimseden tek kelime azar işitmedim açıkçası ve hiç bir yer bana kendimi bu kadar özel hissettiremezdi diye düşünüyorum......

10. 7 Ekim 2009
  11. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    insanlar maddi durumuna göre yapar doğumu ben zübeydehanımı bilmiyorum ama eşimin kız kardeşi şevket yılmazda yaptı herkes o hastaneden şikayet ederken onun doktoru daha yatışı olmadan özel odasını hazırlatmış her ihtimale karşı kuvöz ayırmıştı bebeye doktora özel hastanede doğurmak istediyini söyleyince gerek olmadığını şevket yılmazdan memnun kalacağını söylemişti nitekimde öyle oldu bebeyinde problem yokken olurda bi sorun olursa diye kuvözini bile hazırlatmıştı hastanede doktor seçimi çok önemli E.G.E sen yazmıştın galiba 8 bin miş galiba acıbademde doğum

12. 7 Ekim 2009
  13. E.G.E

E.G.E Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    evet canım acıbadem sezeryan 8 bin tl bende Özer beyi özel hastaneye götürmeyi düşünüyordum maddi kısmını hiç düşünmüyorduk ama doktorum banada gerek olmadığını zübeydehanımın bu iş için en uygun yer olduğunu söylemişti ve gerçekten her şey çok güzel geçmişti hatta ben yattığımda ilk 2.günü falan eşim hep özel hastane araştırmış beni çıkarmayı düşünmüş ordan ama ben istemedim ve oda ordaki ilgiyi görünce ikna oldu mecburecim valla bilmiyorum ben çok memnun kaldım birde bu iş biraz doktorla ilgili doktorun iyi ise etrafındaki herkez çok iyi ilgili alakalı oluyor..bu da çok önemli

14. 7 Ekim 2009
  15. E.G.E

E.G.E Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    ben 10 gün yattım yapraknilcim ve orda çok şahit oldum tıp fakültesinden özel hastanelerden gecenin bir yarısı zübeydeye sevk edilmiş hastalara...yada bebeğe küvöz olmadığı için yine zübeydeye gönderilen hastalara.. o yüzden çok fazlada söylenecek bişey yok ..

16. 7 Ekim 2009
  17. mecbue

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ee beni jimerden yolladılar zaten fakülteye ne size nede bebeyinizi burada tedavi edemeyiz diye fakültedede kuvöz olmayınca sabaha kadar arandı hastane en sonunda medicalde bulundu ama bende çok memnun kaldım hem hastane hem doktor açısından gerçekten çok donanımlı bi hastane yoğun bakım doktorumuzda iyiydi ama zübeydehanımda bulunsa kuvöz orayada gidecektim ha belki bende oradan bi doktora zamanında gitseydim bu sıkıntıların hiçbirini yaşamayacaktım

18. 7 Ekim 2009
  19. mecbue

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    buradan bi yere varamayacakssın sen galiba arkadaşım yani herkes sana ısrarla diyecek ki kesinlikle bu doktor bu hastane ama senin doktorun zübeydehanımdaysa ona güveniyosan o seni nasıl yönlendiriyosa öyle yap bence illaki özel hastane olsun dersende tam donanımlı bi yer bul