Bursa Medikal Park Mı , Jimer Mi?

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve seerni tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

27 Ocak 2009
    Konu Sahibi : seerni
  1. seerni

seerni hoşgeldin Nehir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar bana yardım edin ben ilk hamile kaldığımda medikalde pınar hanıma gittim ilk başta iyi gibi geldi ama sonra beğenmedim. daha öncede medikalde nuray hn.. gidiyordum.bi ara işten ayrılmıştı ama geri dönmüş..
    2 hafta sonra 2 li testim var ve şu an maddi açıdan pek iyi durumda olmadığımız için fiyatlarda önemli jimeri herkes çok met ediyo fiyatlarıda uygun 10 lira muyane ücreti 2li testte 45 lira üzerinden %30u ödeniyormuş doğumdada aynı şekilde ücretin %30...
    medikalde eşimin iş yerinin anlaşması var 8 lira muyane 2li test için fiyat sordum tel.de söylemediler sinir oldum biraz sonuçta fiyatlara göre karar vericem. doğumdada 800 ile 1000 arası olması lazım ondada biraz indirim yapıyorlar ama az sadece %20
    Sizce ben ne yapıyım medikale nuray hn. iyi bi doktor ona devammı ediyim yoksa jimere mi gidiyim jimer de hangi dr ler iyi
    birde evim medikale yakın jimere uzak doğum da veya son kontrollerde eve uzak olması çok sorun olurmu

2. 27 Ocak 2009
  3. yexsxil melek

yexsxil melek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    şuan gebeliğinin başındasın doğuma kadar birçok yerde birçok fiyat değişikliği olabilir.jimerde ssk lı özel hasta ayrımı başlamış ve randevu tarihleri çok ileri atılıyormuş.fiyatlar düşdükçe iyi hizmet bulma şansı azalacak.ayrıca doktorun seni doğumun bitimine kadar izleyip izlemeyeceğide önemli

4. 28 Ocak 2009
  5. Revolucion

Revolucion artık iki aşkım var :P Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    jımer bu konuda uzman ancak yeni doğan bakım ünetesinde yeterli ekipman ve konusunda uzman hemşire yok.medikal de ise şu an 17 küvez 6 uzman yeni doğan hemşiresi hebirde doktor bulunmakta.sonuçta bebeklerimiz biz kadınlar için ok önemli her türlü ihtimali düşünmeleyiz.doğumdan sonrada bebeğinin emin ellerde olması istersin elbetteki bu sebeple medikal daha avantajlı.evet fiyat konusu biraz daha yüksek medicalde ama maden doktorunda orda değiştirmemeni öneririm.hele ilgisinden de memnunsan medical park derim.inş. hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın canım

NOT:bunları biliyorum çünkü yakın zamanda gebelik düşünüyorum.sonradan bir sorun yaşamamak içinde bursa daki yeni doğan ünitelerini tüm hastanelerde araştırdım.kadroları küvez sayıları hakkında bilgi topladım.

6. 28 Ocak 2009
  7. pbinay

pbinay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 11 haftalık hamileyim. Hamileliğimin başından buyana jimere gidiyorum. ve çok memnunum. Özel ve ssk diye bir ayrım kesinlikle söz konusu değil. Bende ssk lı gidiyorum ve dr a'dan z'ye herşeyi sormadan anlatıyor. Her türlü tahlilimi yaptırdı.
    Ve Türkiye' de tek olan açık yatağa dönüşebilen kuvöze sahip bir hastane. Çokta yabana atmayın bence jimeri. Arkadaşım yeni soğum yaptı ikizlerine çok memnun kaldı. Hatta bebeğinin biri kuvözde kaldı. Doktoru hemşireleri bence çok iyi. Medıcalede gittim. Randevu sistemi diye birşey yok. Nuray hanıma randevum vardı, telefon bile etmediler randevununz iptal diye. Oraya gidince öğrendim. Başka dr muayene olayım dedim maalesef dediler. Bence asıl medıcal özel ve ssk ayrımı yapıyor. Bu tabi tamamiyle tercih meselesi. Ama ben medıcali önermem. Oradaki doktorlar ayrıldı. Pınar hn varmış onuda hiç methetmiyorlar. Birde doç.dr varmış Murat bey diye. Oda fiyat farkı alıyor. Daha önce orada çalışan şimdi jimerde olan Ahmet Yılmaz'a gidiyorum. Çok iyi bir doktor. Sormadan herşeyi anlatıyor. Güven veren bir doktor bence. Bebeğimin son gittiğinde elini yüzüne götürdüğünü gördük, Ahmet bey bile bizimle birlikte heyecanlanıyor. Yüzünden belli oluyor. Doğum fiyatlarıda ssk olarak, normal 300, sezeryan 500, Epidural olursa artı 250ytl ekleniyor. Herşeyi düşünmek lazım bence..Herkese mutlu günler...Hayırlı bebişler..:CüvCüv:

8. 28 Ocak 2009
  9. seerni

seerni hoşgeldin Nehir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar diğer Bursalı arkadaşlardanda yorumlarını bekliyorum kafamda az çok bi şeyler oluştu

10. 28 Ocak 2009
  11. smiter

smiter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    ben jimerde doğum yaptım...
    doktorum ahmet yılmaz....
    tek kelime ile hem doktorumdan memnundum hemde hastaneden memnun kaldımmm
    sadece doğum üzerine olan bi hastane herseyi güzellll
    ben size ahmet beyi öneririm....
    cok sevimli ve güven verici bi doktor.....
    yani sizi cok rahatlatacak herseyi anlatıyor.....
    normal dogum yaptım dogumuma girdi gece gec vakitte geldi hastaneye....
    300ytl para verdik hastaneye sadece eşimde yanımda kaldı....
    yemekleri yatakları banyosu falan süperrrrr.....tek kişilik odalar harikaaaaa
    tek keli,me süperrrrrrrrrrrrrrrr

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Ocak 2009
  12. 28 Ocak 2009
  13. yesimpatdursun

yesimpatdursun herşeye rağmen Sahte Profil ÜZGÜN

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    24 saat uzman kadın doğumcu sadece jimerde var

14. 28 Ocak 2009
  15. yexsxil melek

yexsxil melek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    24 saat çocuk uzmanı ve aktif yenidoğan yoğun bakımı çekirge özel bursa da var.ssk anlaşmasıda var.Zaten her kadın doğumcu kendi doğumuna giriyorsa 24 sat kadın doğum uzmanı ne yapıyor.Ama yenidoğan yoğun bakımın işlemesi için 24 saat çocuk uzmanı gerekir. bunuda tek sağlayan yer özel bursa doruk.

16. 29 Ocak 2009
  17. zmun

zmun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yenidoğan konusunda dorukçekirge üzerine yok bunu unutmayın......

18. 29 Ocak 2009
  19. zmun

zmun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yenidoğan yoğun bakım konusunda bilgiye ihtiyacınız olursa yardımcı olabilirim sizlere ayrıca tüp bebek sonucunda hamile kalanların gebelikleri biraz daha risklidir özellikle çoğul gebeliği olanlar bu konuyu araştırmalı ve buna binayen hastane seçmelidir....

Son düzenleme: 29 Ocak 2009