BURSA TÜP BEBEK MERKEZİ hakkında bilmedikleriniz.

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ARAY tarafından 30 Kasım 2008 başlatılmıştır.

30 Kasım 2008
    Konu Sahibi : ARAY
  1. ARAY

ARAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :CüvCüv:Bursa da Bursa tüp bebek merkezi varmış. bu merkez hakkında bildikleriniz,bilmedikleriniz ve yaşadıklarınız lütfen yazarsanız. teşekkürler...

2. 30 Kasım 2008
  3. sinem8484

sinem8484 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım merhaba bende 2 tüp bebeğimide orda yaptırdım ikiside tuttu fakat düşükle sonuçlandı sen burdamı yaptırmak istiyorsun benim kendi doktorum yapmıştı yumurta toplamayı ve transferi ordaki doktorlar dğil ama memnun olanda var olmayanda ben birdaha orayı düşünmüyorum gerçi şuan hiçbi doktora gitmeyi düşünmüyorum biraz ara vermek istiyorum yeni kaybettim bebeğimi çok yıpramdım sanırım biraz toparlanmaya ihtiyacım var sormak istediğin varsa yardımcı olabilirma.s.

4. 30 Kasım 2008
  5. ARAY

ARAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Son düzenleme: 30 Kasım 2008
  6. 30 Kasım 2008
  7. sinem8484

sinem8484 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım saol inşallah hepimiz biran önce bebişlerimize kavuşuruz özelden cvp yazdım ama bi sorun oldu gelmezse tekrar yazarım inşallah hakkında hayırlısı olur

8. 1 Aralık 2008
  9. ARAY

ARAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    TEKRARLAYAN DÜŞÜKLER NASIL TANIMLANIR?TEDAVİSİ VAR MIDIR?

3 ya da daha fazla gebelik kayıpları tekrarlayan düşükler olarak tanımlanır. Tekrarlayan gebelik kayıplarında sebebe yönelik araştırma,tanı ve tedavi amaçlı yapılması gereken testler ve uygulamalar şunlardır: Metabolik ve bağışıklık sistemini ilgilendiren hastalıkların tanımlanması için, açlık kan şekeri,oral glikoz yükleme testi,HBA1c ,antikardiolipin IgM-IgG,Lupus antikoagulan,homosistein,aPTT,protein S ve C,TSH,serbest T4 ve prolaktin hormonları bakılmalıdır.Genetik araştırma için kromozomların sayısal ve yapısal bozukluklarını ortaya koymak amacıyla kromozom analizi (periferik karyotip),trombofili paneli,mümkünse düşük materyalinin genetik tetkiki yapılmalıdır.Rahim iç boşluğunun incelenmesi amacıyla da; rahim içine serum verilip ultrason eşliğinde daha iyi görüntülenmesini amaçlayan SIS yöntemi ve rahim içinin optik bir cihaz yardımıyla incelenmesini,yer kaplayan bir kitlenin olup olmadığının tespitini ve gerekirse rahim iç dokusundan örnek alarak mikroskopik düzeyde araştırılmasını sağlayan histeroskopi uygulanabilir.Yine rahim iç boşluğunu ve tüplerin durumunu değerlendirmek için rahim filmi çekilebilir(histerosalpingografi). Yapılan bu tetkik ve uygulamalardan sonra sebep bulunabilirse buna yönelik tedavi ya da tüp bebek tedavisi programı dahilinde preimplantasyon genetik tanı (PGT) ve destekleyici tedavi (düşük moleküler ağırlıklı heparin,yüksek doz folik asit,multivitamin,bebek aspirini vb) planlanır. İlk üç aylık dönemde görülen düşüklerin % 50-60 ‘ı, 3-6 aylık dönemdeki kayıpların % 20-25’i, 6-9 aylık dönemdeki kayıpların % 5-10 ‘nunda embriyoda kromozomal bozukluk saptanmıştır. Klinik olarak çiftlerde bulgu olmamasına rağmen embriyo düzeyinde görülebilen bu bozuklar preimplantasyon genetik tanı (PGT ) ile saptanabilir. PGT, tekrarlayan gebelik kayıplarında kromozom bozukluklarının tanımlanması ve normal embriyoların transferi ile devam eden gebeliğin sağlanması ve sağlıklı bir bebeğin dünyaya getirilmesi amacı ile henüz embriyolar transfer edilmeden uygulanabilen bir tekniktir. Merkezimizde bu yöntem başarı ile uygulanmaktadır.

memorial dan alıntıdır.

10. 6 Aralık 2008
  11. ARAY

ARAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    başka deneyimi olan varsa lütfen yazsın...

12. 11 Aralık 2008
  13. EU1

EU1 Guest

Canım bursa tüpbebekle ben görüştüm daha doğrusu bursadaki neredeyse tüm merkezlerle görüştüm.İlk izlenimim çok olumlu değildi.Ben Bursada Jinemed i tercih ettim ve şiddetle öneririm.Şu an hamileyim.
    Görüşmeni öneririm.Bu arada sen Elazığdan mı Bursa'ya gelmeyi düşünüyorsun?

14. 16 Aralık 2008
  15. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım bursa tüp bebek merkezinin iyi olduğunu duydum ama ben soranusta yaptırdım bugün 5. günüm bekliyoruz bakalım ne olucak sanada bol şans dilerim allah bolbol bebiş versin

16. 23 Aralık 2008
  17. ARAY

ARAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    artık düşünmüyorum teşekkürler....