bursada dini eğitim veren kreşşşş. bilen...

Konusu 'Anaokulu & Okul Öncesi Eğitim' forumundadır ve evrasu tarafından 18 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    18 Nisan 2010
    Konu Sahibi : evrasu
  1. evrasu

evrasu Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    33
    slm arkadaşlar benim oğlum 4 yaşında ve ne öğretsen hemen kapacak yaşta bu yüzden dinimizi doğru şekilde öğrenmesini istiyrum bana bursa da çok pahalı olmayan bir kreş bulmamda yardımcı olursanız sevinirim...opuyorumnanaktan ama özellikle dini eğitim veriyor olmalı bu kreşşşş

Son düzenleme: 18 Nisan 2010
  2. 18 Nisan 2010
  3. evrasu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    33
    hiç yokmu acaba lütfen ya bilen duyan varsa yardımcı olsun...

4. 18 Nisan 2010
  5. evrasu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    33
    kızlar neden yardımcı olmuyorsunuz mutlaka bir bilen vardır lütfen ama...

6. 18 Nisan 2010
  7. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    çok güzel bi konu benim bi bilgim yok ama bende çok merak ediyorum gerçi benim kızım daha 1 yaşında ama ilersi için bende çok istiyorum

8. 18 Nisan 2010
  9. evrasu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    33
    Ya bende araŞtırıyorum ama malesef bulamadım yalnız bugun bırısınden duydum neŞelı kalpler anaokulu dıye ama ınt. AraŞtırdım sıtesı yok bursa'ya aıt burdan umarım bıŞeyler Çıkar...

10. 19 Nisan 2010
  11. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    dini eğitim veren kreş diye bişey yoktur. kreşler çocukların gelişimini sağlayan bilgiler verir. dini eğitimi birey olarak kendiniz öğretmelisiniz. tarikatların bazı yerleri var çocukları servisle götürüp beyinlerini yıkıyorlar eğer o tür yerleri soruyorsan tarikat üyeleri sana yol gösterir. yalnız bunu iyi düşün çünkü komşumun 5 yaşındaki kızı gidiyor diğer kızlarınıda oraya göndermiş. dini eğitim almış olabilirelr fakat ne saygı var ne görgü. hadi erkeklerden kaçıyorlar bayanalrdanda kaçıyorlar yobazlaştırıyor ve daha neler neler. gözlemlediklerimi yazdım o yüzden bir kere daha dur ve düşün çocuğunun geleceği için.

12. 19 Nisan 2010
  13. evrasu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    33
    cnm çok sağol ancak evde alınan dini bilgileri ben zaten veriyorum ama kuranı öğrenmesini istiyorum bu açıdan yobazlaşacağını düşünmüyorum ve bu eğitimi veren beyin yıkamayan gayet düzgün yerlerde var duyduğuma göre ayrıca beyni yıkanmasın diye dini eğitim alınması kısıtlanmış insanlarda saygı edep varmı onuda gözlemledinmi sokkaklarda öpüşmek erkeklerin kucağında orda burda oturmak saygımı edepmi bu benim kararım durup düşünmeye gerek yok ....

14. 19 Nisan 2010
  15. ilksen_77

ilksen_77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evrasu, çocuğunuzu nereye gönerirseniz gönderin, ama en azından araştırın din öyle bir şey ki herkes farklı algılıyor öğretiyor.. Her tarikatın ayrı ayrı eğilimleri var, kimisi kız çocuklarının okumasını çalışmasını dahi tasvip etmiyor mesala, hatta 3/4 yaşında kapatıyorlar, gerçi çocuğunuz kızmı erkek mi bilemem ama..!

16. 19 Nisan 2010
  17. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.680
    Ödül Puanları:
    463
    milli eğitime bağlı böyle bi kreş bulmazsın, olsa olsa gizli saklı merdiven altı, kapı arkası yasadışı yerler olabilir
    oralarda da çocuk gelişimi ve psikolojisinden anlayacaklarını hiiiiiiç sanmıyorum, balımnura katılıyorum
    çocuğunu nasıl yetiştirdiğin tabii ki beni ilgilendirmez, kararında değişmez ama sosyal anlamda bi sorumluluk hissettiğim için yazdım yine de
    eve gelecek bi hoca tutmanı önereceğim, en azından gözünün önünde olur çocuk
    gerçi bu yaşta bi çocuk allah gibi soyut kavramlardan anlamaz, anlar gibi görünür sadece, gerçi zaten çocuk psikoloji bilsen böyle bi işe kalkışmazdım orasıda ayrı konu

18. 19 Nisan 2010
  19. TheElfOfTheBlackS

TheElfOfTheBlackS Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çocuğunu istediğin gibi eğitir,istediğin eğitim kurumuna gönderirsin..Tabiki senin kararın.. Ancak yazdıkların arasında birşey dikkatimi çekti..Umarım yanlışlıkla yazılmış bir cümledir..Öyle düşünmen ve genelleme yapmanı yanlış buldum..Belirtmeden geçemiycem..

Demişsin ki: "Beyni yıkanmasın diye dini eğitim alınması kısıtlanmış insanlarda saygı edep var mı onuda gözlemledin mi sokaklarda öpüşmek erkeklerin kucağında orda burda oturmak saygımı edepmi"

Ben dini eğitim almadım,almayanda bir çok kişi vardır buna eminim,hatta tanıdığım da bir çok kişi var..Okulda,ailemde,araştırdıklarımda,okuduklarımda ne öğrendiysem o..Ayrıca dini eğitim veren bir okula gitmedim..Ne kimsenin kucağından kucağına atlamışlığım, ne de sokaklarda öpüşmüşlüğüm var.Gayetde saygılı ve edepliyim..Benim gibide insanlar var..Bunu dini eğitimle bağdaştırıp bir genelleme yapman ne kadar doğru olur? Lütfen birşeyleri söylerken,anlatmaya çalışırken,yazarken biraz daha düşünelim..Ağzımızdan çıkan kelimeleri tartalım..Dini eğitim alanlar ahlaklı,almayanlar ahlaksız gibi bir söylemde ağızlardan çıkmamış olur böylece..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.