Bursanın en iyi çocuk doktoru

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve xsxekerkxixzcandy tarafından 3 Eylül 2009 başlatılmıştır.

3 Eylül 2009
    Konu Sahibi : xsxekerkxixzcandy
  1. xsxekerkxixzcandy

xsxekerkxixzcandy İyi ki geldin pamuğum.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Kızlar bursada iyi bir çocuk doktoru arıyorum , yardımcı olabilirmisiniz ?

2. 3 Eylül 2009
  3. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    siteden s_eker arkadaşımın tavsiyesi üzerine,
    medical park da Dr. Arif Canan'a götürdüm kızımı.
    çok memnun kaldım, çok ilgili davrandı sağolsun ve çok bilgilendirdi bizi.
    ek gıdalara başladım hatta tek tek tarifler bile verdi. yani 1 çaykaşığı şundan, 2 tatlı kaşığı bundan gibi. ben de tektek yazdım.

epey zaman ayırıyor yani, öyle alelacele muayne edip göndermeye bakmıyor. ben memnun kaldım bilmiyorum, belki daha iyileri de vardır ama şu an Arif bey benim beklentilerimi karşılıyor.

4. 3 Eylül 2009
  5. xsxekerkxixzcandy

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Canım çok sağol 4 ayı doldurdunuz mu siz ? ek gıdalara başlamışsın
    Ben medicalde Yeşim hanıma götürüyordum ama kalça usgsi istedi daha yeni , meğer 3 aya kadar yapılması gerekiyormuş, biz 4 ün içindeyiz, ondan tereddütte kaldım
    Senin kızına yapıldımı kalça usgsi ?

6. 3 Eylül 2009
  7. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım 4 ayını yarın dolduracak benim kızım. benim sütüm tam yeterli olmadığı için ilk günden beri mama takviyesi yapıyordum. ama emzirmeye de devem ettim. 1 hafta kadar önce gittiğimizde arif bey yavaş yavaş başlayabilirsin dedi. yani şu an şeftali, armut püresi ve yoğurt veriyorum sadece. öyle abartılı bir ek gıda vermiyorum yani. emmeye ve mamaya da devam aynı zamanda.

canım biz daha 1 aylıkken yaptırdık kalça usg sini. sen niye öyle geç kaldın. yani dr söylemeyince sen de nereden bileceksin tabi de, keşke sitede falan sorsaydın ya da bebişinle aynı ayda olan annelere neler yapılacağını sorsaydın. ama aklına gelmemiş herhalde.
    neyse demek halen çekilebiliyormuş. doktor çektir dediğine göre. çektir o zaman canım.
    ben de ilk 2 ay dörtçelik hastanesine götürüyordum kızımı fakat oradaki dr mama konusunda bana tepki gösterdi, ben emzirmek istemediğim için mama verdiğimi falan düşündü aslında kesinlikle öyle bişey yok, ağlamasından doymadığını anlıyorsun mama verince atlıyor çocuk. ama dr bunu kabullenmek istemedi. ben de sinir oldum ve bıraktım. ama kalça usg sini 1 aylıkken o söylemişti bize.
    şu an arif beyden memnunum. yani sakin,bilgili ve tecrübeli bir doktor. ben öyle dr ları severim. diğeri benimle laf dalaşına giriyordu, ben de altta kalmak istemiyordum haklıydım çünkü falan öyle işte canım. soracağın başka bişey olursa sorabilirsin.

8. 3 Eylül 2009
  9. xsxekerkxixzcandy

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Sağol canım, sen mayıs annesisin sanırım, ben haziran annesiyim ama biraz erken doğdu 22 mayısta
    eşime söyledimde doktor söylemedi diye, geçen ay yaptırın dedi ya doktor dedi :bbo: ben çocuk ağlarken duymamışım herhalde , bir an önce randevu alayım yaptırayım

benimki sadece meme emiyor, Yeşim hanım ek gıdalarla ilgili bişey demedi daha , bende mümkün olduğu kadar emzirmek istiyorum

a.s.

10. 4 Eylül 2009
  11. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım mayıs annesiyim,
    senin de Allah bağışlasın oğlunu, erken doğmuş evet ama sağlıkla gelmiş annesi.

canım sen emzirebildiğin kadar emzir, emzirmek en güzeli tabi ama işte süt yetmeyince mecburen takviye yapmak gerekiyor.
    sen sadece anne sütü verdiğin ve sütün yettiği için bişey dememiştir dr un daha erken diye, 6. ayda başlatacaktır büyük ihtimalle.

evet canım dr ların yanında insan bir heyecan ve panik yapıyor, ben de çoğu zaman soracağım şeyleri sormaya unuturdum, normal yani.
    neyse yine de çok geç kalmış sayılmazsın, biran önce çektir. gerçi genelde bişey çıkmıyor ama yine de için rahat etmesi için çektirseniz daha iyi tabi.

12. 4 Eylül 2009
  13. justing76

justing76 canım Defnem.... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben mayıs ayında laparoskopi olmuştum medicalparkta.ve oda arkadaşım medicalparktaki çocuk bölümündeki bir hemşireydi.ve bana kesinlikle arif beyi çok methetmişti.

14. 7 Eylül 2009
  15. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sağol canım içim rahat etti.
    gerçekten iyi bir doktor ben de tavsiye ederim.

16. 7 Eylül 2009
  17. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    mrb arkadaşlar bende yeşim hanıma götürüyorum medicalde eşim orda çalıştığı için eşime arif beyi yada yeşim hanımı tavsiye etmişler bizde yeşim hanıma götürdük benim kızımda erken doğdu 28 haftalık doğdu medicalde kuvözde yattı orda yeşim hanımda ilgilendiyi için onu tercih ettik biz kalça usgsini bize yeşim hanım çektirtmişti beyin usgsiyle beraber ama şöyle bişey var reken gelen bebeklerin bazı usgleri aşıları vs biraz daha geç olabiliyo ama yeşim hanımdan memnun deyilsen genede başka doktor araştır istersen geçen ay gittiyimizde eşimin sigortasıyla ilgili bi problem çıkmıştı sadece tahlil gösterelim diye girdik yeşim hanımın yanına problem deyil muayenede ederim dedi bu hafta bizde gidecez doktora bakalım neler olacak

18. 7 Eylül 2009
  19. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ek gıda konusundada benim kızım 4 buçuk aylık daha hiç ek gıda vermedim sadece anne sütü veriyorum anne sütü verince oda yetiyosa ek bişey vermemize gerek yok bildiyim kadarıyla