Burun Ameliyat ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve nazar034 tarafından 16 Nisan 2007 başlatılmıştır.

16 Nisan 2007
    Konu Sahibi : nazar034
  1. nazar034

nazar034 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    14.04.2007 Cumartesi günü saat 2 de ameliyata girdim .Ameliyatım yaklaşık 3,5 - 4 saat sürdü Ameliyat sonrası göz kapaklarıma buz koydukları için çok aşırı morarma olmadı. Ameliyat sonrası kendime geldiğimde ağrılarım başlamıştı fakat kolumdaki serum sayesinde ağrılar hafifledi, o gece eve geldim ve rahat uyudum fakat 2 gün ağrım oldu kafam sürekli yukarı doğru olduğu için ve burnumda tamponun haricinde sargı bezi de olduğu için yemek yemek sıvı şeyler içmek bile çok zordu.Neyse ki bugün tamponlarım alındı biraz zordu ağrı olmadı ama garip bir his sıcaklık ile birlikte içimden birşeyleri söküp aldı sanki dr. tamponu çıkartırken. Tamponlar alındıktan sonra yemek yemenin bir zorluğu yok şuan sadece alçı var burnumun üzerinde ağrımda hafifledi. Ameliyatı düşünen arkadaşlar korkulacak birşey yok siz uyuyorsunuz sadece ameliyat sonrasında 1- yada 2 gün ağrınız oluyor ve tampon çıkartılırken garip bir his okadar. Sormak istediğiniz şeylerde bana yazabilirsiniz .teşekkür ederim

Cimbomfr bunu beğendi.
  2. 16 Nisan 2007
  3. jennious

jennious Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nazar saol walla sayende biraz içim rahatladı .bakalım burnunun seklı oturduğunda beğenecekmısın gelişmelerden haberdar edersen sewinirim çook geçmiş olsun ii cesaret bence burun ameliyatı.guzel bı burnuna kawuşmak için okadar eziyete katlanmaya değer heralde dimi?bide tampon warken nefes almak cok zor olmuomu:KK43: of off umarım korktuğum gibi deildir

4. 16 Nisan 2007
  5. hxuxzxuxngxuxlxux

hxuxzxuxngxuxlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nazar öncelikle geçmiş olsun diyorum bende iki yıl önce burnumu yaptırdım ve çok güzel oldu.ağrı fazla olmuyor ilerde daha çok rahat ediceksin şekilin ortaya çıkması bikaç ayı alıyor.şahsen ben çok memnunum burnumu çok seviyorum iki yıldır hiçbir problem yaşamadım ve iyi yapmışsın korkulacak bişey değil o kadar... Eki Görüntüle 4587

6. 16 Nisan 2007
  7. siluet

siluet Guest

arkadaşlar,ben narkozdan korkuyorum.Bide sonucun iyi olmamasından korkuyorum tabi.Bu ameliyatı özel bir hastanedemi yaptırmak gerekir?Sonuçtan memnun olmayıp 2-3 kere ameliyat olanlarda var.

8. 17 Nisan 2007
  9. nazar034

nazar034 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Öncelikle teşekkür ederim arkadaşlar.Ben nefes alamadığım için bilhassa ameliyat olmaya karar verdim sağ tarafımda kemik vardı. Hazır bıçak altına yatmışken estetikte aradan çıksın dedim. Estetik ameliyatı biraz daha uzun sürüyor. Narkoz dan korkmanıza gerek yok damardan iğne yöntemiyle bayıltılıyorsunuz..uyurken de hiçbir şey duyulmuyor.Sadece 2 gün biraz ağrılı geçiyor. Rahatlık için ağrılara katlanmaya değer..Ben özel hastanede oldum ama önemli olan doktorun iyi olması.

[​IMG][/URL][/IMG]resmimi de ekliyorum

irmaknehir2 bunu beğendi.
  10. 17 Nisan 2007
  11. nazar034

nazar034 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Bende Senelerdir Korkudan Yaptirmadim Ama Geceleri Ağzi Açik Uyumak Hiç Hoş Değil.dediğim Gibi Zaten Narkozu Koldan Iğneyle Yapip Uyutuyorlar Ve Hiçbirşey Duymuyor Insan Sadece Uyaninca Hafif Ağri Oluyo Ve Serum Taktiklari Için Ağri Kesiliyor 2 Gün Zorluk çekmeye Değer Bence Abarttiklari Kadar Korkulacak Bişey Yok Ameliyattan Hemen Sonra Buz Koyulduğu Içinde Morluk Fazla Olmadi Bende..biraz Cesaret Kizlar Gerçekten şikayetiniz Varsa Darisi Sizin Başiniza..

12. 19 Nisan 2007
  13. umitto

umitto Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle çok geçmiş olsun.Çok iyi yapmışsın.benim sana ve burun ameliyatı olmayı düşünen tüm arkadaşlara bir tavsiyem olucak.öncelikle bu kesinlikle korkulacak bi ameliyat değil fakat iyi bir doktor ve güvenilir bir hastane bulmanız gerekiyor.çok önemli bir konu daha var.bir başka arkadaşada cevap olarak yazmıştım, ameliyat sonrası masaj çok çok önemli.Eğer yeteri kadar yapmassan burnunda ödem kalabilir.ağrınız oluyor diye masajınızı yapmayı sakın ihmal etmeyin. Şişlikleriniz daha çabuk iner ve burnunuzda ödem kalmaz.benim sol tarafımda çok hafif bi ödem kaldı çok dikkatli bakınca anlaşıldığı için hiç rahatsız olmuyorum.Bu nedenle masajınızı ihmal etmeyin derim.

14. 20 Nisan 2007
  15. kanaviçe

kanaviçe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun ben de 2,5 sene önce istanbul da özel bi hastanede ameliyat oldum kemik vardı hiç nefes alamıyodum ameliyat sonrası ağrım bile olmadı çok rahat geçti burnumun ucunu hafif değiştirmiş doktor hiç anlaşılmıyo alındığı şimdi çok rahat nefes alıyorum ohhhhhh merak edenler için medipol de Ahmet bozkurt yaptı ameliyatımı tavsiye ederim çok iyi bir doktor

16. 20 Nisan 2007
  17. jennious

jennious Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nazarcm galba bugun alçın alınıyo çok merak edıyorum ve senın adına cok sewınıyorum gercekten, artık küçük bi burunla dolaşıcaksın hayalı bıle super benım için.bakalım beğenecekmisin.ben gözlük kullanıyorum burnumu küçük gösterıo dıye,ameliyat olursam gözlüğüde cıkarırım.aklımdkı soru işaretleri netleşiyo sayende.gozle görülür bariz bir fark varmı önceki halınle?çokk gecmiş olsun işte bu kadardı hepsı...

18. 23 Nisan 2007
  19. pulsar

pulsar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende olmuştum burnumdan ameliyat, ben çok şişmiştim ama yüzüm şişmeye biraz müsait o yüzden olsa gerek :) dolgun yanaklarım ve göz kapaklarım vardır normalde de :) ama en yakın arkadaşım benim kadar şişmemişti. tampon çıkarken hakkatende çok ilginç bi his oluşuyor. bide sargılar falan ilk çıktığında burun deliklerim resmen karşıya bakıyodu. çok endişelenmiştim, domuz gibi olucam sandım. ama şiş inince şekli ortaya çıkıyo, buda biraz zaman alıyo, ama bahar aylarında yaptırmaya çalışın benim tavsiyem. çok sıcak ve güneşli havalarda sıkıntı yaratıyo, gözlükte takamıyosunuz çünkü, e fazla soğuktada nezle olmanız halinde uğraştırır sizi. dokunup burun silmek falan alçılar alınsada dert çünkü, 3 ay epey hassas oluyo çünkü burun. 6 aydada tam oturuyo. ameliyatta korkucak hiçbişey yok, ben normalde ağrı kesici bile içmediğim için narkoz bana biraz ağır gelmişti, epey süre ayıltamamışlar beni:) (uyumayıda pek severim zaten) tampon olunca burnumdan nefes alamadım haliyle, ağzımda kapalı oluca problem olmuş biraz:)) ayıltamadıkları içinde odaya çıkarmışlar, gözümü açtığımda tepemde 8 kişi nefes aldiye el şaklatıp kulağımın dibinde bağırıyodu. yinede kolay oldu :) eğer doktorunuza güveniyosanız korkulacak hiçbişey yok, zaten ameliyata girmeden önce burnunuza vereceği şekli gösteriyolar bilgisayarda resminizin üstünde. gösterdiğini yapabilecek iyi bi doktorsada hiç problem kalmıyor.
    ben ankara da oldum ameliyatı.

bi de ek olarak :) her burun estetiği ameliyatında kemik kırmıyolar, bende kemik kırılmadı mesela ama arkadaşımınkinde kırdılar. ben şiştim o şişmedi ve aynı doktora ameliyat olduk. bu tamamen yapınızla alakalı sanırım. eğer sadece ucunu kaldırmak istiyosanız, kemik yapınız düzgünse, sadece kıkırdaklarla oynuyolar..

sevgilerr...