Burun ameliyat öncesi korkuyu yenmek!

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve BenJademin tarafından 21 Nisan 2010 başlatılmıştır.

21 Nisan 2010
    Konu Sahibi : BenJademin
  1. BenJademin

BenJademin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam bayanlar,

burun formuna girenlerin cogu ameliyat olmak istiyor......
    fakat...sanirim hepimiz az veya cok korkuyoruz ameliyat olmakdan....
    nede olsa burun yüzün en göze carpan yerinde......

ben daha ameliyat tarihi konulmus olmamasina ragmen, düsündügüm zaman kalbim hizli hizli carpiyor....

ya daha kötü olursa?...ya nefes almam zorlanirsa...? ya su olursa ya bu olursa diye bi sürü sorular.....

Ameliyat olan kisilere soruyorum.....

nasil cesaretinizi toplayip ameliyat tarihini kesinlestirtiniz?
    ameliyatdan önceki bi kac gün nasil gecdi, korkuyu yenmek icin neler yaptiniz?

kisacasi burun ameliyati korkunuzu nasil yendiniz?

Son düzenleme: 21 Nisan 2010
  2. 21 Nisan 2010
  3. Pink7

Pink7 ヅ 웃♥♥♥유 &#1 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Aynı korku bende vardı doktoruma güvendim çünkü arada tanıdık vardı 1.dereceden ve devamlı dua ettim burnuma bisey olmasın nefes alabilin acı cekmiyim hee birde ben tam karar verdim ama en kısa zamana tarih istedim korkup vazgecmemek için 3gun sonraya ameliyat karar verildi çok heycanliydim ve korkuyordum 1gun oncesinden yemek yapmaya başladım kafam dagalsin diye hem kendi yiyebilicegim yemekleri yaptım hemde kek pogaca iste aklımı dagatcak ne varsa yaptım aksamda yorgunluktan bayıldım sabahı çok soğuk kanliydim hem korkudan hemde okadar çok dua etmistimki ondan huzurluydum ve 7:30 da hastanedeydim daha rahatladım doktorlarım geldi konuştular ve rahatlatıcı iğne yaptılar 15 Sn sonra uyuyordum :) 2saat sonrada odamda annemin sesiyle gözümü actım

4. 21 Nisan 2010
  5. firegirl986

firegirl986 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bence sınava girmek gibi bişi girene kadar heyecan önüne kağıt gleince insan kendi topluyo ameliyat odasına girdinmi bişi kalmıcak bebiş

6. 21 Nisan 2010
  7. oske.06

oske.06 Afakanlar basıyor :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben kasım ayından beri araştırıyordum ama iş yoğunluğundan dolayı sürekli randevum erteleniyorduki bir gün 1 hafta hiç işimin olmadığınıu gördüm ve hemen Zühtü Bey'in yanında buldum kendimi Perşembe Günüydü sanıyorum görüştüm ve 2 gün sonrası için ameliyuat tarihimi aldım
    kısıtlı bir zaman olmasından dolayı korku çok yoktu ama deli gibi heyecanlıydım
    Allah ameliyat olacak herkesin işini rast getirir inşallah

8. 21 Nisan 2010
  9. tuonela

tuonela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hep gunun birinde burnumu belki yaptiririm diyordum ancak gercekten cesaret edecegim aklıma gelmemişti:) ben oyle 10 tane doktora gitmedim 2 doktora gittim 2.de olmaya karar verdim ve 1 ay sonrasına tarih aldım:) sonra baya yogundu işlerim vs dusunmemeye basladım :) birde kendimi motive ediyordum en azından kemeri gider nefesim acılır eskisinden iyi olucak bir sekilde diye:) gercektende ise yarıyor, benim en buyuk korkum anesteziydi gercektende korktugum gibi cok etkilendim.. bu nedenle fazla korkmamak dusunmemek gerekiyor neden korkuyorsanız genelde o basınıza geliyor cunku..en azından bende hep oyle olur:)) ameliyata bir gun kala neredeyse hic dusunmedim:) bilgisayarda oyun oynayıp sevdigim yemekleri yiyerek gecirdim(kisir yaptı annem:))) ameliyathanedede etrafa hiç bakmadım direk yataga yatıp gozlerimi kapattım :) narkozdan once doktoru cagirip saçmaladım biraz ama o ayrı hikaye:) kısacası benim tavsiyem korkmamanız fazla dusunmemeniz ve asla ama asla cok buyuk umutlarla ameliyata girmemnizdir, mukemmel burun yoktur mukemmel olması gereken ozguven vardır:)

10. 21 Nisan 2010
  11. lalola

lalola Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    508
    Ödül Puanları:
    113
    Bende gram korku yok , en azından şuan için opuyorumnanaktan , 6 haziran okulumun bitiş tarihi gelsin ertesi güne Sadullah beye gidiciiiiiiiiim inşallah ! :lepi:

12. 21 Nisan 2010
  13. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnmm ben öle çok korkmuyodum heycanlanmıyodum ama amlyta son bi hafta kala baya heycanlandım heleki bi gün önce ölcektimm heycandan..ne yapsan olur cnmm ama sonucunu hep iyi düşünnnnnnnn:)

14. 22 Nisan 2010
  15. ACELYAM

ACELYAM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    kizlarr bende de manyak kork var yaaa panik yapiyorum hp bendede tarih felan yok ama ameliyat deyince kalbim carpiyor yerinden firlicak sankii:KK43:(

16. 22 Nisan 2010
  17. ferhunde06

ferhunde06 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    T-Filiz canım sanki beni anlatmışsın...Bende aynı psikolojideyim...Ameliyattanda sonrasındanda ve sonuçlarındanda korkuyorum....ışin kötüsüde bu korkuları nasıl yeneceğimi ve ne yapmam gerektiğinide bilmiyorum....

18. 22 Nisan 2010
  19. oske.06

oske.06 Afakanlar basıyor :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ayy şimdiki aklım olsa bi gram bile heyecanlanıp korkmazdım
    çok kolay bi ameliyat aklinialirimsmile
    umarım herkes kolay bi şekilde atlatıp güzel sonuçlarla karşılaşır yerimseniben