Burun ameliyatı sonrası cilt bakımı

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve Denise34 tarafından 29 Ocak 2010 başlatılmıştır.

29 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Denise34
  1. Denise34

Denise34 Guest

Merhabalar,

burun ameliyatı sonrasında cillte oluşan olağan tepkilerden biri burun üstündeki derinin soyulması, küçük sivilcelerin belirmesiymiş. Başıma geldi :KK43:

Ameliyat olalı nerdeyse iki hafta oluyor. Morluklar şişlikler konusunda çok şanslıydım ve onlar büyük ölçüde geçti. Ama burun üstündeki deri çok ince, az az soyuluyor sanki ve çok çabuk parlıyor. Bir de minik minik sivilceler belirdi. Cildim normalde karma yapılı, ama T bölgesi hiç bu kadar yağ üretmiyordu açıkçası. Bu ne zaman geçer? Genelde ne kadar zamanda normale dönüyor cilt? Deneyimlerinizi ve bakım önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

2. 29 Ocak 2010
  3. shirley

shirley Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    böyle bir topic vardı sanırsam..benim de en büyük korkularımdan biri ameliyatla ilgili..şimdiki cildimi özlemek istemiyorum cildim bozulsun istemiyorum :KK43:( ama sanırım bu kaçınılmaz bir şey..burun neyse da yüzde sivilce çıkmasın yeterki..ben bunu Naci bey e sormuştum..Evet bu tür şikayetler çok fazla ama gereken özeni gösterir ve bakım yaparsanız bu probleminizden bir ayda kurtulabilirsiniz demişti..işte cilt bakımı yani kastettiği..cilde uygun bir temizliyiciyle temizlemek ,peeling yapmak vs..

4. 29 Ocak 2010
  5. gayos

gayos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnmm ben amelyatt olalı 1 ay olduu benımde burnumun ustunde sıyah noktalar var aradım sordum doktoruma peelıng ıcın cok erken sabah aksam sabunlu suyla yıka dedı bana bende ole yapıorm

6. 29 Ocak 2010
  7. Denise34

Denise34 Guest

Shirley & Gayos teşekkür ederim cevap için. Bir ayda eskiye dönebilecek olması beni sevindirdi şimdi :) Benim de doktorum normal cilt bakımınızı yapın demişti, ama maalesef her zaman kullandığım gece kremim ağır geldi. Ben de bugün yağlı ciltler için bir bakım seti alıverdim :) Geçici olacağı için bütçemi sarsmayacak ürünler aldım. Umarım faydası olur. Peeling yapamam, zaten burun derisi çok ince. Zarar vermek istemiyorum. Tek tesellim yeni sivilce çıkmıyor olması. Varolanlara da bu ürünler iyi gelir inşallah. ılk denemeyi biraz önce yaptım. Cildim rahatladı biraz, ama bakalım...Önümüzdeki günlerde yine yazarım....

Hepinize sağlık & güzellik dilerim :)

8. 21 Nisan 2010
  9. Denise34

Denise34 Guest

Sayfaya giremeyeli çok zaman oldu. Cilt sorunum bakım sayesinde bir
    iki haftada geçmişti. İşe güce karışıp unutmuşum bu bilgiyi sizlerle paylaşmayı. Ameliyat olanlara önerim yumuşak bir tonikle özellikle ilk günlerde cildi rahatlatmak. O zaman belki hiç sivilce de oluşmayabilir.

Ameliyat olalı tam üç ay oldu ve (çok şükür) çok memnunum :)

10. 21 Nisan 2010
  11. Pink7

Pink7 ヅ 웃♥♥♥유 &#1 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Geçmiş olsun kime ameliyat oldun naci celik mi ?

12. 21 Nisan 2010
  13. Pink7

Pink7 ヅ 웃♥♥♥유 &#1 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Yaaa kızlar bence peeling için burunlara acele etmeyin sakıncalı olabilir burun kemik kıkırdak vs zaten kayma olabiliyo burun masajını bile her doktor önermiyor oda kaydırabiliomuş genede aceleci olmayın bu kadar eziyet çekiyoruzz burun içi bakımlarıda dahil güle güle kullanın :)

14. 21 Nisan 2010
  15. supergirll

supergirll miracles ;) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben ameliyattan çıktığımdan, bandajların çıktığı güne kadar yüzümü yıkayamadığımdan hergün sabah akşam sadece tonikli pamukla sildim.normalde cildim çok yağlı olduğundan sivilceye çok müsait ama ilginçtir sürekli tonikle temizlediğimden olsa gerek hiç sivilcem olmadı..üsteklik jelle yıkayamama rağmen cildimi temiz ve yağsız hissetmekte cabasıgamyoncuiremsu

16. 23 Nisan 2010
  17. Denise34

Denise34 Guest

ameliyatımı Yunus Emre Hastanesi doktorlarından Hüseyin Altun yaptı. Sağolsun çok ilgilendi.
    Kendisi KBB uzmanı ama burun estetiği konusunda çok deneyimli. Kendisine yıllar önce ameliyat olmuş bir tanıdığın tavsiyesi ile gitmiştim.

18. 23 Nisan 2010
  19. ecesu19

ecesu19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bende 1 ay önce oldum ibrahim oskui ye burnumu su ve sabunla yıkıyorum