Burun ameliyatı sonrası hapşırma korkusu

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve aQuatha tarafından 5 Eylül 2008 başlatılmıştır.

5 Eylül 2008
    Konu Sahibi : aQuatha
  1. aQuatha

aQuatha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar merhabalar,

Burada burun ameliyatları sonrası hapşırma konusundaki endişelerden pek bahsedilmemiş sanırım. Benim de en büyük korkumdu ya hapşırırsam, ya burnuma zarar verirsem, ya kanatırsam diye hep kuruyordum kafamda ameliyat öncesi... Ameliyat olalı 7 gün oldu, o yedi gün içerisinde çok defa hapşırasım geldi ama şöyle bir şey deneyerek her defasında kaçırmayı başardım.

Ben de bu yöntemi daha önceleri internette okumuştum, oradan aklımda kalmış. Hapşırık tutmak çok tehlikeli sonuçlara neden olabiliyor bilirsiniz, ama gelen hapşırığı kışkışlamak serbest. Bunun için de
    hapşırık geldiği zaman dilinizi damağınıza dayayıp yukarıya doğru kuvvetlice ittirmeyi deneyin ve o arada da ağzınızdan (ya da alabiliyorsanız, tampon yoksa burnunuzdan) derin derin nefes alın, parlak ışığa bakmaktan kaçının... Bende işe yarıyor... sengözlerimebaksanab

SZRAYN bunu beğendi.
  2. 5 Eylül 2008
  3. founda

founda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    Evet ya korkulası bişey değil, gerçi bende baya sakınmıştım ama dediğin yöntemi bana doktorum tavsiye etmişti özellikle derin nefes alma işe yarar.
    Benim 1 ayı geçti hala hapşurmamaya çalışıyorum, ama özledim ya hapşurmak istiyoruum:)

4. 5 Eylül 2008
  5. EU3

EU3 Guest

arkadaşlar hapşurun ne olacak allah aşkına ? ben defalarca hapşurdum,burnumde eğrilik oluşmadı rahat olun :)

hapşurunca ne olacakki ? şekli mi değişcek yani ? :KK70:

6. 5 Eylül 2008
  7. aQuatha

aQuatha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım şekil değiştirmeden ziyade insan endişe ediyo burun mukozasında yok yere kanama odakları oluşturmayalım diye... Pimpirikliyiz napalım :1no2:

Banuuucetinnn bunu beğendi.
  8. 5 Eylül 2008
  9. EU3

EU3 Guest

yok canım benim bir şey olmaz,yani bende endişe ediyordum burun ucu düşerse filan diye ama bir şey olduğu yok ,bünyenize zarar vermeyin,hapşurun ,rahatlayın :KK70:

yani bi zararı olsa,doktorun uyarır zaten,hapşurma diye :KK70:

10. 7 Eylül 2008
  11. _Bahar

_Bahar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla benim hastanede ilk günümde cok hapşurasım geldi burnumdada tampon var tabi dedim hemşireye hapşurabilirmiyim diyee hapşur hapşurr rahat ol dedi bendee hapşurdum burnum tıkalıyken üstelik bi zararınıda görmedim ki şuan 6, ayım ameliyat sonrasında 3 gün içindee belki 40 kere hapşurdumm

12. 7 Eylül 2008
  13. angel's lament

angel's lament Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benm şuan 16. günüm ve çok da güzel hapşuruyorum hiç bişe olmuo arkadaşlar korkmayın hatta rahatlıosnz:p

14. 7 Eylül 2008
  15. founda

founda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar bence yinede tedbiri elden bırakmayın yani her zaman iyidir. ben 37. günüm hala hapşurmuyorum:)

16. 7 Eylül 2008
  17. aQuatha

aQuatha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Tedbir zarar vermiyorsa ben de tedbir almaktan yanayım. Sonuçta burun içi mukoza çok hassas bir doku ve dolayısıyla kolay kanayabilen bir doku... Bugün ameliyatımın 8. günü ve ben de hala hapşırığımı kaçırmayı yeğliyorum...

18. 11 Eylül 2008
  19. cedrina

cedrina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aa ben ameliyat olduğumda hapşırmamam için bana ilaç vermişlerdi ve ben bu ilacı 1 ay kullandım nerdeyse,özellikle tembihlemişti drum ıkınmak ve hapşırmak yasak diye.