Burun Ameliyati Sonrasi Masaj

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve cedrina tarafından 12 Nisan 2008 başlatılmıştır.

12 Nisan 2008
    Konu Sahibi : cedrina
  1. cedrina

cedrina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese slm,
    2 ay kadar önce septorinoplasti ameliyatı oldum.herşey yolunda fakat merak ettiğim sonraki dönemde yapmamız gereken masajlar.burun alçım çıktığından beri yani 1,5 aydır sabah akşam dr umun dediği gibi masaj yapıyorum,fakat merak ettiğim şu;burnumun üzerinde hala hafif bir tümsek var.burnumun üzerindeki bu tümsek masajımı doğru yapamamdanmı kaynaklanıyor.benim durumunda olan arkadaşlarım varmı merak ediyorum.aslında burnumun şeklinden memnunun (bu tümsek dışında).dr umunla telefonda konuştuğumuzda bundan bahsettim sabretmemi söyledi zamanla düzelecekmiş.ama ben düzelmemisinden endişe ediyorum.cvplarınız bekliyorum herkese şimdiden tşkler.:uhm:

2. 14 Nisan 2008
  3. aloft

aloft Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    88
    Bende 45 gün önce ameliyat oldum güzelim,bende masaj yapıyorum doktorumun gösterdiği şekilde ve benimde burnumda hafif bir tümsek var ilk farkettiğimde endişelendim randevu alıp gittim doktoruma gösterdim,korkacak bir şey yok dedi şişlikler hala çok olduğu için ordaki bezeler bir tarafa birikmiş indikçe geçecek dedi,eğer geçmezse gelirsin tekrar dedi,o yüzden rahatladım ben yani doktorun dediği gibi yumuşak dokuların şişliği iniyor,içerideki kıkırdaklar daha geç iniyor sanırım.. kafaya takılacak bir şey yok yani tatlım,sende istersen doktorundan randevu alıp göster için rahat etsin.. a.s.

4. 15 Nisan 2008
  5. cedrina

cedrina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle çok tşk ederim.benim burnum ameliyattan önce kemerli ve ucu düşüktü dr um kemeri almış ve burnumun ucuna kıkırdak eklemiş sağ tarafımdaki kıkırdak biraz daha şiş duruyor umarım dediğiniz gibi hem tümsekten hemde kıkırdaktan sorunundan kurtulurum.bazen karamsarlığa düşüyorum.gerçi önceki şekline göre çok çok güzel ama insan herşeyin hemen düzelmesini istiyoor.cevabınız içimi rahatlattı,çalıştığım için izin almam sorun oluyor.önümüzdeki ay kontrolüm var bakalım o zaman ne olacak.sormak istediğim birşey daha var;bu masajlara ne kadar daha devam edeceiz,ve masajınızı nasıl yapıyorsunuz yani burnumuzun üzerine bastırmak gerekirmi:sm_confused:

6. 16 Nisan 2008
  7. aloft

aloft Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    88
    şişlikler tam anlamıyla inene kadar yapacağız sanırım,ben sabah akşam yapıyorum sabahları işe giderken yüzümü yıkadıktan sonra krem sürüyorum o zaman yapıyorum,daha kolay oluyor,akşamları da makyajı temizledikten sonra tatlım...

masajı nasıl yapmam gerektiğini doktor göstermişti özellikle şiş olan bölgeleri diger tarafa yani ödemlerin dağılmasını sağlayacak şekilde yapılacak.hiç karamsar olmana gerek yok bence ameliyatı atlattıktan sonra ufak bir tümseklik lokal anesteziyle bile halledilebilir bence kalıcı olsa bile.. :içelim: ki doktorun kalıcı değil diyorsa değildir bence...

bozma moralini :1hug:

8. 21 Nisan 2008
  9. semramis

semramis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet benimde burnumun uzerinde hafif bir tumsek var ameliyt olali tam 9 ay oldu bende korkuyorum oyle kalack diye isalh gecer

10. 21 Nisan 2008
  11. cedrina

cedrina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tekrar mrhlar,
    c.tesi dr umla görüştüm.burnumun ucuna hiç masaj yapmıyordum ben.bu yüzden kızdı biraz çok sert duruyormuş hala.sürekli burnumun heryeriyle oynamam gerektiğini söyledi.sevgili semiramis umarım bu tümsekten kurtuluruz.dr geçecek diyor bakalım sabredip göreceğiz.sanırım sürekli masaj yapmamız iyi olcak.ilginiz için tşk ederim.

12. 3 Temmuz 2009
  13. gamje

gamje Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kzlar bende de var hafif tümsek,2. haftam. doktorum daha yumuşak bi görüntü olucağını söyledi.. ben de endişe ediyodum aslında amaaa geçerr yaa üf bu kadarına da şükür... ben masaja ne zaman başladığınızı sormak istiyorum.. 2 hafta 3 hafta??

14. 3 Temmuz 2009
  15. kucukask

kucukask Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana doktorum masaj yapmamı söylemedi bende sordum hiç söylemeyince masaj yapılacak durumda ben sana söylerim dedi anlicağınız söylemedi oyüzden hiç masaj yapmadım tam 51 gün oldu 3. ayımda kontrolüm var bakalım ne diyecek :))

16. 3 Temmuz 2009
  17. gamje

gamje Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yapsak zararı dokunmaz heralde yaa ben yapmak istiyorum hemen 3. haftayı beklemek istemiyormmm :)

18. 3 Temmuz 2009
  19. EU3

EU3 Guest

gamje doktorunun demedigi bir seyi yapma, yapmak istiyorsun diye yapacak halin yok, bana doktorum her burna masaj vermiyoruz sana gerek yok demisti, doktorun vermediyse niye riske atıyorsun kendini aaa