Burun ameliyatı sonrası

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve pinkyyy tarafından 2 Nisan 2008 başlatılmıştır.

2 Nisan 2008
    Konu Sahibi : pinkyyy
  1. pinkyyy

pinkyyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar, burun ameliyatı olduktan ne kadar süre sonra "burnunuzdan" nefes almaya başladınız? açıkçası benim narkozdan sonra en çok korktuğum durum o:1no2: netten araştırdığım kadarıyla, burun ameliyatı sonrası için; normal hayata dönme süresi, spor yapabilme süresi vs.. olarak yazılmış ama burundan nefes almaya başlama süresine rastlamadım. panik atak geçirmiş biri olarak burnumdan nefes alamamak bende tekrar panik yaratır mı diye korkuyorum malum. umarım bana da yardımcı olursun :a015:

Son düzenleme: 3 Nisan 2008
  2. 3 Nisan 2008
  3. Calma

Calma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım narkoz korkunu yendi,n mi peki?yendiysen nasıl yendiiin?

4. 3 Nisan 2008
  5. pinkyyy

pinkyyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    açıkçası ben burdaki arkadaşlar sayesinde yendim diyebilirim ama tabi ne kadar yenip yenmediğimi ameliyat olunca görüceem heralde. sanırım buradaki çoğunluk ameliyattan ve sonrasındaki ağrı sızıdan çok narkoz olayından korkmuş ya da korkuyo o yüzden ameliyat olmuş arkadaşlar sağolsunlar burda bu konunun da korkulacak bi tarafı olmadığını vurguluyorlar. sanırım kadın dayanışması da bu olsa gerek :)))
    ayrıca ameliyat olan herkes hala hayatta olduğuna göre endişelenecek çok bişi olmasa gerek narkoz konusunda. böyle bakarsak biraz daha cesaret geliyo :)))
    tabi narkozu verenin de anstezi teknisyeni değil de anestezi uzmanı dr olması tercih ederim ve buna dikkat ederim muhakkak. bence herkes etmeli de!!!

6. 3 Nisan 2008
  7. selinxx25

selinxx25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bencede ameliyt olurken herseyi ince eleyip sIk dokumak lazim ama narkoz bence korkulacak kadar kotu degil onemli olan sonucun guzel olmasi tabi ameliyttan sonra biraz zorluk cekersin ama olacak o kádar ameliyat sonucta insallah hersey istedigin gibi olur

8. 3 Nisan 2008
  9. pinkyyy

pinkyyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sen oldun sanırım.. benim merak ettiğim ne kadar süre sonra normal nefes alabiliyorsun burnundan?!!!

10. 3 Nisan 2008
  11. abur_cubur

abur_cubur Guest

Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca , genellikle ,burun deliklerinden çok hafif bir sızıntı olur ve birkaç hafta da burnunuzda hafif tıkanıklık hissedebilirsiniz.

Cerrahınız, dokuların iyileşme süresi boyunca, bir hafta veya daha uzun süre için sizden sümkürmemenizi (burnunuzu silmemenizi) isteyecektir.Şayet burun içinde tampon varsa, birkaç gün sonra alınacak ve kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz. Bir veya bazen ikinci haftanın sonuna doğru tüm pansumanlar ve burnunuzun üzerindeki alçı atel alınmış olacaktır.

Ben ameliyat olmadım canım sadece internetten araştırdım. Anladığıma göre bir kaç gün içinde rahatca nefes alabilirsin. Tabi ki bu kişiye göre degişkenlik gösterebilir daha doğrusu dr. tamponu çıkarma süresine göre

12. 4 Nisan 2008
  13. peteluma85

peteluma85 Guest

burnundan nefes almaya tamponlar çıkınca almaya başlıyorsun.
    narkoz hiç bişey anlamıyorsun bile.eline damar yolu açıyorlar ameliyattan önce
    ameliyat masasına alıyorlar sonra.oradan bir ilaç yapıyorlar
    hiç acı sızı olmuyor
    çok hoş bir duygu hatta :)
    ilaçı yapana dedimki benim birazcık başım dönüyor sanki.
    normal ilaçtandır dedi
    gerisini hatırlamıyorum
    sanki uzun zaman sigara içmemişim.birden içime çekmişim.ve sıgara başımı döndürmüş gibi oldu:)
    ama sonuç nasıl derseniz.memnun değilim.15 gün sonra kontrole gidince saçını başını yolmayı düşünüyorum doktorumun

14. 5 Nisan 2008
  15. kxixzçe

kxixzçe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    narkozdan korkulacak bişey yok ve peteluma85'in dediği gibi o bayılma anı gerçekten hoş bi duygu :)) sadece ameliyat sonrası baş dönmeleri olabilir.. tıkanıklık konusuna gelince.. benim bayağı uzun süre tıkalı kalmıştı.. tampon 3. gün alıdıktan sonra burun içinin yara olması ve oluşan kabuklanmalar dolayısıyla tıkanıklık çok olmasada 3 hafta filan devam etti..

16. 5 Nisan 2008
  17. deniz-iz

deniz-iz Guest

peteluma85 çok geçmiş olsun ya neden memnun değilsin.şekli mi kötü oldu :KK43:

18. 5 Nisan 2008
  19. peteluma85

peteluma85 Guest

teşekkür ederim
    evet denizcim.ilk günler şişlik var diye pek anlamadım iner dedim ama indiği yok yandan harika hiç sorun yok.ama önden bakınca eğrilik var biraz.doktorun dediği doku ekledim.inecek.günde 30 kez masaj yapacaksın oraya biraz baskı yapacaksın ve inecek.
    bakalım yapıyorum .
    bu arada benim burnum hep soruluyor .fondöten suruyorum üzerine burun cildim kabul etmiyor.sanırım cild daha hassaslaşıyor.