Burun ameliyatı sonrasıyla ilgili kafamdaki sorular için yardım :)

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve PaSSioNn tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

23 Eylül 2009
    Konu Sahibi : PaSSioNn
  1. PaSSioNn

PaSSioNn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar kafamda bi sürü soru var.Bi el atabilir misiniz? :dance:

1. Atel çıktıktan sonra doktor bant yapıştırıyor mu burna?Ne kadar süre kalıyor?

2. Yapıştırıyor ise burnun sadece delikleri gözükecek şekilde mi,yoksa küçük bir bant olarak burnun ortasına mı?

3.Yapıştırılan bant burnu daha mı büyük gösteriyor?Yoksa şişlikleri kapamada yardımcı mı oluyor?

4.Cildinizi temizlemek için önerdiğiniz bir ürün var mı?Çünkü alçı çıktıktan sonra burnumun soyulacağını düşünüyorum.

5. Şişliklerin ve ödemlerin inmesi için maydonoz suyu işe yarıyor mu?

6.Kaçıncı günden sonra (genelde) ameliyat olmamış gibi gözükülüyor?

7.Sizinde üst dudağınız çizgi gibimi duruyor?Yani dudak ile burun mesafesi arttığı için sanki bariz belli estetik olduğum.Üst dudağıma dolgumu yaptırsam diye düşünüyorum.Şu 6 ayda bir olan,iğneyle yapılan.

8. Göz altımdaki morluklar sarı oldu.Ne kadar sürede geçti sizinkiler?

9.Tamponlar alındıktan sonra nefes almam çok rahatlamıştı.Gece yatarkende nefes alıyorum.Ama ayakta olduğum sürede burnum tıkanıyor.Şuan gripli gibiyim.Burnum akıyor ama silemiyorum.Doktordan kurutucu gibi bişeyler isteyeceğim.Sizin bildiğiniz var mı?Grip ilacı içsem mi?

Şimdiden çooookkk teşekkür ederim cevaplarınız için...Yaşasın KK kardeşliği :lepi::kahve:

2. 23 Eylül 2009
  3. cera

cera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

4. 23 Eylül 2009
  5. PaSSioNn

PaSSioNn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ceracım çooook teşekkür ederim,gerçekten çok yardımcı oldun.2 hafta bant konması üzdü tabi :gitme: Çünkü burun deliklerim kocaman ve çok yukarda.Aysun Kayacı'nın gibi.Hatta benim burun deliklerim daha yuvarlak ve kocaman..Bant takınca sadece burun ucu açıkta kaldığı için daha çok belli oluyor.

6. 23 Eylül 2009
  7. mod26

mod26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86

bnm 2 hafta oldu tam ona göre değerlendircem =)

bnm alçı çıktıktan snr bişe koymadı açıkta kaldı ama herkesin öle olmuyor...
    evet soyulma çok feci oldu bende resmen deri değiştirdim =) bepantane kulnyrm iyi geldi gibi.. alçı varken dudak mesafesi garip duruyor genelde....göz altım geçti gibi bişe iki haftada belli olck seviyeye geliyor...kurutucu bişeler vereceğini sanmıyorum akması gerekiyor çünkü hatta okyanus suyu kullanman lzm sürekli nemli olması lazım

8. 23 Eylül 2009
  9. PaSSioNn

PaSSioNn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde 8. günüm canım :sinifsinif: İnşallah banada bant felan yapıştırmaz yada bir hafta felan en fazla.Benimde göz altımdaki sarılıklar 2 haftada geçmezse artık kapatıcı felan kullanırım çıkarken.Teşekkür ederim cevapların için..

10. 23 Eylül 2009
  11. Bige_

Bige_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Burun amelıyatı dunyanın en basıt amelıyatı arkadasım yalnız adam gıbı bır yere yaptıracaksın.Yoksa komplıkasyonlar hıc bıtmez...

12. 23 Eylül 2009
  13. mod26

mod26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Dünyanın en basit amlytımı h,ç sanmıyrm kemikler kırılıyo yontuluyor bence zor amlytlardan birisi özellikle amlyt sonrası bakımından en zor amlytlardan biri bence

14. 23 Eylül 2009
  15. butterfly

butterfly Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canim ben 9.madde hakkinda bilgi verebilirim bend de akinti var bugun doktora sordum cok normal akmasi gerekiyor o grip belirtisi deil dedi. kurutmak yerine deniz suyu sipreyi, butun icine surulen antibiyotik krem yazmisti onlari kullaniyorum

16. 23 Eylül 2009
  17. PaSSioNn

PaSSioNn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bencede çok zor,ben birde izledim netten.Korkunç yani..O kadar çok işlem görüyorki,kesiliyor,biçiliyor,törpüleniliyor..Ve şeklibi güzel yapabilmek yüzünden çok zor ilk olarak bence.Ve sonrasında da ciddi anlamda bakımı zor..

18. 23 Eylül 2009
  19. PaSSioNn

PaSSioNn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim canım,aynı grip gibiyim valla.Geceleri düzeliyor.Bende yarın ne kadar sürecek diye soruyim... mafoldumben deniz suyunu bende tıkandıkça sıkıyorum,kremide kenarlarına sürüyorum.