Burun Damlası Bağımlısı olan varmı (OTRİVİNE)

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve hemsirehanim tarafından 16 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

16 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : hemsirehanim
  1. hemsirehanim

hemsirehanim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ilaç bağımlılığı diye bir bölüm yoktu bende buraya yazdım

Burnum küçükken çok tıkandığı için sık sık otrivine burun damlası kullanmış ailem (tabi doktorunda tavsiyesi ile) ama bi süre sonra resmen burnum damla dışında hiçbir şekilde açılmaz olmuş.Şuan 23 yaşındayım 23 yıldır kullanıyorum.Annemde küçükken kullanıomuş..
    Allerjik bünyeliyiz ailecek.Damla sıkmazsam sanki bir tıpa ile burnum tıkanmış gibi oluyor.Yani hırsızın biri benim elimi ayağımı bağlasa ağzıma bant kapasa burnumdan asla nefes alamam ölürüm o kadar fazla tıkanıyor.
    Benim resmen bağımlılığımda oldu.Mesela damlamı evde unuttuğumu farkediyim burnum açık bile olsa 3 dk içinde full tıkanır.Etler şişer nefes alamam.
    Burnumda tıkanıklık yapacak kadar bir eğrilikte yok yani ameliyatla çözülcek bişe değil.
    Ben gibi olanlar vardır belki içinizde diye bu konuyu açmak istedim...

2. 17 Ağustos 2010
  3. combine

combine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    272
    Ödül Puanları:
    153
    Canım ben de bir dönem aynı senin gibiydim artı benim birde tat alma duyumda körelmişti bu kısır döngüden şöyle kurtuldum nazonex diye bir burun damlası var fakat bu otrivine gibi anında açmıyor bir süre bunu otrivine yardımıyla birlikte kullandım sonra ilaç etkisini göstermeye başlıyor otrivine yavaş yavaş hayatından çıkmaya başlıyor....Bu nazonexi uzun süre kullandım bu ilaç allerjk bünyeli insanlar için cankurtaran biraz sabırla otrivine den kurtulacaksın geçmiş olsun...

4. 17 Ağustos 2010
  5. nadirem

nadirem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Ağbim de aynı burun damlasına bağımlı oldu.O olmadan yapamıyor.Arada doktor önerisiyle bende kullanıyorum ama uzun süre kullanmamaya dikkat ediyorum.

6. 17 Ağustos 2010
  7. hemsirehanim

hemsirehanim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktorda bana vermişti onu ama burnumu hiç açmadığı için 2 saat sonra gene otrivin kullanmak zorunda kaldım..yıllar evvel bir doktor bana burun etlerini küçültme ameliyatı yapabiliriz demişti.ama bir daha gidip irdelemedim.maddi durumum düzelince araştırayım tekrardan.

8. 17 Mayıs 2012
  9. cssm

cssm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    eksi sözlüğe yazarsan orada da çok yaşayan olmuş çok tehlikeli birşey doktora gidilmeli

10. 17 Mayıs 2012
  11. paslotap

paslotap Kız halaya,oğlan nereye? Üye

Beğenildi:
    200
    Ödül Puanları:
    68
    Benim de burun etlerimde büyüme var.Ve vicks bağımlısıyım:/
    O olmadan yatamıyorum geceleri.Yolculuğa çıkarken bile yanımda.Yoksa nefes alamıyorum:KK43:

12. 18 Mayıs 2012
  13. TiLMesSa

TiLMesSa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    O yüzden doktorlar bu burun damlasını yazarken 3 günden fazla kullanmayın diyor.
    Ha bagımlılık yapınca ne mi oluyor ? bir müddet sonra ilaçsız aynen yazdıgın gibi nefes alamamaya hatta koku bile alamamaya neden oluyor.
    Çözümü de O burun içi şişen etleri kesiyorlar.

14. 16 Haziran 2012
  15. BellaBellucci

BellaBellucci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    111
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba,
    Ben de burun spreysiz burnumda tıkanıklık ve kuruluk hissediyorum,bundan yaklaşık 5 ay önce septum deviasyonu ameliyatı oldum ve doktor sprey ve badem yağı kullanmamı söyledi.Spreyi elimden geldiğince kullanmamaya çalışıyorum,çoğunlukla badem yağını kullanıyorum badem yağı burnumu kuru hissettirmiyor yağ olduğu için.Spreyin ismi ise "sinomarin" ve deniz suyu.Şimdiye dek kullandığım spreylerin hiçbiri bu denli açmamıştı burun deliklerimi.Bu sprey deniz suyu olduğu için burnu tıkayan şeyleri de söküp atıyor :)
    Ama ben de bağımlı olmayayım diye çok tıkandıkça kullanıyorum korkumdan :/
    Badem yağının pek bir zararı olmaz diye umuyorum.

16. 25 Haziran 2012
  17. melitta

melitta Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    benimde burnumda sorun var.burun etlerim şişiyor.ameliyat olsam yeridir ama olmuyorum hoş burun ameliyatından kaçtım yıllarca başka ameliyat oldum ve olmaya adayım boynumdan dolayı.
    bu ilacı bende kullandım süper etkili fakat sürekli yada fazla kullanıldığında burun mukozasına zarar veriyor.burun etlerininde faydası var şu şekilde kalorifer görevi görüyor.tabi şişince de ve büyükse anında tıkayabiliyor.bende rahatça nefes almak istiyorum ama ameliyat olmak istemiyorum.görüntüsünden çok şikayetçi değilim nefes alma sorunu dışında ama zaten burnum etten kemikten yeterince büyüdü :KK43:

Son düzenleme: 25 Haziran 2012
  18. 25 Haziran 2012
  19. atractive

atractive Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    olmama ramak kalmışken döndüm sanırım
    otrivine yi doktor sinüzitim için verdi bana bir kutuyu bitirdim grip oluncada kullanmıştım sonra 10 günden fazla nerdeyse burnum koku duyusunu kaybetti çok kötüydü ALLAH bir daha yaşatmasın hiç koku alamıyordum sabunu farfümü burnumun dibine getiriyordum da duymuyodum kokuyu:KK50:
    geçmicek diye ödüm koptu ALLAHIMA şükür geçti sonra