Burun eğriliği Ameliyat sonrası kendini tekrarlıyor mu?

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve yagoda tarafından 6 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

6 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : yagoda
  1. yagoda

yagoda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar daha önce burnundaki eğrilikten dolayı ameliyat olupta; bu problemi daha sonra tekrar yaşayanlar var mı?tekrarlayan kemik eğriliği vucudun kendi yapısından mı kaynaklanıyor ya da doktorun ameliyatı başarısız gerçekleştirmesinden mi kaynaklanıyor.:ecrin_bebek:

2. 16 Mayıs 2009
  3. mellek21

mellek21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Amaliyat sonrası burun eğriliği
    ameliyattan sonra sığara içerseniz
    yatarken sağ sola dönerseniz
    burnunuzu mendille aşagiya doğru silersenz (kulak kürdanı ile temizleyiniz burnunuzu)
    ağlamamaya özen gösteriniz( burnunuz yana kayar)
    düzenli dokdorunuzun önerdiği gibi sık sık masajınız yapmazsanız
    Bunları düzenli yaptığınız halde burnunuz yana kaya bilir
    Buda doktorunuzun marifetine kalmış bişey
    Bende 25 gün önce burun ameliyatı olduğum için biliyorum bunları

4. 23 Mayıs 2009
  5. gmzb

gmzb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Bu yazımı az önce benzer bir konu için yazmıştım fakat alıntı yapamadığım için copy+paste yapıyorum:

Ben 7 ay önce septum deviasyonu(burun kıkırdak duvarı yamukluğu)+konka hipertrofisi(burun eti büyümesi) ve burun ucu düzeltilip kaldırılması şeklinde ameliyat oldum.Burun kemiğimde herhangi bir eğrilik olmadığı için kemiğe hiç dokunulmadı.Alçı çıktıktan sonraki hayal kırıklığını sanırım hepimiz yaşıyoruz ama sanki sadece bizim başımıza gelmiş gibi panikliyoruz sanırım.Şişlikler inmeye başladı,masajlara devam, herşey güzel gidiyor derken malesef 2 ay önce sebebi bilinmeyen bir şekilde kıkırdak duvar tekrar yamulmaya başladı ve buna bağlı olarak burun ucu da yön değiştirdi.Allah'tan nefes problemim hiç bir zaman olmadı.Doktorum 10 dakikalık ufak bir operasyonla düzeltilebileceğini söyledi.
    Malesef 10 dakikalık operasyon local anesteziyle 1 saatlik bir işkenceye dönüştü benim için.Hemen hemen bütün işlemleri hissettim ve canım acıdı.(canı çok tatlı biriyimdir) Aslında doktorumun eli hafiftir ama malesef uyuşmayan yerler vardı ve zaten anestezi iğnesi yeterince acıtıyor.
    Burnumun iç tarafından bir kaç yerden neşterle kesip bir kaç yeri rötuşladı sanırım.Sonra kıkırdakları olması gereken yerlere dikti.Şu anda bandajlı ve haftaya bandajlar çıkacak.Yeniden "hoşgeldin şiş bir surat ve kocaman burun" ... Kendimi en başa dönmüş gibi hissediyorum...
    Umarım tekrar yaşamak zorunda olmayacağım bu olayı, sadece kullanılan eldiven vs gibi kullanılan techizatın ücretini (58 TL) ödeyerek atlattım.Daha önce zaten bu gibi riskleri doktorumla konuşmuştum.Yani herhangi memnun olmadığım bir durum ya da tekrar deformasyon olduğunda bunun garantisini vermişti.
    Doktorum; uyurken farkında olmadan darbe almış olabileceğimi ya da masajdan dolayı ya da eğik olan kıkırdağın düzeltildikten sonra yine eski yerine dönmeye meğilli olabileceğini söyledi.

aidaaylininci bunu beğendi.
  6. 2 Temmuz 2009
  7. KilicBaligi

KilicBaligi Albay Pro Üye

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    Maalesef olabiliyor fakat doktorunun sana burnun için garanti vermiş olması lazım şöyleki benim doktorum 2 sene çerisinde oluşacak bütün deformasyonlara karşı bana garanti vermişti ama çok şükür hiç birşey olmadı...

8. 7 Nisan 2011
  9. turra

turra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    tekrar egılırse ne anladım amelıyat olmaktan:KK43:(

10. 7 Nisan 2011
  11. tektek

tektek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Ya arkadaşlar gercekten bilip bilmeden yorup yapıp insanların kafalarını bulundırmayalım. Başarı yapılmış bir burun ameliyatından sonra doktorun dediklerini yapmaya özen gösterirseniz herhangi bir sorun olmaz. Ameliyattan önce burnun eğri değilse bile sen labuali olrsan özensiz olursan burnun yamulabilir.

Yok sağa yatarsan yok şöle yaparsan yok böle olrsa yamulurmuş. Neler yapman veya yapmaman gerekenleri doktor sana sölüyor. Ameliyatı çok fazla büyütmeyelim.

%90 doktorda iş bitiyo. Senn yaptıkların en fazla %10 burnu etkiler onuda doktor sölüyor zaten şöle yapıcaksın şu kadar gün, şöle yapmıcaksın şu kadar gün.

198988 bunu beğendi.
  12. 7 Nisan 2011
  13. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar ben de burun eğriğinden dolayı ay önce ameliyat oldum.ve burum 1 ay sonra tekrar eski kavisini alma eğilimine girdi...bu ayki kontrolümde doktorum şunları söyledi'kıkırdak hafızaya sahiptir ve eski şeklini almaya çalışıyor'bundan dolayı artık 15 günde bir kontrole gelmemi söyledi ve öyle bir abanıyorki burnumun üstüne ölüyorum resmen.kemiği eliyle düzeltiyor.gözlerimden yaşlar akıyor her seferinde.ameliyat daha ağrısız ve kolaydı...6 ay olana kadar böyle devam edicez ve eğilmesini önlüycez dedi.umarım bu acılara değer...

14. 7 Nisan 2011
  15. neferalem

neferalem realist Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    evet öyle bir şey olma ihtimali varmış sanırım..masajları doğru bir şekilde yapamak lazım..ben de korkuyorm çok tekrarlamasından..

16. 7 Nisan 2011
  17. neferalem

neferalem realist Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun cnm ya üzüldüm..masajda ilk doktor yapınca benim de çok acımıştı ölüyorum sanmıştım alçıdan ilk çıkmıştı nasıl olduda burun kırılmadı dedim içimden..geçmiş olsun inşallah düzelir dikkat et

18. 8 Nisan 2011
  19. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    çok sağol canım.umarım sonucu iyi olur...