Burun Estetiği Olup da Beğenmeyen, Pişman Olanlar

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve TCeydaT tarafından 2 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

  2 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : TCeydaT
 1. TCeydaT

  TCeydaT KK Pro Pro Üye

  Katılım:
  17 Haziran 2009
  Mesajlar:
  583
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Arkidişler ben estetik olmadım hiç.

  Burnum küçük ve ucu kalkık, beni tanıyanlar "saçmalama estetiğe hiç ihtiyacın yok, eğer yaparsan güzelleşmez, aksine çirkinleşirsin, bozulur güzelim burnun" diyorlar..
  Benim dert ettiğim şey ise, burnumdaki önden bakınca belli olan (bana göre belli ama herkes anlamayabiliyor) kemikteki yamukluk.. Ama dediğim gibi çok belirgin, çirkin bir yamukluk yok.. Ufacık birşey. O da bebekken, ilk doğduğum gün eve gelir gelmez kuzenimin burnuma tarakla vurmasından ötürü olan birşey.. Kemikler henüz sertleşmediği için bebeklerdeki darbeler burunda yamukluğa sebep olabilirmiş.

  Dediğim gibi belli belirsiz bir yamukluk var, sanırım sadece ben fark ediyorum. Ama beni rahatsız ediyor. Burnumun ucu filan hiç değişmesin istiyorum, yalnızca kemikteki asimetriyi düzeltsin doktor istiyorum. Sizce bu mümkün mü?
  Yoksa çok küçük bir sebeple müdahale ettirdiğim için, burnum eskisinden kötü olabilir mi?

  Bana verilen cevaplar haricinde, estetik olup da pişman olanlar ve "keşke yaptırmasaydım, eski halim daha güzeldi" diyenler lütfen bizimle tecrübelerini paylaşsınlar...
   
 2. 2 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : TCeydaT
 3. oske.06

  oske.06 Afakanlar basıyor :) Üye

  Katılım:
  11 Kasım 2009
  Mesajlar:
  4.970
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  Henüz 3.5 ay oldu belki memnuniyetsizlik için erken ama memnun olduğum söylenemez maalesef :S
   
 4. 3 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : TCeydaT
 5. TCeydaT

  TCeydaT KK Pro Pro Üye

  Katılım:
  17 Haziran 2009
  Mesajlar:
  583
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Yaaa :çok üzgünüm: Peki neden canım?
   
 6. 3 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : TCeydaT
 7. nem

  nem 20♥06♥2010 Üye

  Katılım:
  27 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  7.331
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  146
  memnunum hemde fazlasıyla:)süper ötesi bi burnum olmayabilir ama yüzüme çok yakışıyorrrrr:)bu estetik birasda şans işi ama doktoruda iyi seçmek gerekkkk %40 şans %60 doktor a baglı:)bideee gerçekten olmak istiyormusunnnn kendinden eminmisinnnn oda öenmli..mesela benn özellikle son 2 sene kafayı yemiştimmmmmm sürekli olmak istiyor ama korktugum için olamıyordummm ...agrısı yok dencek kdr az:)regl oldugumda daha çok agrım oluyorrrr valla:)
  *iyi doktor
  **,birasda şans
  *** ve estetik olmayı gerçekten istemek(can sıkıntısından deişiklik yapmak istiyorsan sakın olma)
  bunlar varsa düşünmeden ol derim cnm hemşommmmm benim:)
   
 8. 3 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : TCeydaT
 9. TCeydaT

  TCeydaT KK Pro Pro Üye

  Katılım:
  17 Haziran 2009
  Mesajlar:
  583
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Hehehekaydirigubbakcemile3 Canım hemşom ne güzel özetlemişsin durumu..
  ıyi doktor kesinlikle en önemlisi bence de canım..
  Şansın etkisinin %40 olması beni ürküttü açıkcası..
  Yani biraz rahatsız oluyorum evet ama ameliyat olmazsam bu burunla yaşamak istemiyorum gibi bir durumum yok. Zaten bu yüzden cesaret edemedim hiç.
  Ama esasen hem sinüzit hem de geniz eti problemim var. Yani bunlar için bile ameliyat olmak istemedim ben. Öyle ki, sağlık sorunlarım olduğu halde bıçak altına yatmak ve çok tehlikeli olmasa bile, azıcık bile risk almak istemedim şimdiye dek.
  Zaten ameliyat olursam bu sorunlar gideerilecek öncelikle, ama o kadar zahmete katlanmışken ve (bana göre her ameliyat risklidir, yani narkoz almak risktir zaten) hani o riske de girmişken kemikte ufak bir düzeltme de yapılsın istiyorum....
  Bazen de diyorum ki, çirkin bir burnum yok, hatta özellikle burnumu çok beğenen çok seven arkadaşlarım var, gerçekten kaşınıyor muyum acaba? Yani benimkine nankörlük mü denir, Allah'ın gücüne mi gider filan diye de korkuyorum açıkcası akannehir
  Ama yapı olarak mükemmeliyetçiyim zaten, ordaki ufacık da olsa yamukluk kafama takılıyor, naparsın kaydirigubbakcemile3
   
 10. 3 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : TCeydaT
 11. TCeydaT

  TCeydaT KK Pro Pro Üye

  Katılım:
  17 Haziran 2009
  Mesajlar:
  583
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Aslında merak ettiğim, başarısız ameliyatların sebeplerinin ne olduğu..
  Yani benim gibi ufak problemler yüzünden ameliyat olanlar sonradan pişman olmuşlar mı?
  Ufak kusurları düzeltmek, köklü bir değişiklik yapmaktan daha mı zor?
  Burun estetiğinde başarı oranı, problemin büyüklüğüyle ve eski burunun çirkinliğiyle orantılı olabilir mi? eyvahedigeldismile

  Yani eski burnunuz çirkin değilse (çirkinlik göreceli elbette, estetik olmak isteyen kişi kendi burnunda kusur görüyordur, ama etraftan burnuyla ilgili hep güzel yorumlar almışsa misal)
  yeni burnunuzun eskisinden kötü olma ihtimali nedir?
  gibi...
   
 12. 3 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : TCeydaT
 13. Coldplay

  Coldplay Nevermind Üye

  Katılım:
  4 Haziran 2010
  Mesajlar:
  565
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  41
  Burun estetiğinde başarı oranı, problemin büyüklüğüyle ve eski burnun çirkinliğiyle orantılı olabilir mi? tabiki de alakalıdır..ama şöyle bir durum var benim içni ben de oldum 3 ay olacak çok başarılı bir doktora oldum hala da başarılı işler çıkartıyor ben açıkcası diğer hastaların fotolarına baktıkça deli oluyorum elde değil..ben de mi talihsizlik diyorum..fena bir burun değil ama ucu düşük..ki bunu sadece ben demiyorum..3 ayı geçti olumlu bir değişme yok maalesef. biz iyi bir iletişim kuramadık iyi bir hasta-doktor ilişkisi ki doktorum diğer yorumları okuyorum da sıcakkanlı ilgili,sabırlı vs..vs.. demekki ben de sorun var..bu sefer de bende ne sorun var peki diye düşünmekten de kendimi alamıyorum :))..ne bileyim..bazen gerçekten mutsuz oluyorum bazen de umursamıyorum ama az değil 3 ay geçti..doktorum o kadar harika burunlar yapıyorki yapmış ki zaten onları görerek karar vermiştim..benim neden böyle oldu anlamak mümkün değil hani desem burnum zor bir burundu tamam onu kabul ediyorum ama doktorum nice burunları ne güzel yapmış revizyonda da bir numara kendisi..yani doktorumu da iyi seçtiğime inanıyordum ama yürekten inanmasam böyle bir işe kalkışamazdım o kadar cesaretli biri değilim..çok doğal diyip duruyorlar bazıları farketmiyor bile deli oluyorum farketmemelerini açıkcası olumlu göremiyorum eski burnum kemikli büyük ve ucu düşüktü yani farkedilmiyorsa insan başka şeyler düşünüyor elinde olmadan..ne yani o doktora değil de amerikadaki ünlülerin estetik cerrahlarına mı olsaydım?? bana göre bir üst seçenek anca öyle olabilirdi yani o kadar güvenmiştim :KK43:((((artık diğer hastalarının fotolarına bakmıyorum bakmak istemiyorum..benim şansızlığımdır ..bunca zaman bekledim 1. aydan beri böyle düşünüyorum aylar geçtikçe de olumlu bir gelişme olmadı dayanamayıp yazdım affetsin beni sevgili doktorum..
   
  Son düzenleme: 5 Temmuz 2010
 14. 3 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : TCeydaT
 15. Coldplay

  Coldplay Nevermind Üye

  Katılım:
  4 Haziran 2010
  Mesajlar:
  565
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  41
  siz niye memnun değilsiniz..ben beğeniyorum sizinkini sorun nedir? bu arada benim de 3 ay geçti..3 aydan sonra öyle aham şaham bir değişme olmazmış umutlanmamak laızmmış bilenler söylüyor burnunuzun şekli öyle gider çok hafif varsa şişlik iner..ama dediğim gibi beğeniyorum sizin burnunuzu..

  benimkine gelince ince derili bir burun şişliklerin çoğu gitti ..ama burun ucu düşük bundan sonra da bir şeye benzemez zaten..sağlık olsun..
   
 16. 3 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : TCeydaT
 17. laracroft

  laracroft Aktif Üye Üye

  Katılım:
  19 Mart 2010
  Mesajlar:
  338
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  @ coldplay : doktorunuz istediginiz burnu belki o sekilde anlamistir ?
   
 18. 3 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : TCeydaT
 19. Coldplay

  Coldplay Nevermind Üye

  Katılım:
  4 Haziran 2010
  Mesajlar:
  565
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  41
  evet onu da düşündüm Allah Allah dedim sanırım ben burun ucu düşük istedim şunu da düşündüm acaba ben mi bir şey yaptım ameliyattan sonra da böyle oldu? vs..vs.. herşeyi düşündüm..ama ilk ihtimal bana az geldi neden burun ucu düşük isteyeyim? he bu arada kavis te yok..ilk zamanlar vardı şimdi düz bir burnum var..3 ay geçti az bir süre değil....kavis varken düzleşmesine anlam veremedim..ama dediğim gibi doktorumla iyi bir iletişim kuramadım ben olmadı yani...aslında bu gerçekten önemli bir şey..ama ben beceremedim..diğer yaptığı işlere büyük hayranlık duyuyorum doktorumun..ama diğer hastalarının fotolarına bakmamaya kendi kendime söz verdim :)) bilemiyorum işte bir sonuca varamıyorum demekki doktorum hoş olmayan suratıma anca bunu layık görebildi :)) (son cümlem biraz da espri) sağlık olsun..