Burun Estetiği Sanatı Ve Altın Oranlar

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve pervin80 tarafından 3 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Haziran 2010
    Konu Sahibi : pervin80
  1. pervin80

pervin80 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Burun estetiği sanatı ve altın oranlar
    Burnun sanatsal oranları yanında burun ve yüz arasındaki oranların göz önüne alınması, burun estetiğinde idealin yakalanmasını sağlar. Burun yüzün her yeri ile oransal ilişki içindedir. Hatta burun ve kulak arasında bile belirli bir oran olursa yüzün profili çok daha iyi ve dengeli gözükür. Kulak ile burun aynı paralel eksende ve yaklaşık uzunlukları birbirine yakın olmalıdır. Ancak bütün bedende olduğu gibi yüz içinde kritik oran, 1.6 oranıdır. Altın oran olarak bilinen bu sayı göze en hoş gelen sonucu verir.
    Ağız köşeleri arası mesafe iki burun deliği arası mesafenin 1.6 katı olursa, bu iki komşu yapı daha uyumlu görünür. Burnun uzunluğunun profeksiyona oranı yaklaşık 1.6 olmalıdır. Burnun eni asla iki burun kanadı arası mesafeden fazla olmamalıdır. Burun sırtı kaş kavsi ile uyum içinde paralel ve simetrik refle veren bir hat oluşturmalıdır. Burun sırtı cinsiyete göre burun biçimlendirilmesinde de oldukça etkildir. Burun sırtından geçen hat ne kadar burun ucuna yaklaşırsa burun o kadar erkeksi hatlara sahip olur. Yüzümüzdeki sanatsal geometri üçgendir. Yaşlandıkça bu üçgen tersine döner. Bu üçgen geometri yüz içinde önemlidir. Tabandan bakıldığı zaman burun eşkenar bir üçgene oturtulmalıdır. Burun ucu karşıdan bakıldığında eşkenar üçgen reflesi vermelidir. Burun deliği oranları komşu yapıları da etkiler. Örneğin: iki burun deliği arası mesafe için göz iç kenarları arasındaki mesafe ölçü alınır. Burun ucu açısı sanıldığı gibi tek değil iki tanedir. Tek açı yapaylaştırır, çift açı doğal burun yaratır. Burun kökü açısı derinleştikçe burnunuz ön plana çıkar, yüzeyselleştikçe geri planda kalır.
    Prof Dr Ahmet Karacalar'dan alıntıdır.

2. 3 Haziran 2010
  3. BenJademin

BenJademin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bide bunu anlicamiz sekilde yazan olursa hicde fena olmaz!:hulya:

4. 3 Haziran 2010
  5. melide

melide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    :)))) ilahi Filizcim, katiliyorum sana:))

6. 4 Haziran 2010
  7. pervin80

pervin80 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    burun estetiği sanatı yazıp googleda aratırsanız videolar geliyor çok güzel ahmet beyin adresi yazardım ama arkadaslar zira reklama giriyoomus :))))

8. 4 Haziran 2010
  9. AskAsk

AskAsk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    teşekkürler canım

10. 1 Ekim 2011
  11. damlasakizi

damlasakizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba arkadaşlar, ben daha önce burun estetiği amliyatı geçirdim çok da kotu olmadı ancak yinede cektığım acı ve verılen paraya degecek bir etkide yaratmadı benım için aslına bakarsanız meark ettiğim konu ünlerin ameliyat olduğu doktorlar kimdir bu ikinci ameliyat için bir daha risk almak istemiyorum örneğin ebru polatın kıme ameliyat oldugunu bilen var mı?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.