Burun estetiği sonrası kemer

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve tbay48 tarafından 15 Aralık 2008 başlatılmıştır.

15 Aralık 2008
    Konu Sahibi : tbay48
  1. tbay48

tbay48 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar..Ameliyat sonrasi 14.gunum..Ancak burnumun sol tarafinda kucuk bir cokme ve tam bunun karsi tarafinda sisme var..Bu durumda, ozellikle soldan bakildiginda kemer varmis gibi duruyor..Onun haricinde burnum duzgun ve hafif kalkik.Bu sislik zamanla Gecer mi?Yoksa 14.gunde boyle bir durum olmasi kotuye mi isaret?
    Ameliyattan sonra 1 ay sislikler olabilir diyor doktorum.Elle muayene ettiginde ise hersey normal, o cikintilar kirdigimiz kemiklerin kenarlari dedi..Ben mi abartiyorum, yoksa bunlar ödem mi?Nolur bir fikir verin..Bariz bir cikinti var; bu sis mi kemik mi ödem mi anlamiyorum.Tam burnumun ortasinda bir egrilik var yani (soldan biri vurmus, orasi cokmus diger taraf sismis gibi).Eskisi gibi kemer duruyor soldan bakinca.Doktorum ankara gazi reha hoca.
    BENZER BIR DURUM YASAYAN VAR MI?

2. 15 Aralık 2008
  3. merve3535

merve3535 Guest

selam tbay,

bende ameliyat olalı 45 gun oldu ,bende de çok çok hafif var ama geçebilir de,onden hiç belli değil,senin daha 14 gun olmuş,çok erken endişelenme,inan ki burun şekli her gun değişebiliyor.

4. 15 Aralık 2008
  5. semacasema

semacasema Guest

canım ben mayıs ayının 12inde oldum yani 6-7 ay önce oldum.burnumda kemer olduğu için ameliyat oldum.bandajlarım açıldığında gördüğüm ilk şey kemerimin ufalmış olmasıydı.yani yandan bakılınca yine bi kemer duruyodu hani azda olsa.ama doktorum bu durumun geçici olduğunu söyledi.1 hatta 2 sene sonra oturuyo burnun yüzüne inan hala her sabah farklı şekilde uyanıyorum şimdi o kemerden eser kalmadı fakat sigara kullandığım için şişliklerim çok geç geçecek.yani sen daha 14. gündesin burnun daha ooo çok şekil alacak korkmana gerek yok.herşey yolunda yani..

6. 15 Aralık 2008
  7. tbay48

tbay48 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu mesajlar beni şu an acayip sevindiriyor..inşallah öyledir çünkü pişman ötesi oldum.......sağolun..

8. 15 Aralık 2008
  9. aQuatha

aQuatha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben ameliyat olalı 3,5 ay oldu. İlk 1. ayda benim de elime kemerin başladığı yerde sert bi tümsek geliyodu. Kemeri yeteri kadar törpülemedi demek ki diye düşünmeye başlamıştım.

3. ay kontrolümde yaptığımız profil karşılaştırmalarında tümseğin fark edilir derecede azaldığını gördük. Profil resimlerime bakarsan hala burun kökünde ufak bi tümsek göreceksindir... Doktorum o daha da iner dedi... O yüzden artık kafama takmıyorum ben de... Sen de akışına bırak biraz. 14. gün daha çok erken. 1 veya 1,5 ayı geride bırakmalısın en azındaki bence o bile erken... Ben kendi kendime bir söz verdim: "6 ayı bitirmeden burnumla ilgili kesin yargılara varmayacağım" diye... Hiç acele etme, burun işi sabır işi...

Geçmiş olsun, hoşçakal.

10. 15 Aralık 2008
  11. AslaAslaDeme

AslaAslaDeme Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben burun ameliyatı olalı 1 yıl oldu....senin düşüncelerini 3 ay bende yasadım. sonra 6.aya kadarda kemerin oldugu yerde hiç kavis yokda dümdüz gibi duruyordu... dedimki böle kalacak sanırım.. 6. aydan sonra sekli oturuyor inanın... şimdi 1 yıl oldu ve hiç estetik olmamışım gibi o kadar dogal ve güzelki..sabırlı olun arkadaslar....

12. 16 Aralık 2008
  13. tbay48

tbay48 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    şu an burnum yamuk yumuk bişeymiş gibi görünüyor, bir türlü sevinemiyorum..zate kimse fark etmedi bile (tabii bu doğallığındandır diyeceksiniz ama, sonuçta yamuk bir burnum vardı ve halaaaaa yamuk! )elime çökük bir kemik geliyor, diğer taraf ise çıkık..yani sanırım bu düzelecek bişey değil.inşallah siz haklı çıkarsınız da ben bu günlere üzüldüğüm için pişman olurum, ne diyim...bu kadar sıkıntı boşa gitmez inşallah.

14. 17 Aralık 2008
  15. natty

natty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba tbay48 resimlerinizi gördüm ben şişlerin ineceğine inanıyorum moralinizi bozmayın benim burnumda sizinkine benziyor ameliyat olucam reha bey açık ameliyat mı yapıyor yoksa kapalı mı yada hastanın tercihine göre değişiyor mu birde silikon tampon kullanıyor mu şimdiden teşekkür ederim

16. 23 Aralık 2008
  17. jeny

jeny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar merhaba,
    ben de 20 gün önce reha beye ameliyat oldum ve burnumun sağ tarafında çok hafif bir tümsek geliyor elime doktorumla görüştüm geçeceğini söyledi birde hala birşeye benzetemiyorum burnumu ben ne zaman oturacak şekli sizce ???

18. 24 Aralık 2008
  19. ravzaaa

ravzaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 6 ay önce ameliyat oldum burnumda kemer vardı vede yamuk yumuktu
    bandajlar açıldı aynaya bektığımda oda ne burnum hala yamuk:1shok:
    şişler inince biraz geçer dedim dr da öle söledi daha şiş dedi..
    moral bozmak gibi deil belkide aynı sorun deil ama şişler indikçe daha çok yamuldu ortaya çıktı yamukluk canım çektiğim sıkıntılara değmedi en çokda buna üzülüyorum psikolojim bozuldu..ve yaza Allah nasip ederse tekrar olucam başka bir dr a..her aynaya baktığımda sıkıntı basıyo inşallah düzelir çok yenisin sıkma canını biraz zamana bırak düşünmek üzülmekle sıkma kendiniyerimseniben