Burun spreyi bağımlısıyım

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve awa tarafından 13 Nisan 2009 başlatılmıştır.

13 Nisan 2009
    Konu Sahibi : awa
  1. awa

awa Herkez YaLan soyler Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bilmiyorum kii acaba benım gıbı böyle burun spreyı kullanıpta begımlısı olan varmı?? ınanın cok kotu bır durum tam 2 yılldır kullanıyorum ve sıkmazsam nefes alamıyorum bunun ıcın dr gıttım ama yınede bırakamıyorum ayyy nedır bu cektıgım bıde dıderal kullanmıstım onuda bırakamıyorum senağlama komık ama bagımlılık deyınce aklıma geldı bende de yok yokmus bea :1closedeyes: yınede benım gıbı olan varsa veya tavsıyede bulunmak ısteyen varsa dınlerım arkadaslarım a.s.

2. 13 Nisan 2009
  3. Elis

Elis Guest

bazi ilaclar bagimlilik yapabiliyo,neden komik olsunki,
    bence iyi bi doktora gitmekte ve herseyden once,kendi iradeni kullanmakta fayda var,,,
    saglikli gunler dilerim canima.s.

4. 13 Nisan 2009
  5. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Bağımlılık değil de kullandığında rahatladığın içindir sürekli kullanma ihtiyacı hissediyorsundur nefes alamamanın ne derece zor olduğunu ben de iyi bilirim mevsim geçişlerinde nezle olurum serum fizyolojik düşmez elimden ama burun damlalarının zamanla damarları kuruttuğunu biliyorum daha az kullanmaya çalış, geçmişolsun

6. 13 Nisan 2009
  7. xoxzo_35

xoxzo_35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben bağımlıydım onsuz uyuyamıyordum. bigün bitti pazara denk geldi eczaneye gidemedim o gün hiç uyuyamadım. ertesi günde unuttum almayı 3.gün 1 tanesiş açık burun dedliğimin öyle uyudum sonrada alıştım. kullanmamanızı öneririm.

8. 13 Nisan 2009
  9. bera-berrak

bera-berrak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    geçen yıllarda büyük gazetelerden birinde tam sayfa yazı çıkmıştı bu konuyla ilgili...söz konusu ila. "o.......e "bu kadar ciddi sonuçlar doğuracağını bilmiyordum. eczacı arkadaşım "4-5 günden fazla kullanma burun etleri şişer hiç nefes alamazsın "derdi,yazıyı okuyunca zorunlu olmazsam hiç kullanmıyorum,çok gerekirse sadece gece yatarken yapıyorum ..hatta gündüz kullanırsam fazlaca açtığı için nefes alırken burnum yanıyor,rahatsız oluyorum...çok geçmiş olsun,başta sıkıntı çekersin ama mutlaka bırakmalısın:teselli:

10. 13 Nisan 2009
  11. bera-berrak

bera-berrak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
  12. 13 Nisan 2009
  13. dudi

dudi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    153
    Bu ilac hakkinda yazilan herseye kelimesi kelimesine katiliyorum.Yillar once usutmeden dolayi gittigim dr burun tikanikligim icin bu ilaci yazdi tabi o zamanlar bu kadar bilgim yoktu hemen alir almaz siktim burnuma aman allahim o ne guzel bi rahatlama daha ilk fisss ta burnunuz aciliyor oyle rahatliyosunuz ki size mucize gibi geliyor ozelliklede geceleri,ama bir sure sonra farkettim ki hastaligim gecmis ama ben bu spreyden vazgecememistim,gercekten bagimli oluyosunuz onsuz nefes alamiyo ve en kousu uyuyamiyosunuz.Esim bu ilaca bagimlisin dedikce bende napiim burnum tikaniyo diyorum kabulde etmek istemiyorum.Evlendikten sonra almanyaya gelince d den recete almadan spreyi alamaz oldum almancamda olmadi icin o zamanlar esim götürmedi bilerek ve ben bi süre burnu tikali olarak yasadim ama inaninki esime dua ediyorum iyiki yapmis o zamandan beri bir kez bile burnum tikanmadi.Sizlerede tavsiyem en baslarda gercekten cok zor ama biraz sabrederseniz sonrasinda cok rahat ediceksiniz:teytey:

14. 13 Nisan 2009
  15. songa84

songa84 BARBİ BEBEK NİŞANLANDI ! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım burun spreylerini 5 gün kullanın diye hem dr lar hem de eczacılar uyarıda bulunuyorlar.sanırım sen fazla kullanmaktan dolayı bağımlısı oldun.en kısa zamanda tedavisine bak güzelim.çok fazla kullanmak zararlı olabilir allah korusun

16. 13 Nisan 2009
  17. damlasu

damlasu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benimde annem bağımlı burun spreyine.Onsuz uyuması mümkün değil, olmayınca sabaha kadar hiç uyumuyor.Napsak kurtaramadık....Ama çok tehlikeli çokkkkk...Keşke bırakabilseniz..

18. 13 Nisan 2009
  19. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Hah... hoşgeldin Mona.. aynı dert bende de var, O.....e değil ama ı......n.
    Aynı şey işte.

Bu bi de normal nefes alamama gibi bir durum değil.
    Hani salt burnun tıkalı olsa 3-5 gün sabredeyim geçsin diyorum ama bu farklı.

Ağızdan da olsa aldığın nefes yetmiyor.. boğuluyor gibi hissediyorum, sanki birisi gırtlağıma çökmüş gibi.
    Korkunç bi duygu.
    Nasıl çıkacam bu işin içinden bilmiyorum valla...