Burun törpüleme ve burun ucu düzeltme

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve rosenoire tarafından 11 Kasım 2010 başlatılmıştır.

11 Kasım 2010
    Konu Sahibi : rosenoire
  1. rosenoire

rosenoire Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    Arkadaşlar burun kemerini törpületme ve burun ucu düzeltme lokal anestezi ile yapılıyor mu? Kızım için soruyorum. Büyük bir operasyon asla olmaz. Muayenehanede yapılabilcek basit bir düzelme istiyorum. Bilgisi olanlar yazabilir mi?
  2. 11 Kasım 2010
  3. Verite

Verite Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Lokal olunca büyük operasyon olmuyor mu? Asıl lokal daha kötü. Bir kere hafif sedasyon verilse dahi sürekli burunda yapılan işlemleri duyacak ve rahatsız olacak. Psikolojisi bozulabilir. Doktorun konsantrasyonu bozulur. Genel anestezi ile şart. Muayenehanede de operasyon olmaz. Hiç öyle şey duydunuz mu? O zaman herkes ofislerde operasyon yapsın. Doktorlar boşuna mı Op. unvanı alıyor? Ayrıca steril bir ortam olması gerekir.

Ve ameliyata uygun olup olmadığına dair tetkikler yapılması gerekir. Lay lay lom olmaz yani.

Büyük operasyon ne demek anlamadım ki beyin ameliyatı mı bu...
    Son düzenleme: 11 Kasım 2010
  4. 11 Kasım 2010
  5. Verite

Verite Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Biraz sert çıkıştıysam özür dilerim...
  6. 11 Kasım 2010
  7. serpilce55

serpilce55 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ameliyat olmadan önce bende bu kadar basite alarak sadece şurayı biraz törpüleyecek ucunu da hafif kaldıracak ne varki bunda demiştim:)))Fakat 4 ay oldu ve basit sandığım o kadarcık şey yüzünden 2 kez operasyon geçirmek zorunda kaldım.Üstelik 2. si basit bir işlem 10 dk lık bir düzeltme dedi doktorum ve lokal yapıcam dedi.Şunu belirteyim o 10 dk lık lokal vakasındansa 4 saatlik genel anestezilik bir işlemi yeğlerim.Bunu ilk defa lokal olarak söyleyen ve gerçekten sadece 10 dk süren bir işlem için söylüyorum.Sandığınızdan daha çok ciddiye alırsınız umarım bu törpü ve ucunu kaldırma işlemini.Sağlık Olsun:)
  8. 12 Kasım 2010
  9. rosenoire

rosenoire Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    Kızlar cevaplarınız için çok teşekkürler.Yarın doktorumla konuşacağım.Ama dediğim gibi büyük bir operasyon ve genel anestezi asla olmaz:))
  10. 12 Kasım 2010
  11. laika

laika Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Özel Mesaj At
    törpüleme dediğin sey zaten büük bi operasyona girio deriyi kemikten ayırmaları gerekio bu işlem için ucu içinde kıkırdakta oynama gerekiooo yani bunlar 10 dklık işlemler değil haliyle. hiç bi sorunlu burun küçük bi operasyonla düzelmez. öle bi ihtimalim olsa 3 saat genel anestezi almazdım:) yani bu forumda okuduğun gibi bunun en kolay yoluuu bi güzelll genel anesteziyi yiyipp hiçbişi anlamadann uyuyup uyanıcaksın. gözünde büyütme zor bi ameliyat değil hatta bumuydu yani diceksinn.. sen uyuyo olcaksın dktorda işini yapıcakkkk.genel anesteziyleeee ollll önyargılı olmaaa lokal anestezi bilinenin aksineee daha riskli hem pskolojini alt üst eder..ve 10 15 dklık küçük bi operasyon derseee doktrun sana arkana bakmadann kaçç. bukadar insan bu forumda bosuna mı kaç saatlik ameliyat oldu:) 15 20 dakikalık ameliyatlarda var lokalle yapılan ama onlar revizyon hastaları oluo burnuna estetik yaıpılmıs belli belirsiz sorunları olan cok küçük değişimler için.
  12. 12 Kasım 2010
  13. KafayiYemisDusler

KafayiYemisDusler Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    10 dklık işlem ne idi lokal ile yapılan? Çok merak ettim. :KK17:
    Ve neden zordu? :26:
  14. 12 Kasım 2010
  15. sibushe

sibushe Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ahh keşke okadar kolay olsa bende öyle istiyorum ama imkansız gibi bişey yai sonuçta bu bi ameliyat adı üstünde lokalle yapan dr arıyorum ama hepsinin dediği aynı psikolojin bozulur rahat çalışamam v.s genel anestezi şart ve burun en önemli organımız olduğu için hem görünüm açısından hemde nefes alıyoruz sonuçta 10 dklık bişey asla yok :KK43:
  16. 12 Kasım 2010
  17. angelim

angelim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bu yasadıklarınn aynısını suan ben de yasıyorum senn gıbı grdm amlıyata ama sonucu felaket.keşke buyuk bir operasyon gecrseydmde bı kerede kurtulsaydm.2. ameliyat için gün beklıyorum=(
  18. 12 Kasım 2010
  19. buzy

buzy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    genel anestezi o kadar korkulacak bir şey değil..en azından hçbir şey hissetmeden anlamadan ameliyat sonuçlanıyor..lokalde ise bir an evvel bitmesi için yalvarıyorsun..kan tahlillerinde sorun çıkmassa geneli düşünün derim..