Burun tasariminiz?

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve maniac tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

19 Aralık 2008
    Konu Sahibi : maniac
  1. maniac

maniac Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar ameliyat olacaginiz zmn doktorunuza nasil istediginizi
    sozle olsun resimle olsun anlatip gosterdinizmi? ona gore mi yaptilar amaliyati ?
    ve memnun kaldiniz mi yani istediginiz gibi oluyormu genelde?

(yoksa doktora gidip burnumu duzeltin diyorsunuz onlarda kendi istedigi gibi mi yaoiyor ve bunda mi memnun kaliyorsunuz? )

2. 19 Aralık 2008
  3. merve3535

merve3535 Guest

çoğu doktorlar tasarım yapıyor,ama bana gore tasarım hiç onemli değil,onemli olan doktorun sihirli parmakları, tasarımın % 100 benzemesi zaten mümkün değil ve hiç bir doktor tasarımın aynısı olacak diye söz vermez,verirse yalan soylemiş olur zaten.

Bir diğeri ise bugünün estetikçilerinin çoğu doğalcı,sen istedğin kadar şöyşe olsun yada buna benzesin desen de, doğal olmayan bir burunu sana yapmıyorlar.

4. 19 Aralık 2008
  5. aQuatha

aQuatha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben doktoruma burnum şuna benzesin, şurası şöyle olsun böyle olsun demedim. Hiçbir konuda onu yönlendirmedim. Sonuçtan da çok memnunum. Şu açıdan düşünmeli bir de. Doktorun elinden yüzlerce belki binlerce burun geçti ama sizin ilk (bilemediniz 2. veya 3.) ameliyatınız... Size yakışacak burun hakkında kim daha doğru söz söyler acaba?

Benim ilk muayenemde doktorumla aramda geçen diyalog aynen şöyleydi.
    Doktorum "Ne zamandan beni burnunun görüntüsünden hoşnut değilsin?" diye sordu. Epey düşündükten sonra "Sanırım fotoğraf makinası aldığımdan beri, yani üniversite birinci sınıftan beri" diye cevap verdim. Doktorum burnumu inceledikten sonra "Peki, şimdi burun kemerini alacağım, burun ucu mesafesini biraz uzatmak için ucuna kıkırdak ekleyeceğim ve ucunu biraz kaldıracağım... Ameliyatı açık teknikle yapacağım." dedi. Ben de "Peki" dedim. Açık teknik istemiyordum mesela dikişti, dikiş iziydi uğraşmak istemiyordum. Ama içimden dedim "Açık yapacağım diyorsa bir bildiği vardır, belki öyle daha rahat çalışmaya uygundur benim burnum ve burnumda yapacakları..." diye... Nitekim hiçbir şekilde yönlendirmedim...

Tek kelime etmedim şöyle olsun böyle olsun diye, sorularım varsa sordum cevaplarımı aldım rahatladım. Sonuçtan da çok memnun kaldım. Doktorum ameliyattan çıktığında çok neşeliydi hatta "Tam hayal ettiğim gibi oldu! Çok güzel oldu" deyip duruyoru, çatlıyordum meraktan, 3 ay bitti, şimdi diyorum ki iyiki bu kararı doktoruma bırakmışım, yüz orantılarıma (kaş, elmacık kemiği, dudak, yanak vs.) en uygun ve doğal burunu yapmış...

Şahsen ben bilgisayarda yapılan tasarımların da hastaların gönlü olsun diye yapıldığını düşünüyorum. Çünkü (bunu bir hemşire olarak söylüyorum) bir hastanın burnu ameliyat masasına yattığında sürpriz yapabiliyor bazen. Paketi açıp içindekini görmeden bilgisayarda pixel'ler üzerinde oynama yapmak çok kolay. Ama bir o kadar birbirlerine uzak kavramlar. Bir de eğer tasarıma benzemezse hastada ayrı bir hayal kırıklığı... Doktor işini iyi yapmış olsa bile doktora karşı gereksiz bir güvensizlik, ikinci ameliyatı düşünmeler...

Arkadaşlar bu işi, işin üstatlarına bırakın, onlar sizin için ideal burnu akıllarında tasarlasınlar bilgisayar ekranında değil...

6. 22 Aralık 2008
  7. maniac

maniac Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aquatha Cok tesekkur ederim canim!

soylediklerin gercekten cok mantikli..

ben iki doktora gitmistim.. birinci doktora bi resimle gittim kafamdakini anlatamazsam o yolla anlamasini saglarim diye (utandim ama neyse :KK70:)
    adam gulumsedi ama dedigimi anladi...nasil istersin diye sordu..cok kuuck olmasin yuzume yakissin surasi soyle olsun filan dedim..oda anlatiklarima gore bi cizim yapti..ve cok begendim..orda yat dese ameliyat olacaktim..

ikinci doktor ise. soyle soyle soyle yaparim dedi, tasarimi yapti ondan sonra gosterdi
    ben ise hic begenmedim..ve surasi soyle olsaydi burasi boyle olsaydi dedim...ve klinkten cikinca zaten direk ben bu doktora ameliyat olmam dedim..
    yani simdiki burnumuda begenmiyorum, ameliyattan sonrada begenmezsem okadar masrafa hic girmem dimi?

aslinda soyle birsey var..doktorlar kendi zevklerine gore burunu yapar ama hastanin zevki ne uymazsa doktorun begendigini hasta begenmezse zaten zor olur..

diyelimki doktor bu onun yuzune gider diye bi burun yapti ama hasta oyle bir burun asla sevmiyordu yuzune yakissa bile..

Son düzenleme: 22 Aralık 2008
  8. 22 Aralık 2008
  9. baxsxar82

baxsxar82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben de 4 ay önce ameliyat oldum.benim doktoruma da ben şöyle bir burun olsun demedim.kendisi zaten nasıl yapacağını anlattı bana.şu an gerçekten çok doğal bir buruna sahibim.beni yeni tanıyanlar estetik olduğumu anlamıyorlar bile.yani doktorlar herkesin yüz tipine uygun bir burun yapıyorlar.

Son düzenleme: 22 Aralık 2008
  10. 22 Aralık 2008
  11. maniac

maniac Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    burnun nasildi nasil oldu
    ve kime ameliyat oldun?
    yani burnun buyuktude nasil olacagini o mu karar verdi yada sadece br cikinti yada yamukluk filan mi duzeltildi?

12. 22 Aralık 2008
  13. baxsxar82

baxsxar82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    burnum yüzüm küçük ve ben minyon tipli olduğum için yüzüme göre biraz büyüktü.burnumun ucunu kaldırdı,yanlarını daralttı ve en üstte sol kemiğim sağa kaymıştı.bu da benim için ciddi sağlık problemleri oluşturuyordu.doktorum bu ameliyatın benim için kaçınılmaz olduğunu belirtti.yani er geç olacaktım.estetik olmam için de doktorum beni ikna etti.doktorum Malatya'da özel bir hastanede doktor olan Yüksel Toplu.bu arada 2 arkadaşım da benden cesaret alıp ev burnumun şeklini beğenip:teytey: aynı doktora estetik oldular.onlarda da sonuç gayet mükemmel. kaydirigubbakcemile3

14. 1 Ocak 2009
  15. mademoiselle

mademoiselle offf pofff Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben yüzyüze görüşmeye gitmeden fotoğraf yolladım, doktor bey de tasarım yaptı. ben mailde sadece burun ucumun hafif kaldırılmasını istediğimi belirttim ama o kemikle de oynamayı ve hafif bi kavis vermeyi uygun görmüş. bururun kemiğimde sorun yok sadece ucu kaldırılsın istiyorum ama tasarımı da beğenmedim değil. yakın zamanda görüşmeye gitmeyi planlıyorum bakalım neler diyecek.. ankarada oturuyorum ve burada ameliyat olmam gerekiyor, o nedenle cerrah arayışındayım kısa süre içinde de bulmam şart çünkü okul tatile girer girmez ameliyat olmak istiyorum... inşallah bi sorun çıkmadan ameliyat olabilirim ve istediğim gibi olur.. kemikle oynayınca istemediim bi görüntü almasındaN ve tasarıma hiç benzememesinden çok korkuyorum...

16. 1 Ocak 2009
  17. sewill

sewill Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım hangi doktor yaptı tasarımını?

18. 1 Ocak 2009
  19. mademoiselle