Burun tıkanıklığı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve bal-do tarafından 18 Kasım 2008 başlatılmıştır.

18 Kasım 2008
    Konu Sahibi : bal-do
  1. bal-do

bal-do Guest

merhaba benim oğlum 3 aylık ve yaklaşık bir aydır burnu tıkalı doğuştan böyle biri sorunumuz yoktu dr götürdüğümde bişe göremedi fizyolojik serumlar sterimarlar ama fayda etmiyor özellikle geceleri kabusa dönüştü ne yapacağımı bilemiyorum aynı sorunu yaşayan anneler lütfen yardım ederse sevinirim

2. 18 Kasım 2008
  3. free_love

free_love çikolatalı sos Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım japlo marka burun aspiratörü var hortumlu mutlaka bunu denemelisin...ben önce başka markaları denedim ama nafile..daha sonra tesadüfen bunu buldum...serumla burnu yıkadıktan sonra bu bahsettiğim aspiratörle sümüğünü çekebilirsin..ben şuan çok rahatım
    umarım kısa zamanda rahata kavuşursun

4. 19 Kasım 2008
  5. bal-do

bal-do Guest

cnmm yanlız aspiratör var fakat burun kuru bişey yokki çekiyoruz bişe gelmiyo tıkanıklık var sadece anlamadım

6. 19 Kasım 2008
  7. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Öncelikle geçmiş olsun. Çınar'ında burnu çok tıkanır. Doktorumuz İzmir'desin normal dedi. Ben çareyi iyonize buhar makinasında buldum. Chicco iyonize ( soğuk hava buharı ) kullanıyorum. Birde sırtında sürekli ter bezi var emzirirken çok terliyor hemen onu çekiyorum emzirdikten sonra. Bir de odasının ısısına dikkat et derim ben. Eğer oğlumun odası 23 dereceden fazla olursa da burnu tıkanıyor. Sevgiler

8. 19 Kasım 2008
  9. free_love

free_love çikolatalı sos Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım xeno nun mesajına katılıyorum..bende geçenlerde aldım aynı marka onuda beraberinde kullanıyorum..eminim faydasını göreceksindir...bide bunu dene bakalım...umarım sorunun kısa zamanda çözüme kavuşur...

10. 20 Kasım 2008
  11. durusin

durusin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    78
    eğer eviniz kaloriferli ise buhar makinası kullanmanızı tavsiye ederim burnu bu yüzden tıkanıyor olabilir su ısıtınızlada hemen yapabilirsiniz odanızda çalıştırıp buharı verin sürekli

12. 2 Aralık 2008
  13. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    mecbur onları kullanacaksın,hepimizde var aynı sorun.

14. 3 Aralık 2008
  15. elma xsxekeri

elma xsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimde oğlumda koanal atrezi var ama tek taraflı gerçi henüz büyük sorunlar yaşamıyorum ama zamanla olabileceğini söyledi doktorumuz doğduğu gün daha anlaşıldı rahatsızlığımız ve o gün çok panik olup zamanla alıştım buna ve o günden beri ne olur ne olmaz diye buhar makinesi kullanıyorum ben raks kullanıyorum şekli hoşuma gitti diye onu almıştım ama çok memnun kaldım markası ne olursa olsun evin kaloriferli ise mutlaka buhar makinesi kullan

16. 17 Aralık 2008
  17. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Benim kızımda 1,5 aylık
    Burnu tıkalı ve geçiremiyorum :KK43:((

Serum fizyolojik kullandım:çıkan sümüğü görseniz büyük adam gibi :KK43:( Ama yinede bitiremedim.
    Serum fizyolojiği sevmedi kızım bi gün boyunca sürekli kustu.Şimdi mümkün olduğunca uyurken yapıyorum ve ağzına hemen sevdiği tat Metsil damladan damlatıyorum.

Baktım yie de geçmedi bi de kuru öksürük başladı.
    Annemi dinledim sütümden damlattım.Bu da kocakarı yöntemi belki ama yaptım :KK43:
    İşe yaradı ama o günlük bi rahatlama sağlıyor.Burun içindekileri yumuşatıyor.Serum fizyolajik gibi burnu boşaltmıyor.

Hala sorunu çözemedik napcaz kızlar Bilen var mı??

18. 19 Aralık 2008
  19. g_sezen

g_sezen hayatımın anlamı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimkide 1.5 aylık burnu tıkandı
    dr. tonimer burun spreyi verdi deniz suyu tıkandıkça sıkıyorum ortalama günde 3 kez püskürtmeli olduğu için sıkınca spreyi aynen geri sümkürüyo kızım bide buhar yapıyoruz rahatlıyo ozaman...şimdi daha iyi biraz daha azaldı inşallah yarın geçer hepinizin bebeğine geçmiş olsun çok zor valla içim gidiyo...