Burun ucundan revizyon ameliyatı tecrübesi geçiren varmı..

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve spring352009 tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

15 Ekim 2009
    Konu Sahibi : spring352009
  1. spring352009

spring352009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben 7 ay önce septum deviasyonu(burun kıkırdak duvarı yamukluğu)+konka hipertrofisi(burun eti büyümesi) ve burun ucu düzeltilip kaldırılması şeklinde ameliyat oldum.Burun kemiğimde herhangi bir eğrilik olmadığı için kemiğe hiç dokunulmadı.Alçı çıktıktan sonraki hayal kırıklığını sanırım hepimiz yaşıyoruz ama sanki sadece bizim başımıza gelmiş gibi panikliyoruz sanırım.Şişlikler inmeye başladı,masajlara devam, herşey güzel gidiyor derken malesef 2 ay önce sebebi bilinmeyen bir şekilde kıkırdak duvar tekrar yamulmaya başladı ve buna bağlı olarak burun ucu da yön değiştirdi.Allah'tan nefes problemim hiç bir zaman olmadı.Doktorum 10 dakikalık ufak bir operasyonla düzeltilebileceğini söyledi.
    Malesef 10 dakikalık operasyon local anesteziyle 1 saatlik bir işkenceye dönüştü benim için.Hemen hemen bütün işlemleri hissettim ve canım acıdı.(canı çok tatlı biriyimdir) Aslında doktorumun eli hafiftir ama malesef uyuşmayan yerler vardı ve zaten anestezi iğnesi yeterince acıtıyor.
    Burnumun iç tarafından bir kaç yerden neşterle kesip bir kaç yeri rötuşladı sanırım.Sonra kıkırdakları olması gereken yerlere dikti.Şu anda bandajlı ve haftaya bandajlar çıkacak.Yeniden "hoşgeldin şiş bir surat ve kocaman burun" ... Kendimi en başa dönmüş gibi hissediyorum...
    Umarım tekrar yaşamak zorunda olmayacağım bu olayı, sadece kullanılan eldiven vs gibi kullanılan techizatın ücretini (58 TL) ödeyerek atlattım.Daha önce zaten bu gibi riskleri doktorumla konuşmuştum.Yani herhangi memnun olmadığım bir durum ya da tekrar deformasyon olduğunda bunun garantisini

arkadaşlaaaaarrr forumda dolaşırken bir arkadaşımızın b öy le bi yazısına denk geldim.içimi korku bastı.bu kısa süren lokal rötüş operasyonları böyle acı vericimi olur yaa??? eger böyle bişey varsa çok kötü..ben olmaktan çekinirim.lütfen böyle bir tecrübe yaşayan varsa yazarmısınız...böyle vahşete dönermi bir lokal ameliyat??????

arkadaşlar acil yardım neolurr

2. 15 Ekim 2009
  3. spring352009

spring352009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar şuraya bi el atın ne olurrr

4. 17 Kasım 2009
  5. kayra_arl

kayra_arl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım geçmiş olsun.yazıyı okuyunca ilk senın yaşadıgın sandım bu tecrübeyi hem yazıda yarım kalmış anlamadm başta:) ama sonunda anladım:)bende ameliyat oldum benımde sorunlu bölglerım var sadce ucu degıl.senın soruna gelınce canım bir arkadaşım 2 yıl önce ameliyat olmuştu sonra bı sorun oldu onun ama o ucunda degıldı doktoru lokal anestezıyle hallederiz dedi o şekılde yaptrdı butun sesleri duydum ama acı hıssetmedim dedi eger merk ettıgın bşi olursa yardmcı olmaya çalıırım bıldıklerm kadaryla. ama senın sadece ucundaysa nasıl bır problemn var bıraz açarmısın? doktorun ne diyo bu konuda.geçmiş oolsun canım

6. 13 Ocak 2010
  7. zezeTHEONE

zezeTHEONE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kardeşin burununu TEO kaptı
    ALLAHIM one kabus bir yazdı
    Hasan Beyhan düzelttiii

8. 13 Ocak 2010
  9. cevoo

cevoo Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Canım lokal anestezi kabusa dönüşebilir. Bunu pek çok yaşayandan duydum, dinledim..Herkesin ağrı eşiği bir değildir. Herkes lokal naestezik ilaçlara farklı tepkiler gösterir. Ve lokalle burun ameliyatı rötuş bile olsa akıl karı değil. Düşünsene burnuna kıkırdaklarına iğne vuracaklar uyuşturmak için..Şahsen düşüncesi bile korkunç...Uyuşup uyuşmamayı genetik özellikler, sigara kullanımı gibi şeylerde etkiliyor bildiğim kadarıyla....

10. 24 Mart 2010
  11. hayrunnisacik

hayrunnisacik Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki revizyon en erken ne zaman yapılıyor?

12. 24 Mart 2010
  13. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnmmmm lokal anastezi ile acı duymassın ama o sıra doktorun yaptıgı her işlemi hisadersin değişik bşymiş...kuzenimmm 6 yıl önce lokal anestezi ile olduu..hala der pskolojim bozulduuuuuu aklı olan lokal ile olmaz...ama onunki komple estetikti tabiii baya işlem gördüüüü..ama ben olsam narkoz isterdim..pskolojimmm lokali kaldırmaz...

14. 24 Mart 2010
  15. Pink7

Pink7 ヅ 웃♥♥♥유 &#1 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ayyyyyyyy Bende 6 ayın sonunda memnun olmazsam lokalle müdehale ettiklerini söyledi doktorummmm şimdi yazılanları okudummm kavga çıkarıp heralde genel bayıltın falan diğcem galbaaa tırstımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

16. 24 Mart 2010
  17. Pink7

Pink7 ヅ 웃♥♥♥유 &#1 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    En erken 6 ayın bitip 7 aya girdiğinde müdehale yapılıyor benim doktorum bunu söylemişti 6 aydan önce kesinlikle müdehale edilmemesi gerek demişti.

18. 24 Mart 2010
  19. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    komple bayıltsın cnm bnmmm..zaten uzun süreli narkoz vermezler kısa süreli olur:):):)pskolojin bozma derimm..eger öle bşy olursa ben narkoz tercih ederim:)