Burun Ve Dudak Arasindaki Mesafenin Kisa Olmasi

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve Dolcissimo tarafından 25 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : Dolcissimo
  1. Dolcissimo

Dolcissimo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar,benle aynı sorunu paylaşan(burun ve dudak arasındaki mesafenin çok az olması,aradaki açının kötü olması ve burun ucu sarkıklığı) arkadaşlar ameliyat olan veya daha olmayanlar buraya görüşlerini belirtebilir mi?
    Benim burnum uzun-ince ve kemerli aynı zamanda yukarıda belirttiğim bir sorunum daha var...3 dr.la gorustum 3ude bana kapalı rinoplasti dedi...Sizce kapalı rinoplastiyle bu sorun halledilebilir mi yani kemer kemik alınıyor ama bu mesafe duzeltilebilir mi?
    Bu sorundan kurtulan arkadaslar varsa bana dr.larının adını verebilirler mi?

Özellikle de Ankara'dan
    şimdiden teşekkuler

Son düzenleme: 25 Mayıs 2008
  2. 26 Mayıs 2008
  3. Dolcissimo

Dolcissimo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar bu sorunu yasayan sadece ben miyim?Forumda dolu burun estetiği olan var hiç mi boyle bi olaya denk gelen olmadı?

4. 26 Mayıs 2008
  5. tc1203

tc1203 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sanırım burun kanatlarının yukarıya çekilmesni istiyosn mesafe açılması içn.. mutlaka yapıyolardır bunu. bence açık ameliyatla ol. brun estetigi çok şans işi çnkü

6. 27 Mayıs 2008
  7. matar

matar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm dudak ve burun mesafesi açılıyor sen isteğini dr belirt benimde seninle sorunlarımız aynıydı şimdi burnum kalkık ve doğal çok mutluyum dudaklar ortaya çıktı anlıcağın hiç endişen olmasın ve drlar kapalı dediyse drlara güven cnm öyle uygun görmüşler demekki

8. 2 Haziran 2008
  9. EU1

EU1 Guest

selam dolcissimo. şubat ayının başında burnumdan ameliyat aldım. ben hem nefes almakta zorluk çekiyordum yani burnumun içinde sorun vardı, hem de dış görünüşünden memnun değildim. hem kemerliydi, hem de biraz uzundu. yani tıpkı senin dediğin gibi ucu kalkık değildi dolayısıyla dudaklarıma daha yakın duruyordu. Ankara'da doktor doktor dolaştım, hem estetikçilerle görüştüm hem de kulak burun boğazcılarla, çünkü burnumun hem içindeki sorunun hem de dışındaki sorunun halledilmesi gerekiyordu. sonunda Kulak Burun Boğazcı Dr. Fikret İleri'de karar kıldım, iyi ki de öyle yapmışım!!! nefes alma sorunum tamamen geçti, ayrıca görünüşü de tam istediğim gibi oldu. üstündeki kemeri aldı, ucunu dikleştirdi, dolayısıyla dudaklarımla burun arasındaki mesafem arttı, o uzun ve kemerli burnum gitti, yerine dik ve daha kısa bir burun geldi. üstelik ayıptır söylemesi yüzüme o kadar yakıştı ki... ameliyat olan bazı kadınlara kısa burun hiç yakışmıyor mesela. ayrıca görünüşü de o kadar doğal ki hiçkimse ameliyat olduğumu anlamıyor. burnumdan ameliyat olduğumu söylediğimde herkes "nefes alırken zorluk mu çekiyordun?" diyor ama dış görünüşünün de değişmiş olabileceğini tahmin etmiyorlar bile. benim için doğal durması gerçekten çok önemliydi, yoksa burnumu kendimden bir parça gibi hissedemezdim.
    ayrıca ameliyat sonrası iyileşme sürecimin de ameliyat olan başka arkadaşlarıma göre çok daha kolay ve çabuk olduğunu da eklemeliyim. üstelik doktorum kısa ve farklı bir tampon kullandığı için başkalarından duyduğum (tampon çıkarken bas bas bağıranlar varmış) acıyı hissetmedim, hatta abartmıyorum hiç acı hissetmedim. yine de eğer ameliyat olmaya karra verdiysen özellikle ilk bir hafta büyük sıkıntı çekmeyi göze almalısın.
    benden sonra 28 yaşındaki teyzem de ameliyat oldu. o da hem içini hem dışını düzelttirdi benim gibi:) onunki benimkinden biraz daha farklı, benimki dik ama dümdüz, onunkinin ucu daha sivri,daha dik, şimdilik biraz belli oluyor ameliyatlı olduğu ama burun ameliyatlarında burnunun şeklinin oturma süreci 6 ay - 1 yıl arasıdır, ikimizinki de her geçen gün daha güzel oluyor.
    ameliyat maliyetine gelince, düşündüğümden daha ucuza mal oldu bizim için. burnundan estetik olan diğer arkadaşlarım 4 bin ytl civarı ödemişler örneğin. biz ise bin ytl doktora, bin ytl de hastaneye ödedik (özel hastanede ameliyat olmak istedim, benim doktorum normalde başka hastanede çalışıyor fakat özel hastanelerde de ameliyatlara giriyor).
    bu arada ameliyat için biraz genç olduğumu belirtmeliyim. 19 yaşındayım. benimki kapalı ameliyat, teyzeminki açık ameliyattı.
    ve Ankara'dayım, merak ettiğiniz bir şey olursa yardımcı olmaktan veya sizi doktoruma yönlendirmekten memnuniyet duyarım.

bu arada burunlarında ufak tefek sorun olan bayanlar lütfen büyütmesin ve kendilerini sevsin. ama yok, bu ameliyatla gerçekten daha mutlu olacağım diyorsanız ve kafanıza koyduysanız, iyice araştırmaktan çekinmeyin, bir sürü doktorla görüşün. muayene olur olmaz ameliyat olmak zorunda değilsiniz (ki görüştüğüm kimi doktorlar böyleymiş gibi şartlandırmışlardı beni).

10. 3 Haziran 2008
  11. founda

founda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlarrr Merhaba;
    geçmiş olsun öncelikle...
    Neden resim eklemiyorsunuz yani yüzünüzü eklemenize gerek yok sadece burun kısmını ekleseniz biz ameliyat olmayı düşünenler için büyük bi iyilik yapmış olursunuz..
    Bende en çok burun ucundan korkuyorum, çünkü buruna yapaylığını yada doğallığını veren kısmı orası oluyo..
    O yüzden resimlerinizi görmek istemiştim, özellike lim10 arkdşm sen ekleyebilirsen çok memnun olurum.

12. 3 Haziran 2008
  13. EU1

EU1 Guest

tşk ederim:)

valla benim doktorun yaptığı her burun birbirinden farklı duruyor. kimisi ince kimisi kalın falan değişiyor işte...

önemli olan ameliyat olmaya karar verirseniz tam olarak ne istediğinizi doktora iyice anlatmanız:KK66:

14. 4 Haziran 2008
  15. plasure

plasure Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    764
    Ödül Puanları:
    198
    slm lim10 ya benim aslında sorunlu bi burnum yok yani hem görüntü hemde sağlık açısından sadece önden kenarları biraz kalın duruo buda fotolarda hiç hos çıkmıo yani daha ince ve kalkık bi burunla yüzüm daha güzel görünür biliorm ve bunu çok istiorum..acaba doktorun estetik olarak bunuda yapabilirmi çünkü fiyatı çok uygun geldi..

16. 10 Haziran 2008
  17. nur_tfk

nur_tfk İktisatçı birikim cadısı! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    dolcissimo, burnundaki kemeri düzellttirmesen bile burun ucu estetiği die bir teknik uyguluyorlarmış. yani kapalı amelyat bence daha avantajlı bir durum en azında burun kanallarının arasında bir kesi yapılmamış oluyor geçmiş olsun :)

18. 15 Haziran 2009
  19. twetty84

twetty84 Sevmekten kim usanır... Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    aynı sorun bende de vardı burun ucum düşüktü kendm ayna karşısında burnumu kaldırdığımda diş etlerim gözüküyordu. çok korkuyodum am.sonra öyle olurum diye , ama sonuç çok güzel gerçekten ..