Burundan dudak kenarlarına uzanan çizgi??yardım

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve pippi_langstrumpf tarafından 27 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

27 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : pippi_langstrumpf
  1. 26 yaşındayım. Burundan dudak kenarlarına uzanan çizgilerim biraz belirginleşti. Acaba estetik için çok mu erken? yoksa dolgu yaptırayım mı? Cildimde 2 sorun var 1-göz altlarım biraz çökük ve mor 2-O gülme çizgileri var.Onun haricinde ne kazayaklarım var ne kırışıklık..Lütfen bu konuda çok araştırma yapanlardan yardım istiyorum..:Saruboceq:

2. 27 Temmuz 2009
  3. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Canım bence çok erken :)) Burun yanı çizgileri için tek çözüm dolgu maddeleri .Dolgu maddeleri 3 tip .Kalıcı , yarı kalıcı geçici.Doktorlar genelde geçici tercih ediyorlar .Bana sorarsan bu yaşlarda belirgin bir şey yoksa hiç gerek yok derim .Çünkü geçici dolgu yaptıracaksın bir kaç ayda eriyecek .En az 700 800 tl gidecek .Bu görüntüye alıştığın için devamını isteyeceksin , çünkü normal halin sana güzel gelmeyecek.Kalıcı dolguların da geriye dönüşü çok zor, ayrıca allerji riski var.Kendi yağın desen eriyor , kalmıyor, ayrıca eşit miktarda erimediği için asimetrik görüntüler oluşabiliyor.Bence sen biraz yaşlanmayı bekle.Yıllar sonra belki de hiç zararı olmayan kalıcı bir şeyler çıkar.Bunlar +40 yaş bir ablanın tavsiyeleri canım.Gerçekten çok gençsin .Sevgiler....

4. 27 Temmuz 2009
  5. Sağol rosenaire verdiğin bilgiler çok güzel. Benm gülme çizgilerim yaşımdakilerde pek yok. Çok derin değil ama yinede rahatsız oluyorum. Botoxla da yok olabileceğini biliyorum. Botox yaşıda 17lere kadar düşmüş. O botox yaptıranlarada baktım (ünlülerden) yani güzel duruyorlar. Öyle belli olmıycaksa doğal duracaksa bence botox iyi. Ama tabii siz daha iyi bilirsiniz. Tecrübelilerden yardım bekliyorum.jayjay sendende :)

6. 27 Temmuz 2009
  7. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    yüz jimnastigi olan hareketlerle olanı durdurursun bir tanesi ;yüzünü her aklına geldiginde şişir bahsettigin çizgileri hava ile doldurarak itme hareketidir oluşmuş bir şeyin ne yazıkki tedavisi müdahale olmaksızın pek mümkün degil

8. 27 Temmuz 2009
  9. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Canım botoks gülme çizgilerine yapılmıyor.Sadece kaz ayağı , dudak üstü , kaş arası ve alın çizgilerine yapılıyor.Bir profesör botoksun uzun vadede cildin kalitesini bozduğunu ve cildin parşömen kağıdına döndüğünü yazmıştı .Ne kadar doğru bilmiyorum , ben hiç yaptırmadım , tv de gördüğüm kadarı ile hiç güzel durmuyor .Yağ enjeksiyonu yaptıran arkadaşlardan yardım almak en iyisi .Çünkü senin yaşında en mantıklısı bu gibime geliyor .Bir kaç enjeksiyondan sonra kalıyor mu , asimetri riski var mı bir plastik cerrahla da görüşebilirsin.Geçici dolgu deneme derim gerçekten parana yazık .Etki süresi 8 ay denenler bile 1 -2 ayda eriyor .Bizzat doktorun kendisinden duydum .Yaşın çok genç olduğu için kalıcı hiç önermem .Çünkü uzun vadede ne olacağı belli olmaz .Bazen hiç bir zarar vermiyor, ama bazen enfeksiyon kapanlar var .Yani belli olmuyor .Önünde uzun yıllar var :) En iyisi yağ enjeksiyonun araştır canım .Öptüm :)

Son düzenleme: 27 Temmuz 2009
  10. 27 Temmuz 2009
  11. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    DOZ ÇOK ÖNEMLİ
    Botox uygulamasında enjekte edilen dozların önemi çok büyük. Mesela bir tarafa az, bir tarafa daha çok Botox enjekte edilmişse, fazla enjekte edilen tarafta etki süresi uzuyor. Bu durumda Botox’u sık sık tekrarlamak gerekiyor. Tıp, kasın her hareketini deri için bir jimnastik olarak kabul ediyor. Prof. Durak, önemli bir hatırlatma yapıyor: ‘Göz çevresine ve dış yanlarına Botox yapılmaz, çünkü sinir yoktur, etkisi de olamaz.’ Sinir olmayan bölgelere Botox vermek, cildin terleme fonksiyonunu da ortadan kaldırıyor. Oysa terleme fonksiyonunu ortadan kaldırmak, o bölgenin oksijen alışverişini de devre dışı bırakıyor. Oksijen alışverişinin bozulması ise, o bölgenin daha hızlı yaşlanmasına sebep oluyor. Deri bu bölgede bir süre sonra parşömen gibi gevşeyip, büzülüyor. Bir noktada geçici bir çözüm gibi görünen bu işlem, daha ileri aşamalarda hastanın karşısına yaşlanmayı hızlandırıcı bir faktör olarak çıkıyor. "" ALINTIDIR""

12. 28 Temmuz 2009
  13. rosenaire çok saol. Bende botoxa sıcak bakıyordum artık tereddütlüyüm.
    daylight dediğin o cimnastik yöntemini biraz daha anlatırmısın. Ağzımı hava ile doldurup öylece bekliycem mi? Yani balon şişirir gibi ağzımda hava mı bekletmeliyim?

14. 2 Ağustos 2009
  15. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    bu yaşta estetik mi :1shok:

16. 2 Ağustos 2009
  17. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    botox değil ama Doku Kokteyli yaptır bari....

18. 3 Ağustos 2009
  19. Yaa hafifledi sanki.. ama yinede o çizgim derinleşmeye müsait. Ne yapılabilinir ki?