Butce dostu zahmetsiz sac parlaklıgı

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve EU2 tarafından 4 Nisan 2009 başlatılmıştır.

4 Nisan 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

kıızlarrr bu ucuz ve zahmetsiz yontemle saclarınız pırıl pırıl gorunecek emin olun kendi yaptıgım bir uygulama gezerken bir sitede gozume carpmıştı ee ben faydalandım sizde faydalanın diye anlatayım :)

kızlar malzemler:
    UN
    ELMA SİRKESİ
    :)
    KIZLAR SACINIZA YETECEK MİKTARDA UNU VE ELMA SİRKESİNİ KARISTIRIN İYİCE CIRPIN KEK HAMURU KIVAMINA GETİRİN VE SACLARINIZIN TUMUNE UYGULAYIN SACINIZI TEPEYE TOPLAYARAK BONE TAKIN YARIM SAAT BEKLEYİN... VE ILIK SUYLA DURULAYIN ...İŞTE BU KADAR :))) PASPARLAK SAÇLARINIZ SİZİNLE :içelim: :)) (NOT) SACINIZI SICAK SUYLA DURULAMAYIN ILIK OLSUN YOKSA SACINIZA UN HAMUR OLDUGU İÇİN YAPIŞIR VE ZOR CIKAR:):sm_cool:

2. 4 Nisan 2009
  3. hask

hask HDDES Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    un olayını ilk defa duyuyorum ama ben her duştan sonra kovaya göz kararı ılık soğuk arası su doldurup göz kararı sirke döküyorum parlaklık için daha öncelerden duymuştum fena da gelmiyor parlaklığı güzel...şakkıdı

4. 5 Nisan 2009
  5. hotcouture

hotcouture Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    796
    Ödül Puanları:
    153
    zeytınyagını masaj yaparak diplere surdugumzdede parlak oluyor

6. 5 Nisan 2009
  7. EU2

EU2 Guest

hayatım herkes zeytinyagı alamaz belki ama elma sirkesi ve un her evde bulunur ben o amaçlı tavsiye ettim ( mesela ben asla zeytin yagını sacıma surmem salatada daha iyi gidiyo cokacimcoook :) ) sacıma zeytin yagı srecek kadarda zengin degilim hihoyyyt

8. 5 Nisan 2009
  9. sherin

sherin olur olur bal gibi olur Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ilginç sirke işe yarıyor da unun ne faydası varkine güzel bir tarif masrafsız...

10. 10 Nisan 2009
  11. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    haklısın canım ayçiçek yağına göre pahalı bir yağ ve akdeniz-ege yöresi insanı kullanır daha çok,o nedenle her evde bulunmaz. ama fiyatını aktarlardan aldıımız küçücük şişelerdeki yağlarla kıyaslayınca z. yağı çok daha ucuza geliyor.saçımıza sürdüğümüz 50ml lik badem yağı hemen hemen yarım litre zeytin yağı fiyatına denk. bi de elma sirkesi de pek yaygın değildir bizim mutfaklarda, diyet yapan, sağlıklı beslenmeye çalışan hanımların mutfağında vardır genelde. ama çoğunluk üzüm sirkesi kullanır.
    Teşekkürler paylaşım için...a.s.

12. 10 Nisan 2009
  13. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    sirke saçı parlatır, kullanan arkadaşlar yumuşattığını da söylüyor,ama kuru saçlar için direkt uygulamak iyi değildir, bol suyla karıştırıp kullanmalı. banyodan sonra son durulama suyu olarak kullanılan sirkeli su saçtaki şampuan kalıntılarını temizler, kepek sorununu çözer, tonik görevi görür.:icecream: ölçüsü: 2 litre ılık-soğuk suya 1-2 yemek kaşığı elma sirkesi.

14. 12 Nisan 2009
  15. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    unda folık asit ve b vitamini vardır olabilir çok da mantıksız değil

16. 12 Nisan 2009
  17. nur_elnur

nur_elnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    deneyeceğim cnm teşekkürler

18. 14 Nisan 2009
  19. emelderin

emelderin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hemen deniyorum..ne kadar sıklıkla yapılmalı acep???haftada 1 çok mu??