bütün hamile arkadaşlar gelin sağlıklı beslenmenin yollarını paylaşalım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve burcu1507 tarafından 29 Mart 2009 başlatılmıştır.

29 Mart 2009
    Konu Sahibi : burcu1507
  1. burcu1507

burcu1507 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaş herkesin bebişi hayırlı olsun ben de yeni hamile olduğumu öğrendim ve internetten okuduğum kadarıyla hamilelikte beslenme çok düzenliyse doğum sonrası kişinin sütüde çok olurmuş. Ben dikkat etmeye başladım ama sağlıklı yemekler biliyorsanız tariflerini paylaşalım en çok neler yemek lazım?

2. 29 Mart 2009
  3. _sealight_

_sealight_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm burcu öncelıkle hayırlı olsun bende 29 haftalık hamıleyım ve toplamda 22 kılo aldım öyle sut olur dıye yada bebek ıcın dıye fazla yeme cok kılo alıyosun ve dr cok kızıyor ben 1 aydır dıyetteyım.sana tavsıyem az ve sık ye yada ıstersen daha yolun basındayken dıyetıosyen yardıımı al bence daha mantıklı herkesın hamılelıgı farklı cunku.dıyetısyen dırek cocugu beslemeye yonelıuk yıyecekler verıyor boylelıkle cok kıloda almazsın sıımdıden hayırlı olsun

4. 29 Mart 2009
  5. burcu1507

burcu1507 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım seninde bebişin hayırlı olsun bende beslenme listesi indirdim çünkü normaldede kiloluym 3 saatte bir yiyiyorum sabah kahvaltı 3 saat sonra 1 kase yoğurt sonra meyve çorba sebze hamur işi ve tatlıları yemiyorum hamilelikte faydası yokmuş sadece enerji sağlıyormuş bakalım inşallah çok kilo almam

6. 29 Mart 2009
  7. teacher3510

teacher3510 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    5 aylık hamileyim ilk iki ayımda kilo kaybettim daha sonra aylık 2 kilo alıyordum ama dün doktoruma gittim 4 kilo almışım bir dahaki kontrolümüzde en fazla 2 kilo amış ol dedi ama ben doymuyorum yemekten kalktığım zaman hemen arkasından ne yemeliyim diye düşünüyorum:lepi:

8. 29 Mart 2009
  9. burcu1507

burcu1507 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim daha yeni belki ondandır normalde ben kilolu ve iştahlıken 1 haftadır bendede iştahsızlık oldum ben genelde meyve ve yoğurt ayran açlığımı öyle geçiriyorum akşam yemeğinden sonra açıkıyorum yatmadan süt içip yatıyorum ki tokluk sağlıyor bende hamur işi ve tatlıdan uzak dur birde akşam yemeğinden sonra yeme daha sağlıklı olur

10. 29 Mart 2009
  11. teacher3510

teacher3510 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 1 aydır çok fazla yemeye başladım ilk aylarda hamilelik çok zor geçmişti hiç bir şey yiyemiyordum yediklerimde içimde kalmıyordu ama llahtan çabuk atlattım:sm_cool:

12. 1 Mayıs 2009
  13. destniy

destniy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar biraz uzun ama yazim :) 3 aylık hamileyim daha kilo almadım.sabah kahvaltısında bir yumurta domates beyaz peynir,2 yada 3 zeytin ve birazda bal yiyorum.2 saat geçtikten sora 5 fındık.5 kapak ceviz,5 tane siyah kuru üzüm yiyorum.2 saat sorada fazla karbonhidrat olmayan besinlerden öğle yemeği yiyorum.akşam yemeğinden 2 saat öncede 1 kase yoğurt bazenede çikolatalı süt içiyorum..yemekten 2 saat sorada meyve yiyip yatıyorum :) genellikte böyle ama dikkat edemediğim günler nadirde olsa oluyo.robot değiliz sonuçta..çay ve kahve içmiyorum bol bol su tüketmeye özen gösteriyorum ve bol bolda salata yiyorum..inşallah böyle devam edebilirim doktorum beğeniyor beslenmemi..bakalım..

14. 1 Mayıs 2009
  15. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    bizi beslemeyen ama bebege iyi gelen besinler yok mu yaa..ne yesek ayni zamanda bizede kilo yapiyo..
    ben kahvaltilarimi beyaz ekmek beyaz peynir eger bulursam hormonsuz domatesle yapmaya özen gösteriyoum..bazen araya marmelatta kattigim oluyo...yada canimin cektigi seyleri yiyorum..cay ve kahveyi hic icmiyorum..öglen arasinda salata yada bol bir meyve tabagi yiyorum.
    arada yine acikirsam yogurt yiyorum..aksam yemegeinde ayirim yapmiyorum eskisi gibi kocama ne pisirirsem ondan yiyorum..yatmadan evvel 1 bardak sütümüde icip öyle yatiyorum...
    ve en önemlisi bol su 2 litreyi iciyorum cok cisim gelsede mecbur...bebegimin amniyo suyu ben nekadar su icersem okadar temiz oluyo..

16. 5 Mayıs 2009
  17. Dike

Dike Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    86
    selam ben 17 haftalığım. her sabah mutlaka haşlanmış yumurta yiyorum. süt içemiyorum ama peynirle telafi etmeye çalışıyorum. acaip meyve yiyorum kızlar,henüz 2.5 kg aldım. hamur işi yemiyorum pek, ama tembelliğimden yapan olsa herşeyi yerim walla:) az ve sık yiyorum, hamilelik öncesi de öyleydim şimdi de öyle ama tabi azın miktarı hamilelik öncesine göre biraz arttı:) peynir ve sütten başka kalsiyum açısından bulgur, badem, zeytin, pekmez çok zenginmiş bunları tüketmeye çalışyorum bu aralar.bir de tabi bol su içiyorum.

18. 5 Mayıs 2009
  19. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar bende 12 haftalık hamileyim çalıştığım için sabah düzgün bir kahvaltım yok bazen ekmek arası beynir domates falan yapıyorum bazen kantinden kaşarlı tost söylüyorum bazende poğaca hamur işini buldummu götürüyorum :) 10-11 gibi bazen meyve bazen kraker bisküvü falan yemek zorunda kalıyorum midem çok bulanıyor hala :KK43: saat 3 gibi gen biskivü kraker yada öğeln yemeğinde meyva yada yoğurt çıktıysa o nu yiyorum süt içemediğim işçin ğpuding muhallebi yada dondurma yemeğe çalışıorum akşamda evde yaptığım yemek neyse onu yiyorum çay günde 2 bardağı geçmiyor bazen hiç içmiyorum kahve haftada1 yada 2 haftada bir içiyorum yumurtayı çocukluğumdan beri yiyemediğim için hafta sonları omlet tarzı yemeğe çalışıorum