bütün herkesten kaçıyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve prenses tera tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

21 Şubat 2010
    Konu Sahibi : prenses tera
  1. prenses tera

prenses tera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    şimdiye kadar bir çok şey yaşadım yaşadıklarımı kimselerle paslaşamadım ailemde dahil herkesten kaçıyorum saçma sapan eleştirilerden saçma sapan söylenen laflardan kıyaslamalardan herşeyden bazen ben çokmu acizim yada çokmu becerikszim diye düşünüyorum evliyim 2 tanede dünyalar tatlısı çocuklarım var bu sene inşallah üniversite sınavınada gireceğim fakat bunlar bana yetmiyor gibime geliyor elimde bi mesleğimin olmayışı vasıfsız durumda olmak beraberinde kıyaslamalarıda getiriyor özellikle akrabalarla kıyaslanmam beni deli ediyor yaptığım herşey birilerine batıyor nedense örnek olarak kızımnın saçları çok seyrekti vede saçlarını sinirlendiği için tutam tutam yoluyordu onun içinde kestirdim oda aaa napmışsın sen bu çocuğa deyip dalga geçti moralim bozuldu onun için herkesten böle uzakta duruyoruyorum herzaman anneme daha gitmek hiç içimden gelmiyor uzakta oturduğum halde

2. 21 Şubat 2010
  3. elektraya

elektraya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    canım bence sen çok şeyler başarmışsın.evlisin evliliğin sürüyor ve iki tane çocuk dünyaya getirmişsin daha ne olsun.bunlar için ağzını açıp bulamayan o kadar çok insan var ki.gerçektekten çok kötü bir durumda olup insanlardan kaçsan anlarım ama bir eksiğin yok ki.sanırım özgüven problemin var.ben üniversite mezunuyum ama akraba eşlerinde nice ilkokul mezunu kadınlar var ki beni susuz götürür susuz getirir her lafıma bin karşılık verir cinsten.bence rahat ol senle dalga mı geçtiler sen daha beter geç.sessiz kalırsan daha çok ezilirsin.

4. 21 Şubat 2010
  5. yagmur38

yagmur38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    108
    çook çok katılıyorum arkadaşıma evlisin ve iki tane dünyalar tatlısı çocuğun var şimdi kolaymı böyle bi hayat bulmak etrafımıza bi bakarsak ne kadar mutsusz evliliklr var en azından bunu başarışın inan okumak sadece cehaleti alıyo ... mesela benim annem çalışmıyodu evlendiğinde ama iki tane eltiside devlet memuruydu para kazanıylardı ama genede anneme hep gıpta ile bakıyolardı evet annem çalışmıyodu ama babama bize çok bağıılıydı çok zeki bi kadındı o yüzden canını sıkma sakın

6. 21 Şubat 2010
  7. prenses tera

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yoruldum artık elektraya milletin benim açıklarımı bulmaya çalışmasından beni kıyaslamalarından yoruldum sen yapamdın bag o yaptı sen beceremedin bag o becerdi buneya herkes kendi hayatından sorumludur neden böle yapıyolar anlamıyorum kimsenin kalbimi kırmak istemiyorum kalp kırmak bana göre değil galiba ondan eziliyorum

8. 21 Şubat 2010
  9. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bırak kıyaslarlarsa kıyaslasınlar amaaan banane de geç Allahını seversen

Valla beni biriyle kıyaslasınlar hiç tınlamam :umursamaz:

sonuçta ben biliyorum kendimi eşimde biliyor ve o da yanımda önemli olan bu diye düşünürüm.

Kendi ayıplarıdır bu şekilde davranmaları,sen de ver cevaplarını boşver takma :umursamaz:

Evliliğin meyvesi çocuklarını getirmişsin bu dünyaya hem de 2 tane ne güzel,bunları düşün .Eşinle sorunun yok ya önemli olan bu,diğerleri değil

10. 21 Şubat 2010
  11. prenses tera

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    of nebileyim arkadaşlar ya moralim bozuluyor işte

12. 21 Şubat 2010
  13. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

2 tane dünya tatlısı bir anneye vasıfsız diyen birinin alnını karışlarımyasakkelime

vasıf illa iş güç meslek sabihi olmak mı Allah aşkınabenneyaptımki

dalga geçenleri de salla gitsin. çocuğunun sağlığı için yapman gerekeni yapmışsın, dalga geçtiğini düşünen zat-ı muhteremler bunu anlayamayacak kapasitede iseler senin yapacağın bir şey yok güzelim
    sositososito

bırak kendi çukurlarında boğulsunlar onlar. pek değerli eleştirilerine kıyaslamalarına kulak verme
    a.s

14. 21 Şubat 2010
  15. prenses tera

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sağolasın cnm gerçekten çok doğru diyorsun

16. 21 Şubat 2010
  17. elektraya

elektraya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    canım emin ol seninle bu kadar uğraşıyorlarsa seni kıskanıyorlar demektir.inan insanlar o kadar kötü ki.sen şimdi üniversiteyi kazanıp bitirsen üstelik iyi de bir işe girsen.aman brawo demezler.bu sefer başka yerden açığını ararlar.bunun sonu gelmez ve asla insanları mutlu edemezsin.bir şeyleri başarmak çok güzel ama bunu kendin için yapmalısın.
    ben kendimden örnek vereyim.evlendim etraf önce eşime laf etti sonra baktılar eşim iyi her bakımdan,benim de mesleğim var iyi kötü çalışıyorum da açığı nereden buluruz demeye.bu sefer başladılar çocuk niye yok çocuğun olmuyor mu?daha bir, bir buçuk yıllık evliyken.hele bir arkadaşım vardı.iki de bir bana sen şu sigarayı mı içiyordun bak o kısır yapıyormuş,bak bu kısır yapıyormuş demeye.sırf yıpratmak amaçlı .şimdi hamileyim.o kadar çocuk diye kendileri bitirenler bir gelip tebrik etmedi.kimi çocuk bir sürü dert başına bela aldın dedi,kimi fesatlanıp evime gelmeyi de kesti.
    yani sen istersen profösör ol.bu sefer başka bir yerden açık bulmaya kalkarlar.hiç bulamayan geçmişine kadar iner emin ol.

18. 21 Şubat 2010
  19. ackreph

ackreph Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sessiz kaldığın yada yeterli cevapları vermediğin için herkes senin hayatın üzerine yorum yapma hakkını görüyor sanırım kendinde.bu tür kıyaslamalara biraz sert ve anlamayanlara da kendi açıklarını göstererek cevap verirsen kimse birdaha cesaret edemeyecektir.Kırmak istemeyebilirsin ama inan bir kez yapsan sen bu kadar çok kırılmazsın...bu kadar çok eleştirildiğin için kendini eksik görüyorsun.bence bu kadar ince düşünebildiğine göre vasfın çok demektir.eleştiriler kesildiğinde güvenin de yerine gelecektir..
    benim fikrim tabi ki....