Buyrun kızlar bir maske tarifide benden!..herkese canlı saçlar diliyorum:)

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve bugunyinecokguzelim tarafından 4 Ocak 2010 başlatılmıştır.

4 Ocak 2010
    Konu Sahibi : bugunyinecokguzelim
  1. bugunyinecokguzelim

bugunyinecokguzelim eski 2323 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canlarım en son yapmış olduğum saç maskesini sizlerle paylaşmak istiyorum öncelikle benim saçlarım normal bi saçtır ve hiç mütevazı olamıyacam acayip güzeldir :)) herneyse malzemeler
    *avakado (inanamayacağınız kadar iyi nemlendiriyo yumuşaçık yapıyo manavdan bulabilirsiniz)
    *bademyağı (besliyo)
    *haşhaş yağı (uzatmayı sağlıyo)
    *isteğe göre bal yada yumurta sarısı.
    *isteyen içine vitamin ampülleride kırabilir.
    hepsini bir güzel karıştırıp saç diplerine masaj yaparak yediriyorsunuz kızlar güzelce naylon poşetle sıkıca bağlayıp en az 3 saat saçınızda bekletiyorsunuz.ben gece yatarken yatım sabah yıkadım saçlarım ahenkle halay çekiyorlardı :roflol:sizde bir uygulayım eminim memnun kalacaksınız.

2. 4 Ocak 2010
  3. persiangirl

persiangirl Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    canım avakadoyu bende ne zamandır düşünüyorum bi denk gelmedi almak.bende elazığdayım canım nerden alıyorsun avokadoyu her manavda yok nerden temin ediyosn?bir de badem yağını litreyle almıstı kızlar ama nerden almışlardı srmadım sen biliyomusun acaba?

4. 5 Ocak 2010
  5. bugunyinecokguzelim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım avakadoyu bizim mahallede:)) yani hastahaneler cad.cihan manavı var ordan temin edebilirsin.sürekli olmasada getiriyolar.avakado istediğini söylersen ertesigün yada bir iki gün sonra getirtiyolar.bende devamlı ordan alıyorum.bir bendeğil bizim mahallenin bakımlı hanımları da ordan alıyo yani bir tek benim için getirmezler deme sen söyle nasılsa herkes alıyo diye getirirler :) badem yağının litre ile satıldığını bende bilmiyorum canım litresinin ne kadar olduğunu ve nerden alabileceğimizi öğrenip banada yazarsan sevinirim.

6. 5 Ocak 2010
  7. Alinda

Alinda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    canim bu Avakadoyu nasil bir islemden geciriyorsunda sacina uyguluyorsun :uhm: aciklarsan sevinirim :1rolleyes:

8. 5 Ocak 2010
  9. bugunyinecokguzelim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim,öncelikle manavından iyi olgunlaşmış olanını isteyeceksin olgunlaşmış olan adeta çürümüş gibi yumuşak olandır.eğer sert olanında alırsan bir iki gün evde ılık bir ortamda olgunlaşmaya bırakabilirsin zaten çok çabuk yumuşuyo sonrada iyice ezerek karışımı yaparsın umarım yeterince açıklayabildim.anlamadığın bir yer olursa rahatlıkla sorabilirsin canım.

10. 5 Ocak 2010
  11. bugunyinecokguzelim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    saç uçlarınada iyice yedirmeyi unutma şekerim

12. 5 Ocak 2010
  13. persiangirl

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    aaa her gün geçiyorum ordan biliyormusun canım arkdaslar medikal parkın orda oturuyo sürekli kullandığım güzergah.tamam canım öğrenirsem yazarım mutlaka sanadaopuyorumnanaktan

14. 7 Ocak 2010
  15. persiangirl

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    canım bugun cihan manavından aldım avakado.manav sağolsun hemen anladı dedibu kıvam maske için uygundur diye ezik verdi ay nasıl gülesim geldi anlatamam

16. 8 Ocak 2010
  17. bugunyinecokguzelim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cihan manavının sahibi cihan abi bizden dolayı maskeler konusunda master yapıyo:))) valla gittiğim zaman özellikle en yumuşağını seçip veriyo fazla bekleme maske yapmak için diyo haklısın bende bazen çok gülüyorum alkisalkisalkis

18. 19 Ocak 2010
  19. Alinda

Alinda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba canim, sacimda su an var avakadolu kür... fakat ben yine cok zorlandim bunu sürmeye calisirken :sinifsinif: bu sefer halbuki bayagi ezdim catal ile bardagin tersi ile filan ama yinede pütür pütür döküldü sürerkene saca ... avakadoyu siz cokmu bekletiyorsunuz anlamadim ki bilmiyorumkismile ben 1 hafta kadar bekletmistim, hafiften baslamisti disi kararmaya.. cürümüs gibi olsun diyorsan, en az 1 ay beklemem lazim herhalde :sinifsinif: cumartesi aldim yeni bir tane, onu kullanirkene makinadan cekmeyi düsünüyorum ben. kaydirigubbakcemile