"büyük çveneburi Buluşmasi"

Konusu 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' forumundadır ve maydanoz tarafından 29 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

  29 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : maydanoz
 1. maydanoz

  maydanoz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  576
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  Chveneburi.NET - Radio Chveneburi.NET tarafından organize edilen "BÜYÜK ÇVENEBURİ BULUŞMASI" 8 Haziran 2008 tarihinde "Türkiye'nin en büyük eğlence - dinlence parkı" Parkada (Bayrampaşa Şehir Parkı-İstanbul) Anfi Tiyatro'da yapılıyor.


  [​IMG]

  Büyük buluşmaya; Karadeniz-Gürcü müziğinin usta yorumcusu Bayar Şahin, Karadeniz-Laz müziğinin üstadı, yorumcu, araştırmacı, derlemeci Birol Topaloğlu, Gürcü müziğinin Türkiye'deki sesi, araştırmacı, müzik yönetmeni İberya Özkan'ın başarılı performansları ile dikkati çeken grubu Kafdağı Müzik Grubu, Kafkas-Gürcü danslarının deneyimli üyelerden oluşan yeni grup Ertoba Dans Grubu, özellikle İmerhev ve Artvin yöresi şarkılarını büyük ustalıkla yorumlayan Erol Alkan ve sürpriz sanatçılar katılıyor.

  Büyük buluşmada; Türkiye'de olduğu gibi Gürcüstan'da tanınan sevilen Karadeniz-Gürcü müziğinin, usta yorumcusu Bayar Şahin özellikle Karadeniz-Gürcü müziğiyle, konsere katılanları coşturacak, unutulmaz bir müzik ziyafeti verecek.

  Gürcüstan'da ve Türkiye'de müzik araştırmalarıyla, tulumuyla, kemençesiyle, çongurisiyle ve yorumuyla dikkati çeken Karadeniz-Laz müziğinin sevilen ve saygı duyulan sanatçı Birol Topaloğlu geleneksel Karadeniz-Laz müziğinden oluşan repertuarıyla doyumsuz müzik dinletisi sunacak.

  Çok sesli Gürcü müziğinin Türkiye'deki sesi, ustası, İberya Özkan'ın kurduğu ve yönettiği Kafdağı Müzik Grubu geleneksel enstrümanlarla çaldıkları ve seslendirdikleri Gürcüce şarkılarıyla sergiledikleri başarılı performanslarını "BÜYÜK ÇVENEBURİ BULUŞMASI"nda konsere katılanlara sunacak.

  Yeni ancak deneyimli bir kadrodan oluşan Ertoba Dans Grubu, geleneksel Kafkas-Gürcü danslarının coşkulu, çevik, nefes kesen danslarından oluşan iki ayrı programda sahne alacak.

  Bu günlerde albüm çalışmalarını bitirmek üzere olan, özellikle Artvin ve İmerhev şarkılarını büyük ustalıkla yorumlayan Erol Alkan, Kafdağı Müzik Grubu ile kısada olsa yeni albümünden şarkılarını seslendirecek. Erol Alkan'ın yeni şarkılarını konsere katılanlar ilk defa dinlemiş olacak.

  4 bin kişilik Anfi Tiyatro'da yapılacak olan "BÜYÜK ÇVENEBURİ BULUŞMASI"na sürpriz sanatçılarında katılması bekleniyor.

  Bayar Şahin'in coşkulu şarkılarıyla, Birol Topaloğlu'nun tulumuyla, kemençesiyle, çongurisiyle, Kafdağı Müzik Grubu'nun geleneksel çok sesli Gürcü müziğiyle, çevik, hareketli, asıl danslarıyla Ertoba Dans Grubu, yanık sesiyle Erol Alkan ve sürpriz sanatçılarıyla hepimiz "BÜYÜK ÇVENEBURİ BULUŞMASI"nda olacağız. Sizleri de bekliyoruz...

  Memleketimizin Gürcüleri, Çveneburileri sanatçılarımızla buluşturmak, birlikte şarkılarımızı söyleyip, oyunlarımızı oynamak için, geleneksel hale getirmek istediğimiz bu buluşmaya tüm halkımız davetlidir.

  Geleneksel müziğimiz ile bize özgü müzik enstrümanları ile şarkılarımızı hep birlikte söylemeye, danslarımızı hep birlikte 1000 m2 alanda oynamak ister misiniz? Cevabınız evet ise...

  Hayden, "BÜYÜK ÇVENEBURİ BULUŞMASI"na...


  BÜYÜK "ÇVENEBURİ" BULUŞMASI
  Tarih: 8 Haziran 2008
  Saat: 18:00–23:00
  Yer: Anfi Tiyatro - (Parkada)
  Adres: Bayrampaşa Şehir Parkı
  Hudut Yolu Üzeri Kocatepe-Bayrampaşa-İstanbul
  Telefon: 0212 640 95 50
  Google Harita: http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&q=Şehir Park%C4%B1%2C Bayrampasa%2C Turkey
  Facebook Etkinlik Adresi: http://www.kadinlarkulubu.com/event.php?eid=15086304102

  Bilet Fiyatı: 15 YTL

  Buluşmaya Katılan Sanatçılarımız:
  — Bayar Şahin
  — Birol Topaloğlu
  — Ertoba Dans Grubu
  — İberya Özkan-Kafdağı Müzik Grubu
  — Erol Alkan

  İrtibat:
  İstanbul (Avrupa): 0536 715 15 73
  İstanbul (Asya) : 0538 701 23 97
  İstanbul (Kartal): 0536 269 51 39
  İzmit (Merkez): 0532 616 11 89
  İzmit (Derince): 0532 335 31 70
  İzmit (Derince): 0532 623 42 64
  İzmit (Gölcük): 0534 201 23 64
  Adapazarı (Hendek): 0533 384 89 42

  E-Posta: radio@chveneburi.net

  Chveneburi.NET
  www.chveneburi.net

  Radio Chveneburi.NET