büyük tuvaleti geleceği için korkanlar? tuvalette ağlayanlar? :(

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve hasret0587 tarafından 20 Nisan 2010 başlatılmıştır.

20 Nisan 2010
    Konu Sahibi : hasret0587
  1. hasret0587

hasret0587 BAL KIZIM we BAL OĞLUŞş:) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    selamlar 55günlük anneyim normal doğum yaptım. doğumdan 2-3 hafta sonra falan büyük tuwalete çıkmak neredeyse eziyete döndü tuwalette ağlıyorum resmen canımdan can gidiyor we tuvalet kağıdını sürdüğümde kan geldiğini görüyorum we su deyince de çok çok acıyor sonrasında... bu nedir? korkuyorum tuwaletim gelecek diye:KK43:( napıcam ben eminim benim gibi bi çok kişi aynı dertten muzdariptir???senağlama

2. 20 Nisan 2010
  3. dimplehawk

dimplehawk Ensar'ım ; lokum paşammm Pro Üye

Beğenildi:
    115
    Ödül Puanları:
    153
    Aynen beni anlattın hasretçim
    Bende de durumlar aynı, bende normal doğum yaptım
    Biraz araştırdım, doğumdaki ıkınma şiddetinden normal doğum sonrası bu probleme çok sık rastlanırmış :gitme:
    Malesef biz hemoraid olduk :sinifsinif:

Ama nasıl başa çıkıcaz bilmiyorum
    Tuvaletim gelince korkuyorum resmen :a015:

4. 20 Nisan 2010
  5. zemheri__zemheri

zemheri__zemheri boncuk gözlü kuzucuk :) Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    aynı sorun bende de var ama ben kullandığım gaz ilacına bağlamıştım demek yalnız değilmişim. hamileyken çektiğimiz yetmedi şimdi de bu mu çıktı diye söylenip duruyordum ama çözüm bilmiyorum. son çare çiğ yer elması yedim hem çok severim hem de bağırsaklarımın fazlasıyla çalışmasını sağlıyor diye. ama neden olur nasıl geçer hiç bir fikrim yok :KK43:

6. 20 Nisan 2010
  7. zemheri__zemheri

zemheri__zemheri boncuk gözlü kuzucuk :) Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    bu da güzel ben hamileyken oluyor diye biliyordum sonrasında mı oluyormuş nasıl çözcez biz bu işi

8. 20 Nisan 2010
  9. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar aynen ben de sizdenim.günde 2 kez 15-20 şer dakika sıcak suya oturmak iyi geliyor.ayrıca vazelini tavsiye ederim ve kabız kalmamaya çalışın bol bol kuru erik ve kayısı...ben azcık daha iyi oldum gibi.ama kabız olursan tekrar başa döner dedi doktorsitesindeki doktor

10. 20 Nisan 2010
  11. Tinsel

Tinsel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba
    ben hamileligimin son haftasında hemorait oldum 3 tane meme olustu
    tam eziyetti bende sezeryanla birlikde hemorait ameliyatı olmaya karar verdim ikisi bir arada cıksın bir daha ugrasmıyayım dedim
    10 tane sezeryan ameliyatı 1 tane hemorait ameliyatına denk gelmiyor nasıl kötü anlatamam
    orada dikiş var ben kendimi bildim bileli hep cektim bu hemoraiti
    yaralarım kapanmamış sebebi ise doktor hatası iyileseyim derken beter oldum bebegime bile ilgi gösteremedim acımdan..
    hemorait bakım isteyen bir sürec tekrar ameliyat dediler bu benim hayatımın 3 hemorait ameliyatı olacaktı.bende karar verdim kendimin doktoru olmaya..
    kızlar...wc den sonra sabahları ve akşamları ılık oturma banyosu yapın bu kanamaları azaltıyor.2 kartos diye bir krem var hem rahatlatıyor hemde acıları kesiyor.akşamşları 4 incir peşine 1 bardak süt.sabaha rahat wc ye cıkartıyor.ve bir kavonaza saf zeytinyagı koyun içine 4 e bölünmüş incirleri koyun 2 gün bekletin ve ackarına sabahları 3 er tane atıştırın.birde daflon diye bir ilac var ac karına sabahları 2 tane iciliyor.ben bunları yaparak yavas yavas iyilesmeye basladım.bunları yaparsanız kısa sürede sizde toparlanırsınız.hemorait bir illet düşmanımın başına ben artık cok cektigim icin kitabını yazıcam hemoraitin.....

12. 20 Nisan 2010
  13. hasret0587

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    tinselcim sağol eczacıma danışacağım yarın ameliyatlık kadar ilerlemez inşallah hayatta yapamam öyle bişey doğal çözümler arayalım dedim o yüzden.. yemek desen günde 1 öğün yiyorum anca nasıl böyle oluyo anlamıyorum sonrasında tuwaletten çıkınca kısa bi süre yürümede oturmadada zorlanıyorum offffff

14. 20 Nisan 2010
  15. bozkan

bozkan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende de ayni sorun var:KK43:
    hamilelikde cikti ama sikayetim yoktu
    normal dogum yaptim sonrasinda wc ye gitmek zor:KK43: kanama ve aci ile birlikte cikiyorum..
    pazartes dr a randevum var. sonucu sizlerede bildiririm

16. 20 Nisan 2010
  17. OCD

OCD Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    yok be canım ben sezeryan oldum ama aynı durumdaydım.simdi daha iyi sanki.biraz daha bekleyecegim gecmezse direkt doktora gidecegim.

18. 22 Nisan 2010
  19. hasret0587

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ayy kimseden bi öneri gelmemiş başka.. yardım edecek kimse yok mu?