Büyükşehirden sanat atölyelerine ücretsiz geziler

Konusu 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' forumundadır ve radika tarafından 28 Mart 2009 başlatılmıştır.

  28 Mart 2009
  Konu Sahibi : radika
 1. radika

  radika Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.046
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  Büyükşehir’den sanat atölyelerine ücretsiz geziler

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ücretsiz Atölye Gezileri” 10 Şubat’ta başlıyor. Şubat-Mart-Nisan-Mayıs aylarında her cumartesi düzenlenecek sanat atölyeleri gezisi kapsamında ebru, cam, kalemişi, karagöz, minyatür ve tezhip atölyeleri gezilecek.

  İstanbul’un kültür mirasını temsil eden geleneksel sanatlar, bugün az sayıda usta sanatçının kendi imkânlarıyla kurdukları atölyelerde yaşatılmaya çalışılıyor. Farklı coğrafyalarda doğup İstanbul’da gelişen ve en parlak dönemlerini burada yaşayan sanat dallarını konu edinen gezi projesinde altı usta sanatçının atölyesine yer veriliyor. İstanbulluların buluşacağı sanatçılar arasında Hikmet Barutçugil(Ebru), Nusret Çolpan(Minyatür), Dr. Kaya Üçer (Kalemişi), Dr. Hatice Aksu(Tezhip), Hasan Hüseyin Karabağ(Karagöz), Cafer Tercan(Cam) bulunuyor.

  Sanat zevkimizi ortaya koyan bu eserlerin yapılış aşamasını merak eden tüm İstanbullular için bu atölye gezileri için güzel bir fırsat.