Buz

Konusu 'Biyografiler' forumundadır ve kalemkitap2 tarafından 24 Ocak 2008 başlatılmıştır.

  24 Ocak 2008
  Konu Sahibi : kalemkitap2
 1. kalemkitap2

  kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  22 Aralık 2006
  Mesajlar:
  2.004
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  146

  Grup ; 2002 yılının haziran ayında Emre Özlüer, Özer Kırçak, Cem Güney ve Tercan Şener tarafından kuruldu.
  Daha önce bir çok grup ve projede yer almış müzisyenlerden oluşan grup o zamanlar Bedroom adıyla bilinmekteydi. Başta Kemancı olmak üzere Bronx, Guitar Cafe, Buddha gibi bir çok mekanda sahne alan Bedroom 2003 martında Park Orman’da gerçekleştirilen Efes Dark Rock Müzik Günleri’nde Mavi Sakal’la aynı sahneyi paylaştı.
  Yaklaşık 3 sene bir arada çaldıktan sonra daha ciddi projelere imza atmak için adını Buz olarak değişitiren grup 2004 ağustosunda gitarist Özer Kırçak'ı askere uğurladı. Bu dönemde gruba Pentagram’dan Metin Türkcan eşlik etti. Eksik kadroyla geçen 6 ayın ardından grup tam kadro olarak çalışmalarına kaldığı yerden devam etti.
  2005 ocak ayında, albüm yapma hedefi doğrultusunda demo çalışmalarına başlandı. Yaklaşık bir ay kadar süren, Akatlar Kedi Müzik’te yapılan çalışmalar sonucunda Tarkan Gözübüyük’ün prodüktörlüğünü yaptığı Bugün Son, Yalnızlık, Senden Fazla ve 6/8 adlı şarkılardan oluşan demo Mine Erkaya Studio’da kaydedildi. Kayıt sırasında Harun Tekin ve Kerem Özyeğen geri vokalleriyle demoya katkıda bulundular. >
  Titiz bir çalışmanın ardından 4 şarkılık buz isimli demoda mastering aşamasına gelindi. İmaj stüdyolarında Çağlar Türkmen tarafından masteringi yapılan demo mart ayı itibariyle son şeklini almış oldu. Demo çalışmasının hemen ardından web sitesi için harekete geçildi ve www.buzband.net adlı site hazırlandı.
  Mart ayı sonuna kadar cumartesi günleri Ankara’da Garage isimli barda çalan grup, albüm çalışmalarına ağırlık vermek için bar programına son verdi. 2005 yılı temmuz ayı itibariyle Tarkan Gözübüyük ile birlikte albüm çalışmalarına başlayan grup 3 ay süren yoğun çalışmaların ardından kayıt için stüdyoya girdi.
  Mine Erkaya Studio da 6 hafta süren kayıtlar ekim ayı sonunda tamamlandı.2005 yılının son günlerinde Pasaj Müzik bünyesinde kurulan Birinci Records ile anlaşan grup ilk klibini Yalnızlık isimli şarkısına çekti..Klibin yönetmenliğini Hakan Utangaç yaptı.
  Grup Elemanları
  Cem GÜNEY
  1980'de İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladı ve 1997'de Işık Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümüne girdi, aynı yıl bas gitar çalmaya başladı.
  Çeşitli gruplarla çaldıktan sonra 2002'de BUZ'un ilk hali olan Bedroom'a katıldı. Sonraki yıl Kadir Has Üniversitesi Biyomedikal Cihaz Teknolojileri'ne girdi.Bir süre Barlas ile çalıştı.
  2005 yılında tekrar ışık üniversitesine girdi.
  Emre ÖZLÜER
  1981' de Balıkesir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kütahya'da, lise öğrenimini Balıkesir'de tamamladı.
  Müzik serüvenine 6 yaşında bağlama ile başladı ve daha sonra klavye, keman, piyano gibi çeşitli entrümanlarla ilgilendi. Eğitim aldığı okulların korolarını yönetti. 1997'de gitar çalmaya başladı.
  1999'da İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne girerek İstanbul'a geldi ve aynı yıl ilk grubunu kurarak şarkı söylemeye başladı. 2002'ye kadar bir çok grupta vokalistlik yaptı.
  2002'de Özer Kırçak'la beraber BUZ'un ilk hali olan Bedroom'u kurdu. 2005'te bir cover yarışmasına katılan Twim Project adlı gruba vokallerde eşlik etti.
  Halen İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde eğitim görüyor
  Özer KIRÇAK
  1980 yılında Samsun'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladı.
  Müziğe ilkokul yıllarında bağlama çalarak başladı. Lise yıllarında okul korosunda gitar çalmaya başladı.
  1994'te kurduğu No Name adlı grupla rock müziğe geçiş yaptı. 1998'de Akvaryum grubuyla çalışmaya başladı. İlk olarak 2000'de profesyonelliğe geçiş yaptı ve başta Aslı Gökyokuş olmak üzere Umut Kuzey Sertler, Hayko Çepkin ve Barış Akarsu ile çaldı. Yine bu dönemde Hücum Kedi? adlı grupta bir süre çaldı.
  2002'de Emre Özlüer'le birlikte o dönem adı Bedroom olan BUZ grubunu kurdu.
  Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur.
  Tercan ŞENER
  Davula 1975 yılında 7 yaşında oturdu. Okul orkestralarıyla çaldıktan sonra Bursa'da ilk heavy l grubunu 1985 yılında Burak Kalaycı(Gitar), Necati Tüfenk(Gitar), Tarkan Gözübüyük(Bass) şeklinde kurarak Pentagram*,llians ve Matrakukas adlarıyla rock festivallerinde çaldı.
  Üniversite yıllarında Serdar Öztop ve grubu Exon'la profesyonel müzik hayatına giriş yaptı. Aynı yıl "Degişim Rüzgarları" adlı toplama albümde softart grubuyla ilk kaydını yaptı. Ertesi yıl Londra'ya gidip bir süre çalıştı. Bir yandan davul dersleri alıp,bir yandan gidebildiği kadar çok konsere gitti.
  Dönüşte çeşitli barlarda Yavuz Çetin, Sunay Özgür, Batu Mutlugil ve Kerim Çaplı(Gitar) ile Rock ve Blues çaldıktan sonra 1991 yılında Kaan Tangöze(vokal/gitar), Yakup Trana(gitar) ve Ari Barokas(bass) ile Mad Madame'ı kurdu. 1994 yılına kadar potin, flat-line, kemancı ve hayal kahvesinde ilk grunge ve alternatif repertuarı izleyiciyle buluşturdular.
  Kaan ve Yakup'un Amerika'ya okumaya gitmeleriyle Ari ile bir süre Serdar Ateşer Band, Mavi Sakal'dan Tibet Ağırtan ve Tanju Eren'le çaldı. Çeşitli filmlerin müziklerini yaptı. 1996'da AJAN'ı Yavuz Çetin, Sunay Özgür ve Teoman'la oluşturdu.
  1997'de L.A.California'ya gidip 4 sene kaldı, Musicians Institute Professional ve Commercial programları bitirdi. Döndükten sonra Murat Net ve grubuyla bir süre barlarda çaldı .
  2002 yılında Bedroom grubuyla alt-rock tarzında alt-kemancı ve gitar gibi rock barlarda çalmaya devam etti.