Buzlu su ile kilo verin

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve mandalings tarafından 1 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1 Ekim 2009
    Konu Sahibi : mandalings
  1. mandalings

mandalings Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Formunuzu korumanın birçok yolu var ama soğuk su neden kalori yakmada bu kadar etkili?

Uzmanlar özellikle ne diyordu? "Günde en az 2 litre su için!". Vücut sağlığımız için su içmeliyiz ancak amacımız kilo vermek ise sadece su yeterli değil buzlu su içmelisiniz!

Kilo vermek isteyenler gün boyunca mutlaka buzlu su, buzlu çay veya buzlu meyve suları tüketmeli. Bunun sebebi vücudunuz buzlu içeceği ısıtıp vücut derecesine çıkarabilmek için ekstradan kilo kalori yakıp enerji sağlamak zorunda kalacaktır. "Kilo vermek için neden buzlu su içmeliyim?" diye merak edenler için cevap hemen geliyor. Buzlu su içmek vücut sisteminizi, vücut ısınızın düşmesini engellemek için metabolizmanızı hızlandırmaya zorlar. Örneğin, 340 ml'lik bir bardakla günde 8 bardak buzlu su içiyorsanız fazladan 200 kalori yakıyorsunuz demektir. Bu da kilo vermenizi hızlandırır.

Ekstra kalori yakıyor

Eğer su içmeyi sevmiyorsanız, buzlu suyu limonla tatlandırmayı deneyin. Bu arada, fazla su içmek vücudu şişirir, daha kilolu gösterir gibi yanlış bilgileri aklınızdan silip atın. Su içmek karaciğer ve böbreklerin temizlenmesine, toksinlerin atılmasına yardımcı olan en önemli içecektir. Takvim'de yer alan habere göre, vücut şişkinliği az su içmekten kaynaklanır. Sadece buzlu su ile kalmıyor tabii, sıcak yaz günlerinde mutlaka bir iki bardak buzlu yeşil çay tüketmek isteyebilirsiniz. Bağışıklık sistemimizi koruyabilecek en etkili destek antioksidanlardır. Bu nedenle güneş yükseldikçe antioksidanların sağlığımız için önemi artar. Yeşil çay içindeki flavonoidler (antioksidan) sayesinde yaşlanmanın etkilerini yavaşlatırken, buzlu tükettiğiniz için ekstra kalori de yakma fırsatı bulursunuz.

500 ml. buzlu su, kaç kalori yaktırır?

Diyelim ki buzlu suyun sıcaklığı 0 dereceye yakın,
    Vücut sıcaklığınız 37 dereceye yakın,
    1 gram suyu 1 derece ısıtmak için harcanan enerji miktarı 1 kaloridir (kilo kalori değildir, 1 kilokalori 1000 kaloridir),
    500 ml. suyun 473,18 gram olduğunu biliyoruz...

500 ml buzlu suyu 37 derece sıcaklığa çıkarabilmek için vücudunuz 17,5 kilo kalori yakmak zorunda kalacaktır. Günlük ihtiyacınız olan 2000 kilo kalorilik bir diyetiniz olduğunu düşünürseniz, 17,5 kilo kalori pek fazla görünmüyor.

habertürk

2. 11 Mart 2010
  3. pamuksaten

pamuksaten Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok akıllıca paylaşımın için teşekkürler kaydirigubbakcemile3

4. 24 Mart 2010
  5. nova23

nova23 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    geçenlerde gülgün uzun da bir programda yazın daha çok kilo vermenin nedenlerinden birinin de soğuk içtiğimiz su/meyve suyu ve soğuk zeytinyağlılar vs olduğunu söylemişti
    aynı mantığı açıklamıştı vücut yediğimiz içtiğimiz şeyi vücut ısısına getirebilmek için ekstra enerji harcıyormuş
    ben konuya artık dikkat ediyorum zaten suyu vs soğuk içerim bugünden itibaren de buzlu su içmeye başlayacağım

6. 9 Nisan 2010
  7. ulkerk

ulkerk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Annem ve kuzenim kışın bile soğuk su içerler ve zayıflar...

8. 17 Nisan 2010
  9. berceste06

berceste06 :(( Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    boğaz ağrısı yapar ama ...ancak yazın yapılabilir.. öğretmenler için zor bence..

10. 18 Nisan 2010
  11. peptyy

peptyy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ben hemen mutfağa gidiyorum buzlu su hazırlamaya denemeye değer

12. 18 Nisan 2010
  13. ToNe_Def

ToNe_Def Burayı seviyorum. Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    108
    Benim dayım da buzlu su içerdi hep... Kışın fenalaştı kansızlıktan dolayı..
    Şimdi buzlu su vs. içmiyor ve kilo almaya başladı ama zayıflayalım derken kendi sağlığımızdan olmayalalım kafamçokkarıştı

14. 19 Nisan 2010
  15. _lara

_lara eşimi çok seviyorum! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    ilginç..ılık suda metabolzbayı hzlandırır diolar

16. 23 Nisan 2010
  17. ipo

ipo boDRum'da diyette... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bunu bende duymuştum taylan kümeli söylemişti...evet soğuk su içince vücut ısıyı korumak için fasladan enerji harcarmış...peki bu buzluı suyu yazında içsek bi faydası olurmu?? yoksa kışınmı etkili sadece

18. 23 Nisan 2010
  19. ipo

ipo boDRum'da diyette... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yazın soğuk yiyeceklerden dolayı kilo veriyo olmak mantıklı geliyo tabi birde çok terliyorus buda çok önemli bir etken bnce