C Vitamini ile Saç Açma

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve Proserpine tarafından 20 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2011
    Konu Sahibi : Proserpine
  1. Proserpine

Proserpine Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Özel Mesaj At
    Daha önce konu açmıştım ama yabancı sitelerden çeviri yaptığım için sanırım başlıktan ötürü pek dikkat çekici olmadı. Bu yüzden bu başlığın altın maddesini burada başlık olarak açmayı uygun gördüm. Oradan alıntı yapıyorum.

http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/460709-evdeki-olanaklarla-boyayi-soldurmak.html

Bu yöntem öve öve bitiremedikleri bir yöntem (iki türlü uygulanışı varmış) ve bu yöntem sadece boyalı saçta işe yarar:[/B]

a. (Özellikle siyah boyalı saç için): 30 tablet C vitamini alıp bunları toz haline getirmek (kapsul varsa kapsul de olur) vıcık bir krem kıvamına gelene kadar sıcak suyla karıştırmak ve bunu saça uygulayıp 45 dk bekletip şampuanlamak.

b. (Bu da siyahtan daha açık tonlar ve boyasız saçlar için) 15 tabletle 3 yemek kaşığı şampuanı karıştırıp saçı bunlarla iyice köpürtüp masaj yapmak ve ardından sıcak suyla durulamak. (Bu miktarlar uzun saç için).

Saçı siyah boyalı bir tanesi yapmış, resmen ayakkabı boyası gibi siyahtı saçım diyor, bunu uyguladıktan sonra kahverengiye dönmeye başlamış saçı ve ayrıca en önemlisi yıpranma olmadığını söylüyor ki bunun gibi çok fazla insan vardı deneyen.
    Son düzenleme: 23 Ağustos 2011
  2. 20 Ağustos 2011
  3. Tanita3484

Tanita3484 Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    keşke bunu saçlarımı açtırmadan önce bilseydim...kesin uygulardım...ben de 3 yıl koyu saçla dolaştım ve bakır sarısı sevdam tutunca kuaföre gidip açtırdım. bitkisel kullandığı halde çoooook yıprandı saçlarım. şimdi kısacık kestirdim o tüleriklikler gitsin diye. paylaşım için teşekkürler canım :KK66: aklımda tutucam bu formülü. bide bu işlemi 1 keremi uyguluyoruz yoksa hafta da 1 falan mı?
  4. 20 Ağustos 2011
  5. Proserpine

Proserpine Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Özel Mesaj At
    İki haftada bir yapılması uygunmuş, çünkü ard arda yapmak saçı yıpratabilirmiş. Zaten ara verdiğin bu iki haftalık süre içersinde de saçına yumuşatıcı maskeler yapmalıymışsın.
  6. 20 Ağustos 2011
  7. standbyme9

standbyme9 Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    acaba foto var mı?
  8. 21 Ağustos 2011
  9. allisfull

allisfull Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    çok enteresanmış ya keşke saçlarımı boyamadan önce bilseydim..
  10. 21 Ağustos 2011
  11. KittyConda

KittyConda Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    az da olsa saçı yıpratıyor anladığım kadarıyla ancak boya akıtma işlemlerinden çok daha iyi gibi görünüyor. sağol paylaştığın için. :KK71:
  12. 21 Ağustos 2011
  13. Proserpine

Proserpine Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Özel Mesaj At
    Evet.. En azından oksijen suyu, oksidan losyonu ve beyaz sabundan daha etkili ve mantıklı :)
  14. 21 Ağustos 2011
  15. 24haziran

24haziran Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim saçımda pembe boya vardı sağ tarafında aktı sarı oldu. şimdi ben bu yöntemi saçımın hepsine mi uygulayım boyalı kısmına mı? hepsine uygularsam saç rengim açılır :110:
  16. 21 Ağustos 2011
  17. Proserpine

Proserpine Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Özel Mesaj At

Boyayı akıtmak istiyorsan boyalı kısma uygularsın da sarıyı akıtmanın pek mantığı yok, o kısmı kendi saçınla aynı renge boyayabilirsin..
  18. 21 Ağustos 2011
  19. peaches

peaches Ben umduğumu buldum :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kızlar ılk defa şu koleston un köpük boyasını kullanıcam.saç rengım koyu olduğu ıçın boyadığım hıç bı boya tam rengını tutmuyo.
    koleston un 7/0 köpük boyasını aldım rengı çok tatlı fakat yıne tam tutmıycak çok koyu tutcak.
    dıyorum kı şu kolestom %9 luk oksıdanlardan alıp karışıma katsam daha açık tutar mı renk.. :18:

deneyenınız varsa lütfen cevaplasın şımdıden teşekkürler :26: