Ca 125 im yüksek ben bittim yardım lütfen:(

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve sewal84 tarafından 28 Ocak 2009 başlatılmıştır.

28 Ocak 2009
    Konu Sahibi : sewal84
  1. sewal84

sewal84 rüyalar gerçek olsa...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar 6 gün önce ağrılı adet şikayetiyle kadın doğuma gittim ultrasonda kist tespit ettiğini ameliyat olmam gerektiğini söyledi ca 125 testi yaptı o da aşırı yüksek çıktı(adteimin 2. gününde) moralim çok bozuk üstelik nişanlıyımda durumu nişanlımın ailesie nasıl izah edicem onu da düşünüyorum dibe vurdum dudak derilerimi kopardım sıkıntıdan dudağımın her yerinde uçuklar çıktı çok çaresizim.... saat 02:20 ama uyuyamıyorum......

2. 28 Ocak 2009
  3. Nehir67

Nehir67 Ballı bademim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım Ca 125 değeri neyi gösteriyor bilmiyorum ama kist herkesde var çok da üzme kendini.İstersen başka dr.a daha git.Belki ilaçla eritebilirler kisti çok büyük değilse.Değilsede ameliyat çok da zor değil.Ben de ameliyat oldum nişanlıyken düğünüme 3ay vardı.Üstelik benim kanser olmasından şüphelenmişti dr.Çok korktuk.O şüpheye rağmen eşimle aceleyle resmi nikah yaptık.Ben yaşım gereği sağlık güvencem yoktu onun için.Resmi nikah yapalım diye de eşim söyledi.Senin de nişanlının ailesinden çekinmene gerek yok.Senin elinde olan bir durum değil sonuçta.Aksine sana destek olacaklardır merak etme.Çok geçmiş olsun şimdiden.Stres yapmanı gerektircek bir durum değil bu.

4. 28 Ocak 2009
  5. Lindsay

Lindsay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ca 125 rahimle ilgili bı kanser şüphesi oldugunu gosteriyor sanırım. sanırım bu da kistinin kotu huylu bı tümör olabılecegını. ama tabı hemen karamsarlıga kapılma. kistini aldır ameliyatıbı ol. o kist zaten patolojiye gönderiliyor kesin sonuc ozaman cıkar

6. 28 Ocak 2009
  7. nesmit

nesmit Nesrinsavas ben:) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bak canım öncelikle kendini bu kadar yıpratmak sana birşey kazandırmayacak ve üstelik sana zararı olacak.ben kadın doğum hastanesind çalışlıyorum ve buraya 12 yaşındaki kız çocukları bu tür şikayetlerle gelip ameliyat oluyorlar.artık tıp o kadar ilerledi ki kötü bir durum varsa bile hemen gidişatı düzelştebiliyorlar.üstelik nişanlıyım demişsin ve bu durumun nişanlı olmanla pek ilgisi yok. sonuçta eşinde bir sorun çıksaydı sen de onu yalnız bırakmıyacaktın ve destek olacaktın.onlarında aynısını yapacağını düşünüyorum... o yüzden onlara anlat ve tedavine başla...

8. 28 Ocak 2009
  9. Sirine81

Sirine81 Bana yeni bir ben lazimm Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    korkmana gerek yok benimde son birkaç yıldır ca 125 hormonum normal sınırın 3 katı bildigim kadarıyla yumurtalarının çatlamasını saglayan bir hormon ayrıca kistim var demişsin belki dr söylemiştir sana endometriozist yani (çikolata kisti ) olabilir kistin bundan dolayı yükselmiştir sanırım.doktorun sana dogum kontrol hapı vermiş olmalı ben uzun zaman kullanmıştım 6 ay kadar aralıksız kullanlırsan sonuca ulaşabilirsin.ayrıca bekar olman senin için avantaj evleninceye kadar sorunu çözebilirsin nişanlının ailesine açıklama yapmak zorundada degilsin geçmiş olsun.

10. 28 Ocak 2009
  11. sewal84

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    hepinize teşekkür ederim arkadaşlar teselliye çok ihtiyacım var.şirine söylediğin gibi çikolata kistinden de şüphelendiler ama direk ameliyat dedi doktor ilaç falan vermedi.ayrıca ca 125 testinin alındığı gün adetimin 2. günüydü o da değerleri yüksek çıkarmış olabilir mi acaba ?

12. 28 Ocak 2009
  13. Pitircikz

Pitircikz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Güzelim bak şimdi ilk önce tabiki bu gibi durumlarda senin stres yapman gayet normal çünkü bende senle aynı durumdaydım benimde ca125 120 çıkmıştı ben demiştim kesin kanserim diye ama doktor herkeste farklı çıkabilir bu sonuç demişti ve kanser için sadece ca 125 sonucu yeterli olmuyo diye söyledi doktor yani başka ca tahlillerede bakıyolar hepsi eğer yüksek çıkarsa ondan sonra daha detaylı araştırıyolar.oyüzden canını sakın sıkma bende bundan 1 ay önce çikolata kistinden ameliyat oldum ve benimde çok yapışıklık falan vardı bayağı bi zor geçti laparoskopi oldum ben normalde 3 kesik yapıyolardı bende 4 tane açtılar 2 hafta dinlendim evde yatabildiğin kadar yatman gerekiyo ve bide gaz ağrısı çok oluyo ben hala çekiyorum gaz ağrısını mesela sana geçmiş olsun canım

14. 28 Ocak 2009
  15. sewal84

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    sağol pıtırcık umarım söylediğin gibi olur herşey.yarın başka bi hastanede yeniden tahlil yaptıracam sonrada hayırlısı bakalım.....

16. 28 Ocak 2009
  17. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu mesajını okuyunca 6 ay önceki halim geldi aklıma benimde normal adetimin üçüncü günü hormanlarıma baktırmak için doktorum birçok test verdi yatırmamı söyledi bende yaptırdım ben ca 125 nedir hayatımda ilk defa öğrendim doktorum değerimin yüksek olduğunu söyledi bana bunun yüksek olabileceğinin nedenlerinin ya kanser yada vucutta olan iltihap dedi ogün beynimden aşşağa kaynar sular döküldü sanki ben deprasyona girdim kendimi öyle bir alıştırdımki ben kanserim onkolojiye bile gitmeye karar vermiştim doktorum testi bir ay sonra tekrarlamamı istedi çok şükür değerim sıfıra indi yani korkma canım bu kistende kaynaklanabilirmiş sakın korkma beni al gözünün önüne hiçbişeyim yokmuş gönlünü ferah tut

18. 29 Ocak 2009
  19. sewal84

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    sağol zeliş içimi ferah tutmaya çalışıcam ama kabullenmek biraz zor oluyor allah bu dertlerle uğraşan herkezin yardımcısı olsun....