Çabuk alınan kiloya dikkat!

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve reykjavik tarafından 7 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : reykjavik
  1. reykjavik

reykjavik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese merhaba.diyet ve beslenme bölümünü okurken sizlerle şunu patlaşmak istedim:
    ben gördüğüm tıbbi tedavi sonucu 2 hafta içinde 39 kilo almıstım.fakat hastanede yatarken gün boyu bol pijamalarla durmaktan ve sersemlikten dolayı hiç farketmemişim o denli kilo aldıgımı.çıkıp farkettiğimde doktorumu dava ediyordum nerdeyse.. - tabi bu ayrı bir konu - bu kiloları vermek inanın hiç kolay olmadı çünkü hem aşırı kilo almıstım hem de iştahım o kadar açıktı ki anlatamam..ne görsem aklıma ne gelse yemek istiyordum..tamam evet kiloların hepsini veremedim ama 3 ayda 28 kilo verdim bu da diyetisyenimin hazırladıgı günlük 1004 kalorilik diyet ( neredeyse ölüm diyeti ) + yüzme sayesinde oldu.söylemek istedigim şey şu ki metabolizmanın yeni gelen kiloya uyum için zamana ihtiyacı var.bu süre içinde vücut kilolara henüz adapte olmamısken kilo vermek daha kolay.kilolar yerlesirse isimiz giderek zorlasır.benim vücut agırlıgım neredeyse 2 katına cıkmıstı o yüzden bu alıskın olmadıgım kiloları cok acil ve hızlı vermenin derdindeydim.kimseye 3 ayda 28 kilo vermesini tavsiye etmiyorum.şayet hızlı kilo vermek istiyorsanız mutlaka diyetisyen kontrolünde bunu yapın.çünkü her insanın beslenme alıskanlıgı farklıdır.bazıları sebze agırlıklı bazıları et agırlıklı beslenir.standart diyetlerden cok diyetisyeninizin sizin beslenme alıskanlıgınıza uygun ve sadece size yönelik hazırlayacagı diyet sizin icin cok daha uygun olucaktır.saglıksız diyetler sonucu hızla verilen kilolar aynı hızla geri alınıyor..
    diyetle kilo vermekten öte kilo konusunda sıkıntı yasayan bayanlara ( kendim dahil ) şunu önerme ihtiyacı duydum.tamamen beslenme alıskanlıgımızı degitirmeliyiz.bol su , daha cok cig sebze -meyve , cok daha az fast food + spor
    + fast food veya tıkınma esnasında böyle giderse gelicek yıl 100 kilo olmus halinizi gözünüzün önünde canlandırırsanız eminim bunun da cok faydası olucaktır : )
    hepimize kolay gelsin ..

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Mayıs 2009
  2. 3 Nisan 2014
  3. disiua1905

disiua1905 DisiUltraaslan Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    18

3 ayda 28 kg ve diyetisyen eşliğinde süpermiş gerçekten, hangi diyetisyense bende gideyim .

Gittiğim diyetisyenler haftada 0,5 - 1 kg aralığında öneriyorlar. O da benim işimi görmüyor.

4. 4 Nisan 2014
  5. zelihademir

zelihademir Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    6
    arkadaşım öncelikle seni tebrik ederim. kızlar arkadaşımız doğru söylüyor, hızlı kilo vermek aslında hiç mantıklı bir şey değil. vücuda ihtiyaç duyduğu besinleri vererek sağlıklı bir şekilde fazla kiloları vermek gerek. REKLAMLAR sadece bunun için tasarlanmış bir site, kullanmanızı tavsiye ederim

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Eylül 2014
  6. 22 Temmuz 2014
  7. bebekevinora

bebekevinora Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    gerçekten tebrik ederim. bende benzer bir durum yaşıyorum umarım senin gibi azimli olabilirim.

8. 28 Temmuz 2015
  9. ozlemgop

ozlemgop Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    3
    bende 4 ay gibi kısa surede asırı kilo aldım ve resmen bunalıma giricem. cabuk vermek istiyorum kiloları umarım denildiği gibi kısa sürede alınan kılolar kısa sürede gider . evet farkkındayım hızlı kilo vermek sağlıksız ama yüksek düzeyde kilo vermeyi başarmış bir insan için o kiloları tekrar almak çok can sıkıcı bir durum haliyie insan sabırsız olabiliyor :KK17:
    .