Cabuk Yağlanan Saçlar için Ne Yapmalı?

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve delphines tarafından 2 Aralık 2007 başlatılmıştır.

2 Aralık 2007
    Konu Sahibi : delphines
  1. delphines

delphines Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar saçlarım yıkadıktan sonra ikinci gün yağlanıyor, fön çektiriyorum sadece 2 gün dayanıyor, saçımı yıkamaktan bıktım, yağlı saçlar için olan şampuanlar da işe yaramıyor, bildiğiniz bir çözüm varsa paylaşır mısınız?

2. 3 Aralık 2007
  3. EU1

EU1 Guest

delphines bu konuyu bende açmıştımm..

Saçlarını ıslatıyorsun.Sonra tuzla şampuanlarmış gibi yapıyorsun.Ondan sonra şampuanlıyorsun..

İyi geliyor gibi...

4. 3 Aralık 2007
  5. hgchtlaq

hgchtlaq Guest

ay bu dert benide öldürcek bıktım artık :eek:klava::eek:klava:eek:rtunun ıcınde sureklı sımdı bıde calıstıgım ıcın Kötü Kazen bu dedıgınız cıdden ıse yarıomu tuzla ovmak baska onerı varmı

6. 3 Aralık 2007
  7. mavi misket

mavi misket Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    elma sirkesi koysanıza durulama suyunuza azıcık?

8. 4 Aralık 2007
  9. chocotripi

chocotripi çilek reçelim minik kızım Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tuzla ovmayı denemiştim ben gercekten işe yarıyor. şimdi yağlanma sorunum yok limonun da yağlanmaya iyi geldiğini duymuştum ama nasıl uygulandığı konusunda bir fikrim yok

10. 4 Aralık 2007
  11. EU1

EU1 Guest

limon saçı yıpratır hatta öldürür.Doğal olan herşeyin saçınıza iyi geleceğini sanmayın.

Saçınız hemen yağlanıyorsa haftada 1 yıkayın daha az yıkayın..siz sık yıkayınca saç derisinde sebum yıkama sıklığınıza orantılı olarak üretiliyor..

3-4 hafta boyunca saçınızı 5-7 günde 1 yıkayın..Buna dayanmak zor oalcak ama düzeldiğini görecekseniiz.

12. 2 Nisan 2008
  13. EU3

EU3 Guest

selam arkadaşlar çam terebentin saçları güçlendiriyor, dökülmesini engelliyo ve yağlı saçlara da fayda ediyor ama doğru kullanıldığında.yaklaşık 200ml şmpuanın içine 10 damla kadar yada 1tatlıkaşığı kadar ve badem yağını da ilave edin çalkalayın.2 den fazla şampuanlama yapmayın smpuanın ağzını açık bırakmayın çünkü çamterebentin uçucudur.sakın direk başınıza sürmeyin kuvvetlidir saç derinizde tahrişe neden olur.bide saçlarınızı ılık suyla yıkayıp az ısı da kurutursanız yağlanma azalıyor.

14. 2 Nisan 2008
  15. primrose

primrose Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Katılıyorum. Ben 4 gün dayandım yıkamadan, ilk hafta kötü görünüyodu ama 2-3 hafta içinde düzeldi. Şimdi 3 günde bir yıkıyorum. Bu sürede yağlı saç için şampuan kullanırsanız yeterli olur. Saçı sık yıkamak beslenmesini engelliyor. Bir de tuz, limon sürmeyin kafanıza doğrudan, saç derisini kurutur kepek yapar.

16. 2 Nisan 2008
  17. Beltin

Beltin Guest

sabun ,hacı şakir kullanın

18. 29 Aralık 2008
  19. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir çorba kaşığı adaçayı ve bir çorba kaşığı biberiyeyi 300 gr. kaynar suda çay gibi demleyip süzün. İçerisine bir çorba kaşığı elma sirkesi karıştırın. Soğuduktan sonra bir yumurta sarısı ilave edin. Karışımı saçınıza sürüp iki saat bekleyin. Daha sonra durulayın.