Caci Quantum ile zayıflama??

Konusu 'Vücut Estetiği' forumundadır ve cansoo tarafından 2 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

  2 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : cansoo
 1. cansoo

  cansoo Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  232
  Beğenildi:
  32
  Ödül Puanları:
  108
  CACI QUANTUM
  1992 yılında kurulan “Caci international” güzellik uzmanlarına yönelik profesyonel amaçlı elektroterapi ekipmanlarının üretim ve temininde İngiltere’nin en büyük firmasıdır. Cihazın ana fonksiyonu, yaşlılık izlerini tedavi etmek, cilde canlı ve genç görünüm kazandırmak, kasların toparlanmasını sağlamaktır. Cilt ve kas dokularını aynı anda uyarmak, cilt dokusu altında bulunan kaslara canlılık ve zindelik kazandırarak, hareketsiz kalan ve kan dolaşımı zayıflığı sonucu gevşemiş, yapısını yitirmiş kasları tekrar yapılandırmaktır.Quantum teknolojinin son olanaklarından yararlanılarak geliştirilmiş ve bir estetik merkezinde uygulanan tüm tedavileri tek başına yapabilen bir cihazdır.
  Quantum'un 5 ayrı programı ve her programın kendi içinde ayrılan bölümleri bulunur. Bu bölümlerde; zayıflama ve selülit sorunları için uygulanabilecek çeşitli tedavilerin yanında, kırışıklık giderme, ameliyatsız yüz germe, lifting gibi spesifik yüz ve vücut sorunlarının iyileştirilmesine yönelik uygulamalar da yer almaktadır.Quantum cihazında aynı anda birkaç program birden kullanılabilir. Örneğin zayıflama programı uygulanan bir müşterinin aynı anda yüzündeki kırışlıklar giderilebilir ya da bir müşteriye selülit programı uygulanırken, diğerinin bacak içlerindeki sarkıklıklar toparlanabilir. Bu sayede tedavi süreleri kısalır ve müşteriler bekledikleri sonuca en hızlı şekilde ulaşır.
  CACI ile vücut şekillendirme ve toparlama, cilde elektro masaj yaparak etkisini gösterir. Şekil olarak pateni andıran CACI ile masaja başlamadan önce cilde özel jel sürülür. CACI ile elektro masaj yapılırken, kaslar çalışır ve yağlar parçalaır. Masaj uygulanan kişi bir akım hissedip, sadece masajın etkisini hissetmektedir. Eskiden felçli hastalar üzerinde uygulanan bu aletin hastaların kaslarına yaptığı fayda görülünce, patenti İngilizler tarafından alınmış ve güzellik dünyasında da kullanılmaya başlanmıştır,
  Hiç bir yan etkisi bulunmayan CACI ile acı çekmeden gençleşebilirsiniz. Aynı işlem liposuction ameliyatlarından sonra da geçerli olmaktadır. CACI, haftada üç kere olmak üzere toplam 15 seansta, beş hafta gibi kısa bir sürede bir ile üç beden arası incelme sağlamaktadır.


  Slimtone modu Zayıflama ve beden inceltme programı
  Genel olarak vücudun belli bölgelerine yerleşmiş olan yağların yakılmasını sağlayan,kaslara güç ve elastikiyet kazandıran dejenere olmuş kasların toparlanmasını sağlayanbir programdır. .
  7 ayrı dalga türü ve 10-800 Hz arasında değiştirile bilen frekans ile uyarılan kaslar, dışarıdan gelen bu uyarı ile kasılabilmek için etrafındaki yağ hücrelerinden enerji almak zorunda kalırlar. Enerjilerini kaslara veren yağ hücreleri hacimsel olarak küçülürler, böylece uygulama yapılan bölgede 20 dakikalık bir seansta bile gözle görülebilen sonuçlar alınır.
  Müşterinin yaşı, kas yapısı, toleransı, ödem ve yağ oranı gibi kriterler göz önüne alınarak en uygun tedavinin seçilmesinden sonra kür tedavisi içinde takip edilmesi gereken program cihaz tarafından otomatik olarak ayarlanır.


  Square Dalga:Sarkmış ve gevşemiş olan kas dokularının toparlanmasında kullanılan, uzun ve derinlemesine kasılmalar sağlayan bir dalga türüdür


  Uygulama alanları
  Aşırı kilo kaybı sonrası meydana gelen sarkıklıklarda
  Doğum ve Ameliyat sonucunda zayıflayan kasların toparlanmasında
  Sarkmış veya sarkmaya başlamış vücutlarda
  Hareketsizlik sonucu sarkan vücutlarda


  Trapezoidal Dalga:Aşırı kilo, toparlama ve selülit sorunu olan kişilerde uygulanır. Belli bölgelere toplanmış yağların, kırılması ve kasların toparlanmasında kullanılır. Bu uygulama bir çeşit aktif jimnastik etkisi gösterir. Aktif spordan farkı; quantumda vücudun fazladan oksijene ihtiyacı yoktur bu da kasların gelişmesine yol açmaz


  Step Dalgası: Genel olarak karın, bacak ve kol bölgelerine uygulanan, ödemin çözülmesini ve kasların toparlanmasını sağlayan bir programdır


  Uygulama alanları
  Menopoz dönemi ve sonrası meydana gelen hormonal değişikliklere bağlı su toplanması ve kas gevşekliğinde
  Ödem ve su toplamaya meyilli kişilerde
  Vücuttaki şişliğin atılmasında


  ESM - Elektro Selülit Masaj
  Masajın selülit tedavisine olumlu etkisi yıllardır bilinmektedir. ESM’de masaj, mikroakımın tıbbi faydaları ve teknolojinin birleşmesi ile “estetikte devrim” denebilecek sonuçlar verir. ESM, selülit tedavisinde diğer yöntemler gibi sadece kas ve dokuyu uyararak selülite neden olan toksin birikimini atmakla kalmaz, aynı zamanda mikroakım ile yüklenmiş 24 rulonun masajı ile hücre içi ve dışını da uyarır ve söz konusu bölgelerde;
  Zayıflamış liflerin, bağlayıcı dokuların yenilenip onarılmasını sağlar.
  Konjonktiv doku aktivitesini arttırarak, kolajen ve elastin üretimini hızlandırır.
  Protein sentezini arttırıp, hücre metabolizmasını hızlandırarak cilt yapısını düzenlerer.
  Böylece iç hücrelerde sağlanan iyileşme, selülitin dış hücrelerde yarattığı etki olan portakal kabuğu görünümündeki bozulmayı düzenler ve selülitli bölgedeki dokuların yeniden normal cilt dokusuna kavuşmasına yardımcı olur.


  Microlift Mode
  Quantum yüz ve vücuda yönelik klinik özellikli elektrikli bakım cihazıdır. Yaşlanma sürecinden en fazla etkilenen bölgelere nazik bir biçimde mikroakımlar uygulanarak bu bölgelerin yeniden şekil kazanmaları ve dirileşmeleri sağlanır. Quantum cihazının 5 ayrı programından biri olan “Microlift Programı” özellikle ameliyatsız yüz germe işlemlerinde kullanılmaktadır.
  Microlift Mode
  Ameliyatsız yüz germe
  Göz ve Dudak çevresi-Göğüs ve Dekolte doku lifting
  Karın ve yumuşak doku lifting
  El bakımıQuantum cihazının Slimtone, Lymphatic ve Conture programlarında kullanılan akımlar, kas üzerine etki yaparken, mikroakım bundan farklı olarak hücre üzerinde etki gösterir.
  Tıbbi araştırma sonuçlarına göre mikroakım tedavileri, cildin kolojen ve elastin üretimini artırmaktadır.
  Mikrolift Mode ile Quantum cihazı
  Elastin üretimini artırarak, elastin kaybı sonucu oluşmuş derin çizgileri azaltır.
  Kolajen üretimini artırarak, konjonktiv doku aktivitesini artırır ve cildi yapılandırır.
  Protein sentezini artırır. Hücre metabolizmasını artırarak cilt yapısını düzenler.
  Sodyum ve Potasyum dengesini düzenler. Suyun cildin üst katmanlarına yüklenmesini sağlayarak, cilt kuruluğunu engeller.Bütün bu işlemler, cildin konjonktiv dokusunun daha verimli çalışmasını sağlayarak ilk seanstan itibaren çizgi ve kırışıklıkların azalmasını, gevşemiş cildin toparlanmasında gözle görünür sonuçlar alınmasını sağlar.


  Conture Modu
  Conture programı, özellikle gevşemiş kaslara lifting uygulamak ve kaslara güç kazandırmak;
  göğüs,
  kalça,
  iç bacak,
  karın gibi bölgelerde oluşan sarkmaları toparlamak için hazırlanmıştır.
  Uygulanan “H” dalgası dinamik gerilim yaratarak izometrik egzersiz sağlar, bu da kasları kuvvetlendirir, kasılmalarını sağlar ve atrofiye uğramış, sarkmış, zayıflamış kasları toparlar.
  lymphatic mode -lenfatik drenaj-
  Lenfatik sistem, kan dolaşımına bağlı, vücuttaki atık maddelerin atılmasını sağlayan sistemdir. Kilo ve selülit problemlerinde önemli rolü vardır. Bir bölgede yağlanma ve selülit varsa o bölgedeki dolaşım ve lenf sistemi yavaşlar. Zayıflama tedavilerinde ilk yapılması gereken, sorunlu bölgedeki kan ve lenf dolaşımını düzene sokmaktır. Bu sayede söz konusu bölgede oluşan atık maddelerin atılması mümkün olacak ve tedaviden maksimum sonuç alınabilecektir.
  İçindeki Programlar
  1. Selülit:Konjonktiv dokudaki toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayarak selüliti engeller
  2. Zayıflama :Slimtone zayıflama programı sonrası yağların vücuttan atılımını hızlandırır.
  3. Canlandırma:Hücre yenilemesini uyarır, metabolizmayı canlandırır, stres ve yorgunluğu azaltır.
  4. Lenfatik Drenaj Toksin ve aşırı sıvıların atılmasını sağlar.
  5. Toparlama:Genel vücut gevşekliğini toparlayıcı bir programdır.
  6. Yüz ve Boyun:Hücre yenilemesini hızlandırır, akne-sivilce oluşumunu engeller.Quantum, uygulama yapılan kişinin kulak memesine bağlanan bir aparat ile kişinin kalp ritmini alarak, lenfatik drenajı aynı ritimde pompalar. Böylece lenfatik dolaşım çok kuvvetli ve sağlıklı bir şekilde harekete geçer.


  Caci Quantum'un Avantajları ve Faydaları
  CACI Quantum, 40 ile 60 dakika arasında değişen seansları ile kalça, karın, kol, iç bacak ve sırttaki bölgesel yağların yakılmasını ve kasların sıkılaşmasını sağlıyor.
  Selülit tedavisinde de rakipsiz olan cihaz gevşemiş kaslarından şikayet eden ve selülit sorunu olan her yaştaki kadın ve erkek için cok ideal bir uygulama metodu.
  Yöntem haftada 3 gün olmak üzere 15 seans uygulanıyor.
  Ayrıca CACI ile yüz için uygulanan lifting programı ile aynı anda hem vücut hem yüz bakımı yaptırabilirsiniz


  SONUÇLAR
  1. Metabolizmada yaklaşık %14 oranında hızlanma sağlar.
  2. Kişinin özelliklerine bağlı olarak 5 haftalık bir süre sonunda 5 ile 10 kg arasında kilo kaybı ve 2 beden incelme sağlar.
  3. Bölgesel problemlerden ve fazla yağlardan kesin kurtuluş.
  4. Yüksek orandaki kilo kayıplarında bile sıkı ve esnek kaslar, diri ve şekilli bir vücut yaratır.
  5. Aktif spor sonucu elde edilen kas toparlanması ve incelemeden çok daha çabuk etki eder.
  6. Selülit tedavisinde etkili çözüm sunar.
   
 2. 2 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : cansoo
 3. cansoo

  cansoo Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  232
  Beğenildi:
  32
  Ödül Puanları:
  108
  Kolay yoldan fit bir vücut

  10 yılı aşkın bir süredir müşterilerine incelmenin ve gençleşmenin reçetelerini sunan Aristo Estetik Merkezi, yeni cihazı CACI Quantum ile vücut hatlarını kolay yoldan sıkılaştırıyor. Ayrıca beş hafta gibi kısa bir sürede, üç bedene kadar incelmeyi de sağlıyor.

  Takvim üzerinde de olsa kışı geride bırakıyor ve yaz mevsimine giderek yaklaşıyoruz. Kışın kalın elbiselerin ve paltoların altında sakladığımız fazlalıklarımızdan kurtulmanın tam zamanı. Bahar aylarına girerken kadın erkek herkes incelmenin ve gençleşmenin en kolay yolunu arıyor. Bu amaca hizmet eden ve uzun yıllardan beri özellikle kadınları istedikleri ideal görüntülerine kavuşturan Aristo Estetik Merkezi, Levent'teki adresinde yenileyerek, hizmet vermeye devam ediyor. Yaklaşık on yıl önce Sema Arabacıoğlu tarafından Ulus'ta açılan Aristo Estetik Merkezi, o günden bu yana özellikle kendine özen gösteren kadınların uğrak yeri olmuş.

  1 AYDA 3 BEDEN ıNCELıN
  Dil eğitimi için gittiği Londra'da 25 kilo alan Sema Arabacıoğlu, orada mucize bir cihaz olan CACI ile tanışmış. CACI sayesinde aldığı tüm kiloları veren Arabacıoğlu, ideal formuna kolaylıkla kavuşmuş. Bu aletin henüz Türkiye'ye gelmediğini öğrenen Arabacıoğlu, orada iki yıl CACI üzerine eğitim aldıktan sonra, cihazı Türkiye'ye getirmiş. Vücudu toparlamaya yarayan bu cihaz, kaslar üzerinde belirgin bir şekilde sıkılaşma ile beraber vücutta belli noktalarda törpülemeyi sağlıyor. Özellikle iç-dış bacak, karın-bel bölgesi, dizkapaklarındaki toparlanmalar ve sırt bölgesinde kullanılan CACI, cerrahi müdahale olmaksızın yüz bölgesinde kullanıldığında, cildi gererek gençleştiriyor. Cihaz, haftada üç kere olmak üzere, toplam 15 seansta, yani beş hafta gibi kısa bir sürede bir veya üç bedene kadar incelme sağlıyor. CACI, cilde elektro masaj yaparak etkisini gösteriyor. Şekil olarak pateni andıran cihaz ile masaja başlamadan önce cilde ultrason jeli sürülüyor. Bu aşamadan sonra, elektro masaj yapılırken, kaslar çalışıyor ve yağlar parçalanıyor.

  YENı CıHAZ CACI QUANTUM
  Bu sektördeki tüm gelişmeleri yakından takip eden Sema Arabacıoğlu Aristo Estetik Merkezi'ne getirdiği yeni cihaz olan CACI Quantum ile yeni bir incelme ve gençleşme programı daha sunuyor. 'Conture' programı adı verilen bu programın işleyişini Sema Arabacıoğlu şöyle anlatıyor, "Bu cihaz ile kasların başlangıç ve bitiş noktalarını yakalıyoruz ve kasın boyunu kısaltıyoruz kas kısaldıkça derinin üzerindeki çizgiler azalıyor ve hatlar netleşiyor. Deri daha gerginleşiyor ve bağ dokusu güçleniyor." Bir toparlama işlemi olan Conture programında özellikle gevşemiş kasların güçlenmesi amaçlanıyor.

  ERKEKLERDEN TALEP ÇOK
  Bu program özellikle kol altları, bacak içleri, karın, kalça ve göğüslerde uygulanıyor. Aynı zamanda dudak çevresindeki çizgiler, alt yanaklardaki sarkmalar ve göz çevrelerinde oldukça etkili oluyor. 10-15 seans içerisinde programlar değişiyor ve yaklaşık 1 ay sürüyor. Programın seans süresi bölgelere göre 20 dakika ile 1 saat arasında değişiyor. Bu program 20 yaş ile 70 yaş arasında hem kadın hem de erkeklere uygulanabiliyor. Aristo Estetik Merkezi'nde erkeklerin yoğun talep gösterdiği Micro- Lifting programı da uygulanıyor. 53 kas üzerinde teker teker çalışarak yüz bölgesindeki sarkmalar, yanaklardaki yumuşamalar ve sarkık ifadeler, göz kaslarının zayıflaması sonucu düşen göz kapakları, bu yöntemle acı hissetmeden toparlanıyor. Bunun dışında; yine özellikle erkeklerin tercih ettiği beş hafta süren, 15 seans uygulanan karın germe programları var. Bu programla, yağ hücrelerini küçülterek ve hücreleri canlı tutarak, derinin gerilmesi sağlanıyor. Yarım saat içinde kas gruplarına 70 saat egzersiz yapmış kadar bir kuvvet veriliyor. Program bitiminde hasta bir ile üç beden arasında incelmiş oluyor.
   
 4. 2 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : cansoo
 5. cansoo

  cansoo Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  232
  Beğenildi:
  32
  Ödül Puanları:
  108
  çok araştrdm eğer anlatıldığı gibi etkiliyse harika bi cihaz. Ama yaptırana denk gelmedim hiç varsa yaptıran yardımcı olabilirseniz çok sevnrm şimdiden teşekkürler..
   
 6. 2 Haziran 2010
  Konu Sahibi : cansoo
 7. blackmagicwoman

  blackmagicwoman Guru Üye

  Katılım:
  20 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  253
  Beğenildi:
  63
  Ödül Puanları:
  288
  cansoo
  ben 5 sene kadar once sikilasmak icin bu yontemi denemistim 15 seans ve o donemler cok populer bir yontemdi ve hatta sezen aksunun falan evine bu makinadan aldigi soyleniyordu:1closedeyes:
  vucudun sorunlu yerlerine pedler baglaniyor ve sonrasinda istem disi kas kasilmalari saglaniyor yani bir nevi spor gibi dusun ..
  bir iki seans bu kasilma rahatsiz ediyor ama snra alisiyorsun
  bir saat uygulama sonrasi da slindirlerle masaj uyguluyorlar selulit icin
  15 seans sonra olcum yapildi tekrar 1 beden inceldim
  fakat kesin bisey soyleyemeyecegim yani lenf drenaj etkisi var odem de atmis olabilirim..
  :umursamaz:
   
 8. 7 Haziran 2010
  Konu Sahibi : cansoo
 9. bersu_791

  bersu_791 canım oglum:)) Üye

  Katılım:
  5 Haziran 2009
  Mesajlar:
  1.331
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  hımmmmmmmmmm
   
 10. 9 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : cansoo
 11. cansoo

  cansoo Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  232
  Beğenildi:
  32
  Ödül Puanları:
  108
  gerçekten çk teşekkür edrim ilgnz için. yani tam olarak güvenebliceimiz bişe yok anladıım kduyla:)
   
 12. 20 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : cansoo
 13. DuT

  DuT Aktif Üye Üye

  Katılım:
  20 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  3
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  ben geçen sene yaptırdım.. ama yaptırmaz olaydımmm... ilk önce özellikle bacaklarım ödem yapıp acaip şişti... şu anda özellikle dizlerimin altında kümeleşmiş yağ birikintileri var... ayrıca bacaklarımın üstü dizimden yukarı kadar girintili çıkıntılı selülitten bile daha berbat bi halr geldi.. yumak yumak birinkitiler var... sakın ama sakın yaptırma.. sonra gerçekten çok pişman olursun...
   
 14. 31 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : cansoo
 15. kutlaar

  kutlaar Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Ocak 2008
  Mesajlar:
  22
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  çok geçmiş olsun DUT.
   
 16. 27 Eylül 2010
  Konu Sahibi : cansoo
 17. blackmagicwoman

  blackmagicwoman Guru Üye

  Katılım:
  20 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  253
  Beğenildi:
  63
  Ödül Puanları:
  288
  DUT oncelikle gecmis olsun...
  acikcasi ben o tarz bir sorun yasamadim ne fayda ne zarar gordum diyebilirim.

  cansoo, bircok yontemi deneyen biri olarak sahsi fikrim sikilasmak icin sporun disinda '' cerrahi mudahaleler haric'' etkisi uzun sureli bir yontem yok.
   
 18. 11 Şubat 2014
  Konu Sahibi : cansoo
 19. malevolent

  malevolent Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Şubat 2011
  Mesajlar:
  5
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  caci quantum ile kırışıklık tedavisi yapmakta mümkünmüş yaptıran var mı