Cahilliğin böylesi !!!

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve esteda tarafından 23 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    23 Ocak 2009
    Konu Sahibi : esteda
  1. esteda

esteda Batuhan & Bertuğ canlarım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    dün bebeğimi doktora kontrole götürürken bi kadınla karşılaştım.kucağında bebeği vardı 3-4 aylık gibi gözüküyodu sordum kaç aylık diye 8 aylık demezmi -tatlicadiarzu-ama bebek çok zayıf ve çok küçük.dedimki ne yiyo oda hiiiç sadece anne sütü demezmi çok şaşırdım şaka mı diye sordum.yok dedi emziriyorum belki arada versem çok az yaptığım yemeklerden tattırıyorum dedi dedim ki yazık bebeğe doymazki artık yemek zamanı onun. ne dediysem kabul ettiremedim bide demezmi arada bazen dişi kolay çıksın diye çiğ soğan yediriyomuş bide dişetlerine sürüyomuş kafamçokkarıştı
    bu kadar da cahillik olmazki yazık dünden beri bebeği düşünüp duruyorum zavallı aç ya

2. 23 Ocak 2009
  3. casser

casser öğrenci anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende öyle hödüklere çok kızıyorum.
    Yazık yavrucağa.Sadece anne sütü veriyor diyede övünüyordur deli.Çok sinirleniyorum bende çevremde gördükçe bizim bir akrabada doğum yapmıştı benden 4 ay sonra 4 aylık bebeğe bal veriyormuş.Dedim verilmez çok zararlı diye ama salak salak gülüyordu.Aynı şahıs hamileyken ki hamileliğin son aylarıydı ramazan aklam 8,30 gibi ezan okunuyor düşün oruç tutuyordu ve so nunda erken cdoğum yaptı.Ben kızıyorum bebeğinin sağlığını tehlikeye atan bu gbi annelere.Belki aşırı tepki veriyorum ama elimde değil.

4. 23 Ocak 2009
  5. BeyazLilyum

BeyazLilyum diplomalı uzman ev hanımı Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Allah akıl versin...bende çok kzıyorum yaa..bal süt verenlere..sütü yetmezken ek gıdaya geçmeyenlere,sütü yeterken illa ağzına bişeyler tıkıp alışsın diyenlere..
    bende geçen ay hastanede gördüm çocuk cılız minicik 10 aylıkmış yaa yeminblen 2-3 aylık gibi..ondan daha diri toplu bebekler var 2-3 aylık..Allah bilir nasıl besliyor bebeği..ben kayınvalidemden korkuyorum yaa.annem beni çok bilinçli beslemiş hep dr a falan götürmüş ama o hiç bilmez öyle şeyleri.onlara gittiğimizde ağzına tıkar ben yokken falan diye şimdiden ödüm kopuyor

6. 23 Ocak 2009
  7. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    yuh denir ancak...
    yazık bebeciğe o bebek ilerde hiç te bişey yemiycek ne zamana kadar emzirecekmiş bu hatun çok merak ettim..pess.

8. 23 Ocak 2009
  9. kizimfeyza

kizimfeyza Guest

merhaba benim 4 aylık kızım var anne sütüyle besleniyor ek gıdaya ne zaman geçtiniz

10. 23 Ocak 2009
  11. casser

casser öğrenci anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben 5,ayında yoğurt ve meyve veriyordum.
    6,ayından sonra diğer çorba kahvaltı vs vermeye başladım.

12. 23 Ocak 2009
  13. Kromika

Kromika Guest

kadın nasıl biriydi sence konumu nasıldı esteda arkadaşım biraz yorumlarımızı yaparken ona göre yapalım kzılar bence biraz agrı sözler sarfediyrosunuz

ayrıca eskiden böyle yapılıyormuş tabi eskilerde kalmış yapmaması lazım kesinlikle ama oda onun seçimi yargılamak bize düşmez herkes istediği gibi buyutsun

ben de 4.5 aylıktı ygurt vermeye başladım meyve suyu veriyordum tam 6 cı ayında ek gıdalara geçtim artık sende biraz zaman geçsin önce yogurttan başla canım 1 kaşık iki kaşık derken allahın iznyle bir bakmışsın iki kaseye çıkmış maaşallah

kızlar sakın bana kzımayın haklısınız artık bu devirde bunlar mı kaldı ama işte olabiliyor yapacak bişey yok sonuçda esteda yapılması gerekenleri yapmış ama kadın bunu seçmiş diyecek bişey yok

14. 23 Ocak 2009
  15. Kromika

Kromika Guest

ayrıca size yine hak veriyorum burda da bir kadın aynı bu bayan giib yaptı görseniz 1 yaşında çocuk ama 2 aylık gibi ve kucakda taşınıyor ama kimseye de söylemiyor esteda seni kutluyorum cnaım anne olarak kendini geliştiriyorsun bend ehep harika anne olmak için çapa sarfediyorum bilsneiz neler yapıyorum ama bazen ögrendiğim şeyleir kızımda uygulayamıyorum komik demi ama öyle mesela saat 8 de 9 da kahvaltı etmesi lazım ama benim kızım 6 da uyanıyor şimdi ona bu kahvaltıyuı nasıl yedireyim osaatte çünkü bir dahaki kalkışı 12 yi buluyor yinede yediriyorum ama saatler uymuyor bu seferde

16. 23 Ocak 2009
  17. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    bencede biraz ağır kaçmış. iştahsız bebeğe bakmak çok zordur. büyük ihtimal o karşılaştığın anne "aaa bu ne kadar zayıf ne yiyor bişey yedirmiyormusun " gibi sorulardan çok bunalıp tepki olsun herhangi bir polemik yaşamamak için anne sütü veriyorum kestirip atmıştır.

ben ayda 50 gr fazla alsın diye neler yapmıyorum. o aç , mamasını yemedi diye bende ac dolaşıyorum ama dışardan biri neler cektiğimi bilmiyor.

ayrıca diş çıkarma döneminde yeşil soğan yada ince pırasa verilir bununla ilgili cok konlar açıldı burda doktorlar öneriyor cahillik değil ki.

gününüz mutlu, bebeğiiz iştahlı olsun... hihoyyytcokacimcoookgamyoncuiremsu

18. 23 Ocak 2009
  19. EU1

EU1 Guest

arkadaşın ilk iki cümlesine katılıyorum
    lütfen aşağılar tarzda cümleler kurmayalım..
    kimseyi aşağılayıp hor görmek bize düşmez :1no2:
    nedeni ne olursa olsun...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.