Calcimax-d3 Efervesan Tablet

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Odette tarafından 2 Ekim 2009 başlatılmıştır.

2 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Odette
  1. Odette

Odette Annecik Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar. 17 haftalık hamileyim, dün doktorum magnezyum, kalsiyum ve demir ilaçları verdi. Kalsiyum için verdiği ilaç Calcimax-d3'ün prospektüsünde aynen şunlar yazıyor :
    Gebelik kategorisi C :
    Bu kategorideki ilaçlar aşağıdaki durumlardan birine uyar:
    i) Yapılan denemelerde, ilacın teratojenik veya embriyosid(embriyo öldürücü)veya başka türlü, üreme ile ilgili etkisinin olduğu gösterilmiştir; fakat gebe kadınlarda yapılmış kontrollü inceleme yoktur veya
    ii) Gebe kadınlarda veya yapılan deneylerde ilaç incelenmemiştir. Bu kategorideki ilaçlar, eğer hekim ilacın gebe kadına sağlayacağı yararın, fetus üzerindeki potansiyel riskini haklı göstereceğine inanıyorsa kullanmalıdır

Bu açıklama kafamı karıştırdı, aranızda ilacı kullanan var mı ya da bu konuda bilgisi olan??

2. 2 Ekim 2009
  3. ELALI

ELALI biriciğim, canım kızım... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    calcimax-d3 ü ben yaklaşık 2,5 aydır falan hergün kullanıyorum, banada dr. yazdı...

4. 4 Ekim 2009
  5. elenanet

elenanet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende kullanıyorum , dr. banada verdi ...

6. 4 Ekim 2009
  7. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    son 2-3 haftadır bende kullanıyorum o ilacı.hatta dr başka bir ilaç yazmış.ama eczacı -abi o ilaçtan yok,ama bu da (calcımax) aynı bileşimlere sahip demiş.hatta eşime bilgisayar ekranından göstermiş: dr yazdığı ilacın yerine alınabilecek ilaçlar listesinde calcımax da varmış.

şuanda bende kullanıyorum.ekimin 20'sine doğru kontrolüm var.dr kesinlikle bir soracağım.

8. 4 Ekim 2009
  9. Odette

Odette Annecik Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Yanıtlarınız için sağolun kızlar :KK66:

10. 6 Ekim 2009
  11. ads1940

ads1940 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bütün hamileler magnezyum ve kalsiyum hapı kullanıyor mu? ben sadece demir ve megadyn pronatal kullanıyorum.