çalışan anne olarak bebek beni unuturmu...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve havvayasmin tarafından 26 Mart 2010 başlatılmıştır.

26 Mart 2010
    Konu Sahibi : havvayasmin
  1. havvayasmin

havvayasmin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 6,5 aylık çok şirin bir kızım var. çalıştığım için babaannesi bakıyor.. ama hep annem felan diye konuşuyor kızımla... o kadar alışmışki kızım babaannesine akşam ben geldiğimde yüzüme bile bakmıyor.. oyunlar oynamaya çalışıyorum. emziriyorum.kucağımda gezdiriyorum ama umrunda değil sanki babaannesi annesiymiş gibi onu görünce ağlayıp onu istiyor.. sizce bebeğim beni annesi olarak kabullenmiyormu..büyüdükçe değişirmi... çok üzülüyorum,öyle davranınca oturup ağlıyorum.. elimden birşey gelmiyor başka...

2. 26 Mart 2010
  3. Glorya

Glorya SıkıLdımmı ne? Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    annen öyle sevmesin bence..anne dierek.
    bebeğnizin annenize alışması normal..sonuçta gün boyunca aynı evde ama siz yapmanız gerekeni yapın.işten sonra bizzat bebeğinizle siz ilgilenin.oynayın,uyutun,altını siz değiştirin...ve mutlaka kendi evinde kendi yatağında yatırın..
    bi de..kaç zamandır bebeğniz böyle?

4. 26 Mart 2010
  5. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    babaannesi bu konuda bir şeyler yapmalı bence? "annem" demesi hiç hoş değil. belki annelik içgüdüsüyle yapıyor; ama bebeğin kafasını karıştırıyor. bir konuş istersen kayınvalidenle. böyle yapmasın. ya söylemeden geçemeyeceğim, çok kızdım ona. :eek:lmaz:

6. 27 Mart 2010
  7. havvayasmin

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    son 1 aydır böyle daha önceden beni gördüğünde çok sevinirdi,hemen gülüp kucağama gelirdi.. söylemek çok isterim ama alınır bu seferde sonuçta kayınvalide kendi annem olsa kolayca anlatırım derdimi ama....

8. 27 Mart 2010
  9. havvayasmin

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    glorya hanım , kayınvalidem bizde kalıyor , ama ben akşam gelip yemek hazırla,bulaşıkları toparla , bu arada uykusu geliyor huysuzluk yapıyor kızım... gelince ben doyuruyorum , uyutmaya gelince maalesef kayınvalidem gün boyunca ninniler söylediği için sesine alışmış onla uyumak istiyor,bende deniyorum ama olmuyor (benim sesimi beğenmiyor sanırım :) ) elimden gelen herşeyi denedim ama işde son 1 aydır değişlik var. ama pazar günleride benle gayet iyi..yani kayınvalidem olmadığı zamanlarda..

10. 27 Mart 2010
  11. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    cnm bence kayınvalden madem sende kalıyor yemeği de o yapmalı sonuçta bebek gün içinde de uyuyor ya da olmaz diyosan bi gün önceden bebek uyuyunca yap yemeğini
    bence sıkıntını direk anlat ona
    annecim benm canım çok sıkılıyor bebek bana çok uzak davranıyor beraber fazla zaman geçiremiyoruz bu konuda biraz yardımcı olur musun dersen heralde eşek değil ya bişeyler yapar diyorum ben
    ve annemin bi lafı var çok severim ve uygularım: önceliğin bebek olmalııı
    ben hiçbi işi yapmazdım yerinde olsam bırakırdım sofra öyle kalsın yaa ben çocğumla zaman geçiricem dediğin gibi erkendne uyuyorlar zatennnn
    gerekirse hiçbi iş yapma kaynanan da kocan da sana işler konusunda yard etmeli oh ne ala memleket hem bütün gün dışarda çalış eve gelince evde çalış sonra bebeğe bak zaman mı kalıyor madem o evde birlikte yaşanıyor her iş ortak olmalıı gündüz kayınvalden bakıyorsa bebeğe sen gelince hemen al kucağına çekil kenara sofrayı da bi zahmet başkası hazırlayıversin veya kocan kucağında çocukla mutfağa gelsin hem çocuğunla konuş hem işini gör. uykusuna gelince çocuklar 3-5 günde yeni uyku düzenine alışırlarmış bence diretmelisin kucağına al sesini beğenmez olur mu karnındayken hep seni duydu ve dinledi o ne demek yaaa çekil loş bir odaya yatın beraber hem konuş msal anlat hem ninni söyle ya da al kucağına sarılarak uyut inan bana anne kucağının yerini hiçbişey tutamaz son bir aydır değiştiyse demek tersi yönde de değişebilir
    ayrıca arkadaşlar son derece haklı kayınvaldene madem sen diyemiyosun kocan desin laf arasında aaa anne deme anne sonra annesini unutacak desin şakayla karışık:) her şeyin kolayı var sen moralini bozma cnmmmmm

12. 27 Mart 2010
  13. Glorya

Glorya SıkıLdımmı ne? Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    havvayasmincim bencede kayınvaldenle konuş..bebeğin onu annesi olarak bilio demek,çünkü herşeyini o yapıo.tamam sen işteyken o bakabilir.normal bu, ama sen eve gelince nolursa olsun önceliğinin bebeğin olması lazım.öbür işlerini daha sonra yapmaya çalış.bebeğinle aranızdaki bağı güçlü tatmaya çalış.anne anne gibi,babaannede babaanne gibi davranmalı.çocuğun aklı karışmış.

14. 27 Mart 2010
  15. Elifim80

Elifim80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizde de buna benzer bir durum var ben okuldayken oğluma annem bakıyor oğlum annemle daha mutlu görünüyor ben uyutamıyorum bir türlü annemde hemen uyuyor. Annem bana nasıl uyuttuğunu izah ediyor, uyusun diye ama olmuyor ki annem işlerimi de yapıyor yemeğimi de ama ben yine de aynı sorunu yaşıyorum, bu bebeklerin yapısıyla ilgili galiba.

16. 28 Mart 2010
  17. kuzucumduru

kuzucumduru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    ya keşke okumasaydım :KK43:(

bende çalışmaya başlıyıcam kızım 4 aylık şimdiden stres oldum

18. 28 Mart 2010
  19. alacan

alacan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm bende bir dönem ablamlarda kaldım ve yeni doğan yeğenime birlikte baktık.ablam gün boyu çalışıyordu bıdığım beni okadar benimsemiştiki ağladığında anneyi değil beni istiyor kucağımda hemen susuyordu. ancak bu durum zamanla değişti yani bebeklerin belli dönemleri vardır.büyüdükçe anneye daha çok bağlanırlar evham yapma bence şuan bende 2 aylık hamileyim çalışacağım için büyük ihtimal bende senin hissettiklerini yaşıycam allah çalışan annelere sabır versin çok zor gerçekten