Çalışan anne olmak çoook zorrr!

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve plava tarafından 17 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : plava
  1. plava

plava Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    3ayın sonunda işe başladım. Başlamadan önce son hafta hergece ağladım nasıl bırakıp gitcem diye. İlk gün zor geçti benim için. Oğluma babaannesi bakıyor ve eve gelen eş dost akraba teyzelerde yardımcı oluyorlar bakımına. VE SORUN BENİM İÇİN BURADA BAŞLIYOR...OĞLUMU ONLARDAN DA HERKESDEN DE ÇOK KISKANIYORUM... GÜN İÇİNDE AKLIMA GELDİKÇE KÖTÜ OLUYORUM.. NASIL BAŞEDİCEM SADECE BENİMLE OLSUN İSTİYORUM AMA İŞTE ÇALIŞMAK DURUMUNDA OLUNCA....:KK43: HERŞEY OĞLUM İÇİN.....

2. 17 Ağustos 2010
  3. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Ben çalışmıyorum ama seni anlayabiliyorum. Gerçekten zor bi durum. Bende bebeğimi herkesten kıskanırım :KK43: Mesela bazen işim olunca anneme bırakıyorum ama annem yengemle beraber oturuyor. Annemden kardeşimden değil ama yengeden kıskanıyorum. 2 yaşına yakın bi yeğenim var. Ya o bişey yaparsa diye aklımdan geçiyor. Böyle düşünmek istemiyorum ama kızım benim canım... Elimde değil aklıma yerleşiveriyor böyle düşünceler.
    Sen kayınvalide ne güveniyorsun ki ona emanet etmişsin. İçini ferah tut canım. Yoksa nasıl geçer zaman. Oda gözünden sakınıyordur torununu.

4. 18 Ağustos 2010
  5. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bende senin gibi düşünüyorum 3 ay sonra işe başlıycam ne yapıcam bilmiyorum bizede babaannesi bakacak

6. 18 Ağustos 2010
  7. hdilekh

hdilekh ((: Ömer Tuna'm :)) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim doğumum ekimde. ve bende doğumdan sonra çalışmak zorundayım. ücretsiz izne ayrılma lüksüm yok. allah sağ salim bebeğimi doğurmamı nasip ederse benm bebişede babannesi bakacak ve ben şimdiden kıskanıyorummmmmmmmmmmm.

8. 18 Ağustos 2010
  9. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Demekki ben de yalnız değilmişim,okullar açılınca kuşumu babanneye bırakacam içimde bir kurt kemirip duruyor,babannemiz sigara içiyor,hadi yanında içerse,karnı aç kalırsa neler düşünüyorum neler,bu psikoloji ile nasıl bıracağım bilemiyorum,aslında bakıcıdanda kötü değildir ama babannemiz sigara içerken aman nolcak ben 3 tane çocugu sigara içerken büyüttüm gibi laflar söylüyor,kızımın yanındada içerse diye ödüm kopuyor.Allahım nasıl atlacagım bu sendromu...

10. 18 Ağustos 2010
  11. senanaz

senanaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    eee işe başlamak zor tabii ki ben de çalışıyorum. babaannelere de haksızlık etmeyelim. torunlar onların canı. gözleri gibi bakarlar merak etme. ee kıskançlık olacak tabii ki. şu an duygusal bir dönemdesin.elbette geçecek. sakın ilerdede gelini kıskanma :KK46:

12. 18 Ağustos 2010
  13. akdenizli15

akdenizli15 hoşgeldin bebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ayyy okulun açılmasına 12 gün kaldı şimdiden stres başladı ben bakıcıya vercem oğlumu inşallah iyi bakarlar kuzularımıza

14. 18 Ağustos 2010
  15. yasenya_

yasenya_ YD Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    benden bir tane daha...üzgünüm arkadaşım.oğlum şimdi 17 aylık,5 aylık olduğundan beri çalışıyorum ben de.için kan ağlaya ağlaya kıskançlıktan çatlayarak devam ediyorsun.bunun sonucunda ona bakan kişilere çok agresif oluyorsun..ama alışıyorsun.neticede olan sana oluyor.tavsiyem bu huyundan kurtulmaya bak çünkü ben çok yıprandım...kimseye faydası da olmadı.

16. 18 Ağustos 2010
  17. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Abartmayın arkadaşlar. Bu kadar evham size zarar verir.

18. 18 Ağustos 2010
  19. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Hatta ku kadar evham hem size hem bebeğinize zarar verir.

Bende kızım 6 aylıkken işe başladım. Evet kolay değil di, evet çok zor alıştım ama alışmak için kendimi zorladım. Sizlerde öyle yapın. İki seçenek var önünüzde ya çalışmayacaksınız yada çalışıp hayatı kendinize zehir etmekten vazgeçeceksiniz.