Çalışan anneler bebeklere kim bakıyor?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve Ececim tarafından 14 Mart 2010 başlatılmıştır.

14 Mart 2010
    Konu Sahibi : Ececim
  1. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    170
    Ödül Puanları:
    313
    slm kızlar ben yaklasık 3 aydır calısıyorum simdiye kadar annemler idare etti ama artık olmuyor ben isim geregi bi gun calısıyorum bi gun evdeyim yani ayda 15 gun calısıyorum o da saat 11 gibi gidip en gec aksam 8 de geliyorum eve. lojmanda oturuyoruz alt kat komsum acıkcası pek iyi tanımıyorum sadece merabalasmıslıgımız var 300 tl ya bakabilecegini soyledi bana akıl verin cok mu bu ucret evinde bakıcak ben bazen bi hafta bile ise gitmiyorum offf tam zamanlı bakanlar ne kadara bakıyor bilginiz varsa yardım edin bana ne olur :uhm:

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Mart 2010
  2. 14 Mart 2010
  3. saime77

saime77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım, ben biriyle görüştüm şu an bana yardımcı olarak geliyor sabah 10 akşam 5 arası ayda 400 vericem... işe başlayınca sabah 7:45 akşam 18:30 arası 500 e çıkacak bebek bakımı artı bebek uyurken evle ilgilenme vs. şu an ücretsiz izindeyim canım ama rahatsız olduğum için şimdiden aldım hem tanırım hem oda benimle alışır düzene... daha önce günde 4 saat yardımcım haftalığı 50 ye geliyordu ama onunla olmadı... bakalım bununla nasılolacak.. ankara şartlarını bilmiyorum canım

4. 15 Mart 2010
  5. diantus

diantus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aslında komşu ile bu iş pek olmuyor. yani bir hafta işe gitmezsen parayı eksik vereceğim desen olmaz. ama evine gelen biri olsa işe gitmediğin zaman ev işlerie yardım edebilir ve verrdiğin paranında karşılığını almış olursun. bence...

6. 15 Mart 2010
  7. diantus

diantus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    oralarda fiyat 500 mü baya çokmuş. burda eve gelenler 350-400.. yanlız ev işi ile bebek bakımı bir arada olmuyor diyor tecrübeli arkadaşlar mutlaka bir taraf eksik kalıyormuş..

bende eve alacağım ama ben öğleden sonra işe gidiyorum. sabahtan ev işine yardım edip öğleden sonrada bebeğe bakabilir. zaten kızımda öğleden sonra uyuyor. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın. ev işi boş kuzularımıza iyi baksınlar yeterki... opuyorumnanaktan

8. 15 Mart 2010
  9. saime77

saime77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    haklısın canım... zaten öncelik bebeğimmm.. o uyurken bakabilir işlere.. evimle işim arası 5 dk ...öğle arası süt izinleri vs olcak ... elinden geleni yapar sonuçta... ya küçük şeyler bile rahatlatır .. ben tüm gün çalışacağım o yüzden ne yaparsa bana faydası olur... kısmet bakalım...

10. 15 Mart 2010
  11. TaKinTi

TaKinTi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim 1 ay sonra bitiyor iznim bu dönem annem bakacak. annem burdayken de komsumla muhabbet kurup nasıl biri olduguna bakacak senin annen de oyle yapabilir canım. elazıgda ev işi yapmayanlar 300e fln bakıolar. inşallah iyilerle karsılasırsınız

12. 16 Mart 2010
  13. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    canım gerçi tam zamanlı demişsin ama ben de haftada 5 gün sabah 7 öğlen 12 çalıştım geçen sene alt komşum baktı çok da memnun kaldık herikimiz de 200veriyodum ben bu sene tayin olayı olunca teyze kızzına bırakıyorum busefer ders saatlerim yoğun ve oldukca dağınık 250 veriyorum yemeği falan hepsi ondan ben bezini götürüyorum sadece
    sen de önceden açık açık konuş en azından izinli olduğun haftaları vermiyceni söyle ben hafta sonları yada bi işim olduunda da bırakıyorum onu da söyle extra zamanlarda da bırakacağını zaten zamanla bebeğe o kadaralışıyolarki götürme kalsın demeye başlıyolar:)
    aslında 300 de fazla değil arkadaşlarımdan yaım gün 350ye baktıranlar da var bu tamamaen karşılıklı gönül rızası içinde olması gereken bi tutar işallah gözün arkada kalmadan bırakabilecen biridir zaten gerisi de önemsiz

14. 17 Mart 2010
  15. dlek

dlek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bizim buralarda da yarım günlük olarak aylık 300 tl.. hemşire olan bir arkadaşım günlük 15 tl veriyor.çoğunlukla nöbet dönüşü 2-3 gün kadar evde olduğu için hergün bakıcıya ihtiyacı olmuyor.bu yüzden günlük veriyor.sende böyle yapabilirsin...

16. 17 Mart 2010
  17. dlek

dlek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ayrıca ev işi vs olursa 500 dolaylarında oluyor ücret...

18. 19 Mart 2010
  19. haziran66

haziran66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya kızlar ben bir bakıcıyla görüştüm 1000 tl istedi sabah 9 akşam 6 arası haftada 5 gün, ekstralar için de fazla mesai istedi. şok oldum. şu an k.validem geldi idare ediyoruz bi süreliğine. acaba istanbul mu böyle yoksa bana mı denk geldi?bilmiyorumkismile