Çalışan Anneler Bebeklerinize Nasıl Süt Bırakıyorsunuz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ozd tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

21 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ozd
  1. ozd

ozd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşlar ben doğumdan 2 ay sonra çalışıcam.Bebeğimi emzirememekten çok korkuyorum.Nasıl yapıcam süt mü sağıp bırakıyorsunuz.Biberonla süt içerse akşamları falan beni emmeyi bırakır mı?Bıraktığınız süt kaç saat kalabiliyor.Yardım lütfen....

2. 21 Ekim 2010
  3. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Canım ben de her ne kadar esım ıstemese de tek maasla gecınılmıyor.Bende calısmak ıstıyorum dogumdan uc ay sonra.Bu konuda ben de annelerden onerı beklıyorum

4. 21 Ekim 2010
  5. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    bildiğim kadarıyla anne sütü dolapta saatlerce buzlukta günlerce saklanabiliyor benim tahminimce de sabahları çıkmadan emzirmemiz gerekicek ayrıca akşamda sağıp bırakırsak gündüz içebilir evi işine yakın olan malesef benim değil taa karşıda oturuyorum evine gidip 1.5 saat emzirme izni var gidemeyenlerde gün içinde mecburen sağıp saklar heralde ama bir de dolap bulmak lazım akşama kadar saklamak için. gerçekten zor işimiz tek maaş geçinilmiyor evde kira olunca

6. 21 Ekim 2010
  7. capellas

capellas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm ablamda çalışıyor ve 6 aylık bebeği var sabah emziriyor birazda eve sağıp bırakıyor dolapta uzun süre durabiliyor( hatta buzlukta aylarca durabiliyormuş) oda sıcaklığına gelincede içiriyor bakıcısı ama bebek kaşıkları var onlarla içirmenizi tavsiye ederim biberona alışınca anneyi emmek istemiyorlar çünkü biberondan miktar fazla fazla geliyor memedende öyle gelsin istiyorlar ve bırakıyorlar. hani kaşıktanda miktar fazla geliyor ama emme duyuları o sırada işlem yapmadığı için anlamıyorlar galiba garipler :)

8. 22 Ekim 2010
  9. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Merhaba,

ailemden erken dogum yapmi$ yakinimin bebegi 3 ay boyunca hastanede kalmi$ kizcagiz evde kendini sagiyordu. Ve nasil yaptigini anlatayim sana istersen:

Her 3saate bir sag ve sol gögsünü sagman lazim (15dk. sag, 15dk. sol) bu sütleri ayni biberona alabilirsin. Agzini güzelce kapatabilcegin ufak $i$eler var onlardan al ve buzluga koy (= derindondurucu).

Bi sonraki sagma vaktin geldiginde yani 3saat sonra tekrar 15dk. sag ve 15dk. sol sag ve bunlari da ayni $ekilde buzluga kaldir, günlerce hatta senin durumunda aylarca yapman gerekecek.

Bu $i$elerin üzerine günü ve saati yazmayi unutma!

Sen i$teyken bebege bakacak olan ki$i buzluktan en geç tarihli olan $i$eyi çikarsin bebege içirsin.
    $i$eyi erkenden çikarip kendiliginden erimesini beklemesi en güzeli olur tabi ama acil lazim da olabilir ozaman $u biberon isitma aletleri varya onlardan kullanabilirsiniz. Ya da bir tencereye sicak su koysunlar içine buzluktan çikardiklari $i$eyi koysunlar. eridiginde ilik oldugunda bebege verebilirler.

Sen i$teyken yine 3saate bir kendini sagman gerekecek. Bunun için i$yeriyle görü$men gerekebilir (izin vermeleri lazim hayvan olmamalari gerekiyo) ve bunu i$yerinde buzluk bulamazsan normal buzdolabina koydugunda o ak$am eve geldiginde bebege hemen verebilirsin.

çünki buzluga koymadigin sütleri 24saat içerisinde vermen lazim.

Buzlukta olanlar anne sütlerin ise 6ay kadar ömrü var.

Elbette bebek sen yokken biberona ali$abilir... bu yüzden evde oldugun zamanlar hep gögsünü vermeye gayret et.
    Biraz hesap i$i olcak hep buzlukta ki biberonlari sayacak bebeginin günde ne kadar tükettigini zamanla ögreneceksin ona göre de evde oldugun saatlerde nezaman kendi gögsünden vermen gerektigini ögreneceksin.

Ama baktin sütün çok...
    daha fazla sagabilirsin... ne kadar çok sagarsan o kadar çok süt üretir vucudun.

Umarim anla$ilabilir $ekilde yazmi$imdir, kolay gelsin.
    :hulya::CüvCüv:

10. 22 Ekim 2010
  11. concealed

concealed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bizim iş yerin de çokça var hem emziren hem de çalışan arkadaşlar. gün içinde sütlerini pompa ile belli aralıklar ile sağıyorlar ve süt poşetleri ile buzdolabının buzluğuna koyuyorlar akşamda eve giderken yanlarına alıyorlar. Bu kadar. Bir de evdeyken hafif hafif süt depolayabilirsin buzluğa heralde. stok yapmış olursun.

12. 22 Ekim 2010
  13. ozd

ozd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Adaycığım çok sağol canım bilgilerin için.

14. 23 Ekim 2010
  15. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Ne demek rica ederim...
    Belki ben de 2 veya 3 aylikken bebegim çali$abilirim ve yukarda yazdigim adimlari bizzat kendim de yapacagim.kaydirigubbakcemile5

16. 23 Ekim 2010
  17. HaticeElif

HaticeElif Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anne sütünü saginca özel kutusu var set olarak süt sagma makinasi vede yaninda özel kutusu oluyor ve onun özel isiticisida var internetten arastirirsaniz saniyorum ulasirsiniz... Bende buzlukta uzun bir süre degilde belli bir sürede saklanildigini biliyorum

18. 23 Ekim 2010
  19. HaticeElif

HaticeElif Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anne sütü buzlukta 6 ay ömrü olabilir fakat bence cok yanlis cünkü cok uzun bir süre bilmiyorum ben öyle düsünüyorum ne kadar tartisilsada...