Çalışan anneler günlük eve ne kadar süt bırakabiliyorsunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve burcummm tarafından 7 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : burcummm
  1. burcummm

burcummm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar merhaba. Ben pazartesi günü çalışmaya başladım. 4 aylık bebeğime annem bakıyor. İş yerinde sütümü sağıp eve bırakıyorum. 250-300 ml. Bebeğim biberonu
    almıyor kesinlikle. Annem kaşık kaşık veriyor. Diyorum ki bu kadar süt yeterli geliyor mudur? Sizler ne yapıyorsunuz bu konuda ?.

2. 7 Ağustos 2008
  3. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende ayın 18 de başlıcam çalışmaya maalesef senağlama sen nasıl bir pompayla sağıyosun sütünü. bide ne kadar zaman önce başladın sağmaya
    ek gıdaya başladın mı dr sorsaydın ya ne kadar süt yeterli olur diye bana sanki azmış gibi geldi

4. 8 Ağustos 2008
  5. burcummm

burcummm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Annem mama takviyesi yapıyor. Ama dediğim gibi kaşık kaşık verdiği için çok zorlanıyor. Mamayı sevmiyormuş. Ben medelanın mini elektriklisini kullanıyorum. Süt sağmaya işe başlamadan 3 gün önce başladım. Fakat ilk bir iki gün hiç süt sağamadım. Makinanın yetersiz olduğunu düşündüm. Ancak memenin makinaya alışması gerekiyormuş. Mesela dün iş yerinde 400 ml süt sağdım. Bir de evde hem bebege süt ver hem sağ çok fazla süt stoklayamıyorsun. Şu anda makinadan memnunum.
    Bence 1 hafta önceden başlamalısın.