çalışan anneler yardım..

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve esraseyhan tarafından 20 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : esraseyhan
  1. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar pazartesi işe başlayacağım..sabah 8 buçukta gideceğim öğlen 1 gibi evde olacağım...sütümü sağıp bırakacağım tabi..bir çıkarken emziririrm.ama saat 1 e kadar ne kadar emer bilmiyorum...bazen 2 saatte bir emior bazen bu 1 saate bile düşüyor...ne kadar süt bıraksam yeter sizce?çok endişeliyim..ya bıraktığım süt yetmezse ne yapacağım..?

2. 20 Mayıs 2010
  3. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım seni anlıyorum bende cuma günü başlayacağım şimdiden kaygı aldı.Allahtan çalışma saatlerimiz aynıymış.Senin yavru neden 1 saatte bir emiyor doymuyormu? Normalde 2-3 saatte bir emmesi lazım değilmi benmi yanlış biliyorum.Bence geceden itibaren sağabildiğin kadar sag, cc olarak söyleyemem bende tecrübesizim az olmasındansa çok olması daha iyi diyorum,kalan süt 2 saat içinde tüketilebilir.Allah yardımcımız olsun .

4. 20 Mayıs 2010
  5. ozlemisdar

ozlemisdar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende öğretmenim benim okul sabahçı öğleci o yüzden çok şanslıyım dersim öğleden sonra 2,5 ta başlıyor 5.45 te bitiyor.ben göreve başladığımda oğlum 3,5 aylıktı.90cc sağıyordum yetiyordu zaten gitmeden emziriyordum iki saat falan uyuyordu kalkınca yetiyordu süt hatta bazen geldiğimde uyuyor oluyordu.5 aylık olunca daha az uyumaya başladı 120 cc falan sağmaya başladım.ama şimdi 30 cc bile içmiyor.emmiyor ek gıdalarıda kabul etmiyor:KK43:( 1 aydır böyleyiz.bebeğin ne kadarlık bilmiyorum ama bence ilk gün 80cc bi biberona 80 cc başka bi biberona sağ bak bakalım ne kadar içiyor.4-5 aylıksa 90cc-90cc- iki öğünlük yani sağsan yeter.hem emzirip gideceksin.seni anlıyorum bende ilk zamanlar böyleydim.inan bebişler bu düzene bizden çabuk alışıyorlar.

Son düzenleme: 22 Mayıs 2010
  6. 21 Mayıs 2010
  7. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğim 3 buçuk aylık..ne kadar sağmalıyım?

8. 21 Mayıs 2010
  9. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben de bilmiyorum...şu anda 1 buçuk saatte bir emmeye başladı..bazen 2 saat de oluyor ama...keyfine göre..kusunca hemen acıkıyor.bir de kakasını yapınca...doktora onu sordum ben sütüm mü yetmior acaba diye.kilosuna baktı.bezini ne kdara doldurduğunu sordu ve yetiyor dedi.

10. 21 Mayıs 2010
  11. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gitmeden emzrsem 8 de emzirmem lazım..13:00 a kadar 5 saat..benimki ne kadar emer bilmiyorum ki..amannnnnnnnnçok zor..........

12. 21 Mayıs 2010
  13. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bence ne olur ne olmaz diye yedekte mama gibi bir şey bulundur. bakan kişi zor durumda kalırsa bir defalık da olsa verir. ayrıca birkaç gün önceden dondurucuda süt bulundursan iyi olur. ayrıca 5 saat için 60 cc, 80 cc ... falan yetmez, 150 cc kadar içer.

14. 22 Mayıs 2010
  15. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Bencede canım en az 150- 200 cc bulunsun evde kalanı ertesi gün içebilir dolapta durduğu sürece 48 saat bişe olmaz. Ama yetmezse sıkıntı yaşamasın fazladan bırak..

16. 22 Mayıs 2010
  17. ozlemisdar

ozlemisdar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım 90cc lik 3 öğün yapsan yeter herhalde.yedektede mama bulundur ne olur ne olmaz.bebişlere belli olmaz.sonraki günler ayarlarsınız artık.

18. 22 Mayıs 2010
  19. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar sağolun...pazartesi için şimdiden sağsam olur mu ki?dolapta 3 gün durabiliyor dimi?yoksa buzluğa mı koysam?