çalışan anneler zorunlu evhanımlığı nasıl gidiyor

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve seli54 tarafından 6 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

6 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : seli54
  1. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    evet arkadaşlar bı sıralar derdim bu kafayı yemek üzereyim benim gibi olanları buraya bekliyorum
    ekim de doğum yaptım 3 aylık ücretli izinden sonra 4 aylık da ücretsiz izin alarak yaz tatili ile birleştirdim ve bebiş nerdeyse yaşına gelene kadar çalışmamayı garantiledim (gerçi 8 ay daha ücretsiz izin hakkım duruyo belli de olmaz yani ) böylece 6.5 aydır ev hanımlığı yapıyorum ve havalar da soğuk gittiği için kış boyunca kapalı alışveriş merkezli dışında doğru düzgün dışarıya bile çıkmadım ve acayip sıkılıyorum ha tırlattım ha tırlatıyorum yani ne zormuş hep evde olmak ya çalışmamak üffffff insan deşarj olamıyo resmen ha bire yok kaynanam onu dedi yok bunu dediyle meşgul olmaya başladım böylece...havaların sınmasını ve gezmeyş dört gözle bekliyodum ama ısınmadı gitti havalar da eşimde ağustosta askere gidecek bu kısa dönem askerliği kaldırmaları gündeme geldi ya offffff offfffffffffffff o da üstüne tuz biber valla, daha bakıcı olayı var kaynanam ben bakacam diye tuttuturuyodu şimdi eşimde askere gidince ekmeğine yağ sürülecek ne zormuş annelik ya
    çalışıp da doğum nedeniyle evde oturan anneler sizin aranız nasıl bu durumla?

2. 6 Mayıs 2009
  3. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bu seferde bbeğine çok alıştığın için bundan sonraki yaşantında ev hanımı olarak kalmak isteye bilirsin alışkanlık meselesi çünkü

4. 6 Mayıs 2009
  5. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    bebeğime alıştım doğru ama öğretmen olduğum için işim yarım gün hatta bazı günler 5 saat falan dersim oluyo sabah gidip 12 de geliyosun yani hem benim için değişiklik oluyo sosyal ortamın falan var hem de bebeğimi çok özletecek bi iş değil günümün çoğu yine onun...ama bütün gün evde olmak cidden zormuş bunalıyo insan bu yüzden işe dönmeyi bekliyorum

6. 8 Mayıs 2009
  7. lilywater

lilywater Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende senın gıbıyım ısten ayrılalı 6 ay oldu 5 aylık kızım var 4 ay daha ucretsız ıznım var bende ıse gıtmek ıstıyorum.kayınvaldem baska bı sehırde yalnız yasıyo bızım burda kımsemız yok kayınvaldemde cocuga ben bakarım deyıp duruyo yanı bıze yerlesecek offff,adlında ıyı bı ınsan ama aynı evde ????,esım de kafayı yedı ,bugun tartıstık bana ıse gerı doncekmısın dıyo!!! 3 yasına kadar calısma dıyo, bakıcı olmaz dıyoo kafayı yıyecem

8. 8 Mayıs 2009
  9. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    ya bu erkekler ne kadar meraklı analarıyla oturmaya yaa benimkide isterdi dediğini ama Allahtan benim kayınvalide doğumdan sonra bana aylarca küslük yaptı hatta bi kere telefonda ağzına geleni saydı aramız şu an çok serin şimdi düzeltmeye çalışıyo ama benim unutturmaya niyetim yok suçumda doğum zamanı onun bebeğime yapmaya çalıştığı cahil cahil şeyleri dinlememek doktorların dediğini yapmaktı ona akıl danışmamışım falan ne danışıcam ya bebeğin kafasını tülbentle sıkmaya kalktı göbeğine para bağlamaya kalktı tutturdu bu çocuk görmüyo duymuyo diye sütün sıvık yaramaz diye daha bi sürü saçmalık sonra da karşı gelince ben suçlu oldum 30 yıllık hemşireymiş nasıl dinlemezmişim onu diye, neyse bu gibi olaylar yüzünden artık eşim annesinin bakma ihtimalininolmayacağını anladı bakıcı da buldum zaten o yüzden hiç taviz vermeye niyetim yok onun yüznden sütüm kesiliyodu nerdeyse bi de hasta oldum üzüntüden hala da hastayım ondan sonra bi de bebeğime bakacakmış hıh neyseki kendi dalını kendi kesti...bence en iyisi iyi bi bakıcı bulup bir an önce çalışmak 3 sene çalışmayınca nasıl iş bulacaksın sonra hem o kadar ara verince adapte olmak çok zor inşallah ikna olur seninki, bebeklerin her türlü zahmetini biz çekiyoruz doğrması zaten yetiyo ama ne hikmetse kararları almak erkeklere düşüyo bence bu konuda kararı kadına bırakmalılar

10. 9 Mayıs 2009
  11. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben fena alıştım ev hanımlığına kardeş. hamileyken erken doğum tehlikesi nedeniyle çalışamadım.akabinde doğum izni derken iyice koptum meslekten. seneye napıcam bilmem. valla çok memnunum halimden. tabi mesleğimi seviyorum ama şimdilik keyfim gıcır. geziyoruz eşim ve bebeğimle hava guzel olunca.

12. 9 Mayıs 2009
  13. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben konunun sadece bakıcı kısmıyla ilgili bişey söylemek istiyorum.
    kaynanan bakabilecekse ne güzel.onlar ne yapsa batıyor biliyorum.ama eli de akrabayı da denemiş biri olarak söylüyorum,akraba mumkunse.

14. 9 Mayıs 2009
  15. burcu77

burcu77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de 4 ayin üzerine 2 ay ücretsiz izin aldim. bebisim toplam 6,5 aylikken ise basladim ama evde olmak cok zormus. herkesin dedigine takiyorsun hayatin tek bebek oluyor. evde sürekli yapmak istediklerin oluyor ama bebekten dolayi vaktin kalmiyor o da sorun oluyor. ise dogru zamanda basladigima inaniyorum. 6 aliktan sonra bebekler annelerine daha bagli olduklari icin ileriki dönemde bebekler de zorluk yasayabilir birakilinca.
    size tavsiyem mümkün oldugunca arada imkaniniz varsa baskalarina da birakin ki o da alissin ev ortami ve sizin yaniniz disinda yasamaya.
    bu arada ben de krese veririm diyordum. herkese veriyor ben niye veremiyim falan ama esim kayinvalidemin bakmasini istedi .ben basta karsiydim ama simdi cok memnunum.gözüm arkada degil cünkü büyükanneden baska yabanci bir kimse bebege daha iyi bakamaz. sevgi veremez sabir gösteremez.

16. 9 Mayıs 2009
  17. alek

alek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence de çok sıkıcı ya,okulum karşıda her sabah çocukların gidişini,öğeleden sonra da çıkışlarını izliyorum,özlemle. Eskiden olsa tam tersi sınıftan eve bakardım bitse de gitsem diye...

18. 10 Mayıs 2009
  19. seli54

seli54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    550
    Ödül Puanları:
    123
    valla kızlar siz kayınvalidemi tanımadığınz için bakıcıdansa kayınvalideyi tavsiye ediyosunuz kayınvalidem eşimi küçükken hortumla ıslatıp ıslatıp döven döverken dişleriyle ısıran birisi eşim bu yüzden anasına karşı bu kadar mülayim olmuş nu forumda paylaştığım şu kısımı okursanız nasıl bi tip olduğunu anlarsınız benim için bakıcı daha iyi bi seçenek yani
    http://www.kadinlarkulubu.com/dogum...salik-kayinvalide-sendromu-lutfen-yardim.html