Çalışan Anneler

Konusu 'Nasıl Anne Babalarız ?' forumundadır ve irmako77 tarafından 23 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : irmako77
  1. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Bebeğini bırakıp işe gitmek zordur. Çalışan anneler burada buluşup dertleşelimvereliniortak

2. 2 Eylül 2010
  3. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    çok zor hemde yaşadım biliyorum şimdi biraz büyüdü başlıcam ama oğlumun yüzüne baktıkça vazgeçesim geliyor..düşünmemeye çalışıyorum daha küçük anlamaz diyorum bak şimdi yine içim tuhaf oldu..çocuğun dilinden ancak annesi anlar ama bu hayat şartlarında çalışmak off ne bileyim anne olmak çok zormuş :1no2:

4. 4 Eylül 2010
  5. erintra123

erintra123 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok zor şimdiden 6 kilo verdim bence çocuk anne ile olmalı kimse onları bizim kadar anlayamaz

6. 17 Eylül 2010
  7. smile6081

smile6081 Gözlüksüz bakıyorum hala cahilsin Üye

Beğenildi:
    523
    Ödül Puanları:
    188
    pazartesi işe başlıyorum....

mutuszum o bensiz ne yapar çok ağlarmıyokluğumu hissedermi karnı doyarmı altı çok kirli kalırmı..

babaennesi bakıcak ama bakmayı bilmiyor. hiç gidesim yok istifa etmeyi düşünüyorum ama bu kadar yol aldıktan sonra bırakamam onun geleceği için çalışmalıyım.

devlet calışan anneleri düşünmeli.

8. 17 Eylül 2010
  9. Miroslava

Miroslava Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Bir yerde okudum, annesi çalışmayan çocuklar anneye daha "bağımlı", çalışanlarınkiler ise (bebeğiniz emin ellerdeyse) "bağlı" olur diye. Herkes için böyle bir genelleme yapılamaz elbette ama düşününce, annesi çalışan çocuk hem onunla geçirdiği zamanın değerini daha iyi bilir, hem de her konuda sadece annesine bağımlı olmaz denebilir. Bir uzman da televizyonda, önemli olan ne kadar zaman geçirdiğiniz değil, geçirdiğiniz zamanın kalitesi demişti. Bir de işe giderken mutlaka çocuğa hoşçakal demek gerekiyormuş. Çaktırmadan kaçmak çok yanlışmış o zaman çocuk kendisini kandırılmış, terk edilmiş hissedermiş. Halbuki çocuk ne kadar küçük olursa olsun "ben işe gideceğim ve bitince geleceğim" diye açıklarsanız anlarmış. bebekler ve çocuklar sandığımızdan daha olgun olabiliyorlar.
    Bir de küçük bebekler başlarda düzenleri bozulsa da sandığımız kadar kahrolmuyorlar. Ben 3 aylıkken işe başladım. o gün hüngür hüngür ağlaya ağlaya bi hal olmuştum. öğle arasında eve gittim, ne yaptı diye sordum babaanneye, "hiç, biraz oynadık yemek yedik çoğunlukla uyudu zaten sen yokken" dedi. beni görünce de çok sevindi ama tekrar giderken fazla aldırmadı. siz onun yanından ağlaya ağlaya çıkmadıkça çocuk paniğe kapılmıyor kolay kolay. Şimdi altı aya yaklaşırken hala çalışmıyor olmayı istiyorum, herhalde daha 2-3 yıl işimden nefret ederim. ama uzun vadede herşeyin iyi olacağına inanıyorum. benim annem de çalışıyordu ve ben iyi bir çocukluk geçirdim. "benim annem şu bölümden mezun, şurada çalışıyor" diye başka çocuklara övündüğümü hatırlarım.
    iyi bir anne olmak sadece 24 saat yanında olmak demek değil bence.
    Ancak işin doğrusu çalışan annenin iki-üç kat fazla emek sarf etmesi gerekiyor. Bir anneanne-babaanne desteği olsa çok iyi olur. Bakmayı bilmez demeyin, öğretin!

10. 17 Eylül 2010
  11. dublemutluluk

dublemutluluk hayat çocuklarım ve eşimle güzel.. Üye

Beğenildi:
    594
    Ödül Puanları:
    188
    ben de ilk günlerde çok zorlanmıştım... bensiz uyumasını bile bilmiyordu... Mamaya alışmamıştı... Bir de daha yeni ameliyat olmuştu buyüzden huyu da değişmişti... Allah yardım ediyor şimdi beş yaşında... Kardeşim olsa ona ben bakarım diyor, bebeği güvenilir ellere bırakacağım artık oğluşum bakacak :KK70:...Çalışan annenin çocuğu sorumluluk sahibi oluyor, kendine güveni daha çok oluyor, annesinden ayrı olduğu için okula daha çabuk uyum sağlıyor... Oğluma baştan bu yana babaannesi bakıyor geçen yıl yarım gün kreşe gitti bu yıl da anaokuluna başladı...

12. 17 Eylül 2010
  13. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ben doğum sonrası işten ayrıldım oğlum yaşına girmek üzere tekrar başlıcam..bu yazınız içimi rahatlattı..teşekkürler

14. 21 Eylül 2010
  15. Miroslava

Miroslava Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Sevgili SiBeL,
    Ben de bir yaşına kadar kendim bakmak isterdim. Bence sizin durumunuz çalışan anne için oldukça ideal. Hiç merak etmeyin. Gönlünüzü ferah tutun. Umarım adaptasyon süreci kolay olur. Bol şans.

16. 22 Eylül 2010
  17. plava

plava Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben işe başlamadan önce hergece ağladım oğlumun yüzüne bakıp:KK43: nası bırakcam diye..ilk günler çok da zorlandım ki hala oğlumun yanında olmak istiyorum sadece onu düşünüyorum... ve beni cok etkiliyor bu düşünceli halim herşeyi unutmaya başladım...
    babaannesi bakıyor gözüm arkada değil ama cok özlüyorum oğlumla olmak istiyorum...
    içimi rahatlatan kısımları var elbet yoksa dayanamazdım, bebeğime bakınca çok sosyal bi bebek oldu geniş bi aile ortamı var pek huysuzluğu olmuyor, daha 5 aylık olmasına rağmen konuscak gibi sesler çıkarıyor herkesle iletişimde olmaya bayılıyor . belli bi düzeni var ona da alıştı artık.
    nediyim gönül isterki anneler hep bebekleriyle birlikte olsun ama yine gönül der ki onların için çalışıyoruz katlanmak gerek....

18. 22 Eylül 2010
  19. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    bende çalışan anneyim kızım 8 aylıkken başladım şu anda 19 aylık
    ananesi bakıyor ben malesef hoşçakal deyip çıkamıyorum evden eğer ona görünürsem ortalığı yıkıyor
    benimle gelmek istiyor malesef kaçıyorum ilk başlarda çok üzüldüm hatta çıkmayı bile çok düşündüm
    ama şimdi alıştı hatta oldukça sosyal bie çocuk oldu gerçekten bana bağımlı değil bağlı
    illa yanında ben olayım sürekli dibimde olsun istemiyor bazen beni bile umursamıyor üzülüyorum bana
    ihtiyaç duymuyor diye ama okula giderken hiç zorlanmıcam bunu biliyorum 3 yaşında kreşe vermeyi düşünüyorm allah nasip ederse zorluk çekmiceğini umuyorum